Witamy

Środa 16.10.2019

liczba odwiedzin: 272738
 • Dzień Przedszkolaka

  We wrześniu w naszym przedszkolu miała miejsce pierwsza w tym roku szkolnym uroczystość,
  w której wzięły udział wszystkie dzieci. A to za sprawą święta, które przypada 20 września-Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Obowiązkowym elementem całej uroczystości jest zaśpiewanie przez dzieci Hymnu Przedszkolaka. Dla wielu z nich to bardzo ważna chwila. Dla maluszków to nowa sytuacja, w której się znalazły, dla starszych przedszkolaków kolejne wyzwanie.  Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy. Dzieci otrzymały medale super przedszkolaka a na koniec uroczystości nastąpił słodki poczęstunek z okazji ich święta, które przecież jest bardzo ważne i powstało po to,
  aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.                                                                                                                                

 • „Lato, lato czeka…”

  18 czerwca 2019 r.  w Gminnym Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Mrozach, odbyło się uroczyste Zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w przedszkolu. 

  Uroczystość rozpoczęła przemową Pani Dyrektor Alicja Jaszczołt, która w szczególny sposób podziękowała rodzicom wręczając dyplomy za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola. 

  W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o lecie i zbliżających się wakacjach.   Następnie dzieci, które kończą edukację przedszkolną pożegnały się ze swoimi koleżankami i kolegami, którzy jeszcze zostają w przedszkolu. Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody.

  Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i książek z dedykacją wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań i kwiatów.

  Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu.

 • Uroczystość nadania imienia- Jana Brzechwy Gminnemu Przedszkolu w Mrozach

  Na  ten dzień czekaliśmy od dawna. Przystrojone kwiatami, banerami, ilustracjami Gminne Przedszkole w Mrozach miało swoje święto- nadanie imienia Jana Brzechwy.

  Przybyli na nie dostojni goście uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez księdza Krzysztofa Pietrzaka proboszcza parafii Mrozy.

  Po powitaniu gości, odczytaniu i wręczeniu Uchwały Rady Miejskiej w sprawie nadania imienia  nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej to wydarzenie przez: Panią Mirosławę Sekular – wiceprzewodniczacą  Rady, Pana Dariusza Jaszczuka- Burmistrza Mrozów, Księdza Krzysztofa Pietrzaka, Alicję Jaszczołt – dyrektor Gminnego Przedszkola w Mrozach, Pana Mariusza Ręczajskiego- przewodniczącego Rady Rodziców. Nie zabrakło przedstawiciela przedszkolaków – Lenka Łuszczewska na rękach Mamy zręcznie i z przejęciem  zerwała biało-czerwoną wstęgę. Odsłonięciu towarzyszył warkot silników i klaksonów motocyklistów z grupy  WILD DOGS MROZY.  Po przemówieniu  Pana Burmistrza i odśpiewaniu hymnu przedszkola wg słów             Jana Brzechwy i muzyce Pana Karola Piątkowskiego nastąpiła część artystyczna oparta na bogatej twórczości Jana Brzechwy. Dzieci zmęczone ale przejęte w kolorowych kostiumach wyposażone w rekwizyty przypomniały „Kaczkę dziwaczkę”, "Na straganie”, Żabę „ i wiele innych utworów.

  W nagrodę dzieci zjadły przepyszny tort od Pana Rafała Majewskiego, a potem wspólnie z Rodzicami świętowały na placu zabaw z grupą animatorów w ramach Festynu Rodzinnego.

  Uroczystość mogła się odbyć dzięki wielu osobom i firmom – fundatorom, które ofiarowały pomoc i srodki  - m.in. Firmie Wołkiewicz, WILD DOGS MROZY, R.Majewskiemu, A.Dudek, M.Sekular, A.Rychlewskiemu, J.Kowalczykowi, pracownikom UMiG Mrozy i wreszcie wielkiemu zaangażowaniu Rodziców.

