• Nasze Przedszkole

•

Gminne Przedszkole istnieje już ponad 70 lat, w którym Dyrektorem od 2022 roku jest mgr Edyta Pniewska. Budynek od 2000 roku jest wyremontowany, odnowiony, sale są przytulne, kolorowe z mnóstwem pomocy dydaktycznych. Dla bezpieczeństwa dzieci, jest zainstalowany domofon. Plac zabaw wokół przedszkola jest zadrzewiony, duży, zabezpieczony oraz dobrze wyposażony w sprzęt terenowy. Z uwagi na duże zainteresowanie naszą placówką w 2017 roku został utworzony czwarty oddział. Obecnie do przedszkola uczęszcza 100 dzieci.

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna i obsługowa. Prowadzone są zarówno zajęcia dydaktyczne oraz specjalistyczne min. logopedyczne, rytmiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia pedagogiczna, j. angielski, religia oraz zajęcia taneczne. Aktywnie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym poprzez liczne wycieczki, spacery, udział w konkursach i przeglądach artystycznych, a także organizujemy i wspieramy akcje charytatywne. Przedszkole posiada kuchnię, gdzie gotowane są pyszne posiłki z naturalnych składników zgodne z wytycznymi MEN i standardami żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

W naszym przedszkolu panuje zawsze miła i rodzinna atmosfera, tworzona dzięki współpracy z rodzicami. Przedszkole to nasz drugi dom.

Kadra:

Dyrektor przedszkola: p. mgr Edyta Pniewska

Grupa, Maluchy "Jeżyki" nauczyciel:  p. Agata Chudewniak, p. Karolina Sobkowicz
          Pomoc nauczyciela: p. Dorota Wojtasik

II Grupa, Młodsze Średniaki "Motylki" nauczyciel: p. Justyna Gujska, p. Edyta Pniewska
          Pomoc nauczyciela: p. Magdalena Wiśniewska

III Grupa, Średniaki "Biedronki" nauczyciel: p. Kinga Domańska, p. Ewa Skorys