Środa 24.01.2018

liczba odwiedzin: 24666

Gminne Przedszkole istnieje już ponad 70 lat w którym Dyrektorem od ponad 27 lat jest mgr Alicja Jaszczołt. Budynek od 2000 roku jest wyremontowany, odnowiony, sale są przytulne, kolorowe z mnóstwem pomocy dydaktycznych. Dla bezpieczeństwa dzieci, jest zainstalowany domofon. Plac zabaw wokół przedszkola jest zadrzewiony, duży, zabezpieczony oraz dobrze wyposażony w sprzęt terenowy. Z nowym rokiem szkolnym 2017/2018 powstał kolejny oddział przedszkolny z uwagi na duże zainteresowanie naszą placówką. Obecnie do przedszkola uczęszcza 100 dzieci.

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna i obsługowa. Prowadzone są zarówno zajęcia dydaktyczne oraz specjalistyczne min. logopedyczne, rytmiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia pedagogiczna, j. angielski, religia oraz zajęcia taneczne. Aktywnie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym poprzez liczne wycieczki, spacery, udział w konkursach i przeglądach artystycznych, a także organizujemy i wspieramy akcje charytatywne. Przedszkole posiada kuchnię, gdzie gotowane są pyszne posiłki z naturalnych składników zgodne z wytycznymi MEN i standardami żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

W naszym przedszkolu panuje zawsze miła i rodzinna atmosfera, tworzona dzięki współpracy z rodzicami. Przedszkole to nasz drugi dom.

Kadra:

Dyrektor przedszkola: p. Alicja Jaszczołt

Grupa Starszaki "Misie": nauczyciel p. Ewa Skorys, p. Iwona Kielak
starsza woźna p. Anna Bredek

Grupa Średniaki "Biedronki": nauczyciel p. Alicja Jaszczołt, p. Katarzyna Bajszczak,            p. Karolina Sobkowicz (urlop macierzyński)
pomoc nauczyciela p. Marianna Tumielewicz

Grupa Młodsze Średniaki "Motylki": nauczyciel p. Katarzyna Osińska, p. Iwona Kielak
pomoc nauczyciela p. Anna Karczmarczyk

Grupa Maluchy "Krasnale": nauczyciel p. Edyta Pniewska, p. Justyna Gujska