  Nadanie imienia przedszkolu jest uwieńczeniem wieloletnich starań i wielkiego zaangażowania dzieci, ich rodziców, dyrektora, nauczycieli i pracowników przedszkola. Przyjęcie takiego patrona pozwala oprzeć działania dydaktyczno – wychowawcze przedszkola na zabawie i humorze. Utwory Jana Brzechwy przyjmowane przez dzieci entuzjastycznie stają się narzędziem nauki dziecka, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, unikając zarazem nudnej dydaktyki. Poeta przemyca w swoich utworach nie tylko wiedzę ogólną o świecie, ale oswaja z wadami i złymi skłonnościami dzieci - żartem i łagodną ironią - osiągając tym samym przychylność i zainteresowanie wśród młodych czytelników. Posiadanie patrona sprawi, że placówka będzie wyróżniała się  spośród innych.

   

   

  Alicja Jaszczołt

                                  Dyrektor Gminnego Przedszkola

  im. Jana Brzechwy w Mrozach

 • Święta majowe

   

  „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
  A na tej fladze, biel i czerwień,
  Czerwień to miłość,
  Biel serce czyste,
  Piękne są nasze barwy ojczyste.”

  Czesław Janczarski

   

  Początek maja to okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii naszej Ojczyzny: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3-go Maja. W naszym przedszkolu nie zapominamy o tych ważnych datach, w związku z tym w każdej grupie prowadzone były zajęcia dydaktyczne o tematyce patriotycznej, polskim godle, barwach narodowych oraz hymnie Polski. Celem zajęć jest kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw oraz uczuć patriotycznych. Dlatego 2 maja 2019 r., w czwartek przedszkolaki z okazji świąt majowych w uroczysty sposób wraz z nauczycielami złożyły wieniec z biało-czerwonych kwiatów pod Pomnikiem Walk Narodowowyzwoleńczych. Dla naszych dzieci była to wspaniała lekcja podkreślającą, że każdy przedszkolak to Mały Polak.

 • Dzień Kobiet

  Jak co roku  8 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Kobiet, które jest doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami. Wszystkim kobietkom i tym małym i tym dużym p. Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia. Następnie dzieci swoim paniom wyrecytowały wiersz, zaśpiewały piosenkę i zaprosiły wszystkie Panie do wspólnej zabawy przy piosenkach : ,,Toca toca” i ,,I like to move it” dzieci razem z dużymi kobietkami zatańczyły proste układy taneczne. Wszyscy doskonale się bawili. Dzieci wręczyły wszystkim Paniom pracującym w naszym przedszkolu swoje prace plastyczne, w które włożyły wiele zaangażowania. Również i my składamy wszystkim dziewczynkom, mamom i Paniom najpiękniejsze życzenia:                   

   

  Dni pełnych miłości, ciepła i uśmiechu na co dzień.

   

  ,,Kobietka, pani, dziewczynka

  Właściwie kim jest ona?

  To może być siostrzyczka

  mamusia, babcia, żona!

  I pani w bibliotece, sąsiadka, aptekarka

  Pani wychowawczyni i pani dziennikarka.

  W szpitalu pani doktor i koleżanka  Ola

  I każda dama która przychodzi do przedszkola.

  My wszystkie Was kochamy i szanujemy szczerze

  Jesteście takie piękne, że oczom swym nie wierzę!

 • Bal Karnawałowy

  Karnawał to doskonały okres zimowych balów i hucznych zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. To atrakcyjna i bardzo lubiana przez dzieci forma rozrywki, która dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. W piątek 22 lutego w Gminnym Przedszkolu  odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy. Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Po szykownej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy ulubionych rytmach dziecięcej muzyki. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. W trakcie zabawy przedszkolaki miały również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, oraz przystąpienia do pamiątkowego zdjęcia. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i satysfakcji naszym wychowankom. Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

 • Dzień Babci i Dziadka

   

  Styczeń w naszym przedszkolu, jak co roku jest bardzo uroczysty. W dniach od 22 stycznia do 25  obchodziliśmy wspaniałe Święto, jakim jest Dzień Babci i Dzień Dziadka.             W pięknie udekorowanej sali dzieci z poszczególnych grup ze swoimi nauczycielkami zaprezentowały specjalnie przygotowane programy artystyczne- recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Pani dyrektor Alicja Jaszczołt złożyła miłym gościom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich Święta. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek, a wnuki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.  Dziękujemy !!!

