• Kto Ty jesteś?- Polak Mały.

•

Obchody Święta Niepodległości w Gminnym Przedszkolu w Mrozach uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają poczucie przynależności narodowej, kształtują miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.  Wycieczka pod Pomnik Walk Narodowowyzwoleńczych była uhonorowaniem pamięci o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny. Złożony został wieniec, zapalone znicze. Minutą ciszy dzieci uczciły poległych, dzięki czemu poczuły powagę i szacunek dla naszego narodu. Przez cały tydzień dzieci uczyły się pieśni patriotycznych, „Katechizmu małego Polaka”, malowały godło Polski, wykonywały flagi narodowe. Wspólna uroczystość z kotylionami, flagami w dłoniach dzieci i pieśnią na ustach utwierdza w przekonaniu, że każdy może być patriotą, nawet ktoś najmniejszy.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” .Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

• Urząd Pocztowy

•

W piękny, jesienny, słoneczny dzień przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Mrozach wybrały się w odwiedziny do Urzędu Pocztowego, by wpłacić zebrane pieniążki w ramach akcji charytatywnej „Dbamy o zwierzęta” na konto schroniska w Celestynowie. Wycieczka na Pocztę utrwaliła dzieciom zdobyte w przedszkolu informacje na temat użyteczności tej instytucji, a przede wszystkim bliższe poznanie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie poczty oraz przyglądały się pracy urzędnika pocztowego. Dokładnie obejrzały skrzynkę pocztową oraz dowiedziały się, co do niej można wrzucać. Zobaczyły także, że Poczta to nie tyko miejsce, w którym można wysłać listy i paczki czy opłacić rachunki, a także kupić wiele przydanych rzeczy. Podczas wycieczki przedszkolaki utrwaliły zasady właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

•

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. W tym roku 14 października był dniem wolnym od zajęć, dlatego w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w poniedziałek 16 października. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, podczas której dzieci jak co roku przedstawiły piękny program artystyczny. Po oficjalnym powitaniu i złożeniu życzeń przez panią dyrektor Alicję Jaszczołt, przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne. W ramach podziękowań dzieci wręczyły paniom upominki przygotowane z pomocą nauczycielek. Całą uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Rady Rodziców – p. Tomasza Malesy i Michała Gujskiego, którzy w imieniu rodziców złożyli pracownikom przedszkola serdeczne życzenia i podziękowania za trud wkładany w wychowanie ich pociech. Wspólne świętowanie przyniosło całej społeczności przedszkolnej wiele radości i chwil wzruszeń.

• Spotkanie z Panem Policjantem

•

Dnia 29 września 2017 roku w ramach realizacji tematyki „Bezpieczeństwo na drodze”, w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Komisariatu Policji w Mrozach, którzy przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Panowie policjanci omówili z dziećmi elementy wyposażenia środków lokomocji, jakimi dzieci dostają się do przedszkola, m.in. wyposażenie roweru oraz podróżowanie samochodem w fotelikach. Nasi goście zwrócili także uwagę na konieczność noszenia odblasków oraz zagrożenia czyhające na dzieci ze strony nieznanych osób. Następnie zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci z uwagą słuchały prelekcji,  wykazały się dużą wiedzą na omawiane tematy, a także znajomością numerów alarmowych 997 i 112.Na zakończenie, dzieci w ramach podziękowań za przybycie do naszego przedszkola, a także za codzienną służbę policjantów, wręczyły przygotowane przez siebie prace plastyczne, a nasi goście obiecali nam, że jeszcze nas odwiedzą i podczas kolejnej wizyty zaprezentują sprzęt policyjny i zapoznają z jego przeznaczeniem.

• Witamy w naszym przedszkolu

•

Dzieci pożegnały już się z wakacjami i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu . 1 września 2017 roku od samego rana panował gwar. Niektóre dzieci z uśmiechem wracały do swoich grup po wakacyjnej przerwie, dla innych dzień ten był jednym z najtrudniejszych, ponieważ po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola. Chociaż rozstanie było dla niektórych przedszkolaków i ich rodziców trudne, dzieci szybko zaaklimatyzowały się i zadowolone wracały do domów.

20 września 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień Przedszkolaka”. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Zaśpiewały ,, Hymn Przedszkolaka” oraz wyrecytowały wiersz pt. ,, W Przedszkolu jak w domu”. Było wesoło i kolorowo. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę ,, SUPER PRZEDSZKOLAKA”.