• Zajęcia taneczne

Prowadzący: p. Maciej Rygielski
          Zajęcia odbywają się raz w tygodniu:
          Środa, godz. 14.30- 15.00

Na zajęciach tanecznych przedszkolaki uczą się kroków tanecznych przy znanych  i lubianych utworach muzycznych. Prowadzone są również zabawy ruchowe, które dzieci uwielbiają i chętnie biorą w nich udział. Na zajęciach panuje wesoła atmosfera a taniec wyzwala w małych tancerzach same pozytywne emocje. Dzieci uczestnicząc w zajęciach uczą się lepszej równowagi i koordynacji ciała oraz poczucia rytmu. Nauka choreografii wymaga skupienia a ich opanowanie ćwiczy i wspiera pamięć najmłodszych. Taniec wpływa też na psychikę dziecka. Przedszkolaki uczą się  współpracy, wzajemnego szacunku i samodzielności. Udział w zajęciach jest dobrym sposobem na wyrażenie siebie i wyładowanie negatywnych emocji.