 • Choinki czas...

  Grudzień to miesiąc piękny magiczny. Wszędzie już czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do wyjątkowego spotkania wigilijnego, które swoją mocą łączy i napełnia serca niezwykłą radością i życzliwością. W naszym przedszkolu przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, przepięknych dekoracji sal i holów, nasze dzieci przygotowały uroczy program artystyczny. Zaprezentowały go 14 grudnia, kiedy w naszym przedszkolu zjawili się rodzice oraz długo oczekiwany gość- Mikołaj. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń, recytowały wiersze, śpiewały piosenki świąteczne, kolędy oraz prezentowały swoje zdolności teatralne i taneczne. Rodzice byli zachwyceni, a Mikołaj obdarował dzieci prezentami.

  Ten wyjątkowy czas, spędzony  z rodzicami i bliskimi wzmocnił więzi rodzinne oraz wprowadził zebranych w świąteczny nastrój.

  Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Życzymy wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, a Nowy Rok niech przyniesie spełnienie wszelkich marzeń oraz napełni wiarą, optymizmem i szczęściem.

 • Obchody stulecia Odzyskania Niepodległości Polski w Gminnym Przedszkolu w Mrozach

  Dzieci z Gminnego Przedszkola w Mrozach aktywnie włączyły się w obchody stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień 9-go listopada był dla nas szczególnym wydarzeniem. Przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii, podczas której zaprezentowały wiersze
  i piosenki o charakterze patriotycznym. Podniosły charakter uroczystości potęgowały odświętne stroje i wyjątkowe biało – czerwone kotyliony upamiętniające 100 lat wolności Polski. Uwieńczeniem akademii było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11.11  oraz zasadzenie na placu przedszkolnym dębów, które na cześć zasłużonych dla naszego kraju osób zyskały imiona: "Jan", "Adam", "Henryk", "Józef", "Krzysztof Kamil". Przedszkole wzięło także udział w Gminnych Obchodach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Delegacja dzieci z grupy "Misie" oraz kadra pedagogiczna w dniu 11 listopada złożyła kwiaty pod Pomnikiem Walk Narodowowyzwoleńczych, po czym dzieci w Centrum Kultury im. H. Wielobyckiej przedstawiły przygotowany na tę okoliczność program artystyczny.  
  Obchody tak ważnego w historii każdego Polaka wydarzenia zakończyliśmy 13 listopada przemarszem wszystkich dzieci pod Pomnik Walk Narodowowyzwoleńczych, gdzie w hołdzie poległym żołnierzom zapaliliśmy znicze.

   

 • Zachęcamy do czytani

  Zachęcamy do czytani

  W ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka-wielki człowiek” grupę trzylatków
  z naszego przedszkola odwiedziła pani Joanna Ługowska-pracownik Biblioteki Publicznej
  w Mrozach. Opowiadała o trwającej akcji, zachęcała dzieci do wizyty w bibliotece, wypożyczania
   i czytania książek. Dzieci oglądały  przyniesione przez panią Joannę książeczki oraz słuchały czytanych wierszy. Na zakończenie wizyty maluszki otrzymały kolorowanki, które od razu przykuły ich uwagę. Dziękujemy za wizytę i również zachęcamy rodziców by wraz z dziećmi wzięli udział
  w akcji, gdyż czytanie ma ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. 

 • Wizyta w Urzędzie Pocztowym

   

  Ciepłe, słoneczne, jesienne dni sprzyjają spacerom. Dlatego z okazji Dnia Poczty Polskiej nasze przedszkolaki wybrały się z wizytą do Urzędu Pocztowego w Mrozach, gdzie wpłaciły pieniądze zebrane podczas akcji charytatywnej na rzecz schroniska dla zwierząt w Celestynowie. Dzieci nie tylko zapoznały się z wyglądem urzędu oraz pracą urzędnika pocztowego, ale dowiedziały się również, że na poczcie można nie tylko wysłać list, paczkę, czy wpłacić pieniądze, ale także kupić wiele przydatnych rzeczy. Na koniec naszego spotkania Pani Kierownik poczęstowała nas słodkim upominkiem.  

  Wizyta na poczcie była dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowywania się w miejscach publicznych oraz utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Od 1982 roku obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Do dziś jednak o tym dniu potocznie mówimy Dzień Nauczyciela. Upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Również i w naszym przedszkolu obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień w poniedziałek 15.10.2018 r. Na wstępie akademii głos zabrała p. Dyrektor Alicja Jaszczołt, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wiele sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje wiersze, piosenki oraz wręczyły wszystkim pracownikom przedszkola laurki z okazji ich święta. Wiele miłych i ciepłych słów popłynęło w kierunku pracowników przedszkola od Rady Rodziców, która wręczyła każdemu pracownikowi przedszkola słodki, ale jakże zdrowy upominek- była to mini skrzyneczka z jabłuszkami. Cała uroczystość przebiegała w miłej, serdecznej i wesołej atmosferze.

 • Spotkanie z Panem Policjantem

  Nasze przedszkole duży nacisk kładzie na wszechstronny rozwój, edukację i wychowanie dziecka jak również zapewnienie mu bezpieczeństwa psychicznego oraz fizycznego. Z tego względu na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku, 21 września przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z dzielnicowym Miasta i Gminy Mrozy, panem Januszem Chmielowskim. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i poza nim. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy dorosły i dziecko powinien posiadać. Pan dzielnicowy zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich oraz wytłumaczył do kogo należy zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.                  

                 Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały piękne odblaski, a w ramach podziękowań wręczyły panu policjantowi własnoręcznie wykonane laurki. Serdecznie dziękujemy Panu dzielnicowemu za spotkanie, które przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

 • Dzień Przedszkolaka

  Dzień Przedszkolaka już na stałe zagościł w kalendarzu uroczystości obchodzonych w naszym przedszkolu. Już od kilku lat, 20 września, czyli święto ustanowione w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej, przysparza wielu uśmiechów na twarzach, nie tylko dzieciom, ale również i dorosłym. Dzieci, jak to zwykle bywa, znakomicie przygotowały się do występu. Odśpiewały „Hymn Przedszkolaka” i wspólnie wyrecytowały wiersz, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz odznakami „Przedszkolaka na medal”.

  Pani Dyrektor w imieniu dorosłych złożyła dzieciom serdeczne życzenia i poczęstowała cukierkami. Na zakończenie uroczystości odśpiewaliśmy tradycyjne „Sto lat”, a dzieci z uśmiechem na ustach udały się do dalszych zajęć.

 • Wakacji czas

  „Gdy pójdziemy już do szkoły, gdy poznamy nowy świat, to wrócimy często myślą do przedszkolnych miłych lat…” – słowa piosenki w wykonaniu naszych przedszkolaków w pełni oddają charakter uroczystości zakończenia roku przedszkolnego 2017/2018, która miała miejsce 21 czerwca 2018 r. Na wstępie Pani Dyrektor Alicja Jaszczołt przywitała zebranych rodziców i gości oraz podsumowała dziewięć miesięcy wspólnej pracy i zabawy. Następnie głos zabrały dzieci, prezentując przygotowany program artystyczny. Były wiersze, piosenki i pożegnanie starszych kolegów kończących przedszkole. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki. Aktywni rodzice otrzymali podziękowania w formie dyplomu, a szczególne zasługi zostały nagrodzone wręczeniem trofeum – otrzymali je pan Tomasz Malesa i pan Krzysztof Osiński. Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Dzieciom, które opuszczają przedszkolne mury, życzymy samych sukcesów w szkole, natomiast wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów oraz życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku.

 • Wycieczka do ZOO

  Okres letni jest czasem sprzyjającym wszelkim wycieczkom, dlatego dzieci z Gminnego Przedszkola w Mrozach dnia 14 czerwca 2018 roku pojechały autokarami na całodniową wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Mogliśmy zobaczyć tam wiele interesujących zwierząt. Tuż po wejściu na teren  ZOO mogliśmy podziwiać piękne flamingi, które wzbudziły ciekawość dzieci - nasi podopieczni wraz z opiekunami chętnie pomaszerowali dalej, by móc obejrzeć również inne interesujące zwierzęta, m.in. oglądaliśmy papugi, mieszkańców ptaszarni, małpiarni, słonie, różnego rodzaju gady oraz żyrafę. Następnie strudzeni wędrówką po tak fascynującym miejscu, udaliśmy się na odpoczynek na terenie placu zabaw, gdzie mogliśmy się posilić oraz zebrać siły na dalszą wędrówkę. Atrakcje sprawiły, że dzieci pomimo zmęczenia, były zadowolone. Szczęśliwi i bezpieczni wróciliśmy do Przedszkola w Mrozach. Z pewnością wycieczka ta na długo zostanie w naszej pamięci i z utęsknieniem czekamy na kolejne wyprawy pełne ciekawostek i przygód.

 • Bezpieczne wakacje

  Przedwakacyjny czas jest odpowiednim momentem na przypomnienie zasad bezpieczego zachowania się latem. Przedszkolaki zaprosiły wieć do siebie panów policjantów z Komisariatu Policji w Mrozach. Duże wrażenie wywarł na dzieciach przyjazd policjantów. Był to moment pełen emocji, kiedy zobaczyły wjeżdżające na sygnale pojazdy policyjne. Podczas spotkania pan dzielnicowy- starszy aspirant Janusz Chmielowski przeprowadził z dziećmi rozmowę i przypomniał jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa. Pan dzielnocowy omówił również z dziećmi zasady bepziecznego zachowania się w różnych sytuacjach:  na placu zabaw, nad wodą, w górach. Przypomniał również o zasadzie ograniczonego zaufania względem nieznajomuch osób, potrzebie pamiętania adresu zamieszkania i numerów alarmowych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wozu policyjnego, a także motocykli. Dzięki policjantom przedszkolaki mogły zapoznać się z wyposażeniem wozu i wyglądu sprzętu policyjnego. Na zakończenie dzieci otrzymały od policjantów światełka odblaskowe. Odwdzięczyły się włąsnoręcznie wykonanym upominkiem i kwiatami.

  Bardzo dziękujemy policjantom za przybycie oraz współpracę z naszym przedszkolem.

 • Festyn Rodzinny

  Dnia 25.05.2018 roku obchodziliśmy „Dzień Rodziny” w naszym przedszkolu. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wręczyły upominki. Po zakończeniu występów rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek. Odbyła się licytacja prac dzieci, oraz zawody sportowe przygotowane przez rodziców w tym rywalizacja pomiędzy rodzicami a nauczycielami. Dzieci podczas zawodów świetnie się bawiły. Był grill, słodkości, a do tego mnóstwo atrakcji dla dzieci w tym: wata cukrowa, zabawy z bańkami mydlanymi, oraz malowanie twarzy. Pomimo kapryśnej pogody, humory dopisywały. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę w przygotowaniu tak udanej imprezy i stworzeniu przemiłej atmosfery.

 • W zdrowym ciele, zdrowy duch!

  Już po raz kolejny dzieci z Gminnego Przedszkola miały zaszczyt uczestniczyć w VI Mini Olimpiadzie Sportowej, której organizatorem była Szkoła Podstawowa w Grodzisku przy współpracy z GOSiR. Mali sportowcy z wielką euforią                      i zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkurencjach. Profesjonalne przygotowanie zawodników zaowocowało zdobyciem zaszczytnych miejsc. Liczyła się dobra zabawa                i płynąca z niej radość. Do przedszkola przywieźliśmy puchary za zdobycie I miejsca- grupa Biedronki oraz IV miejsca- grupa Misie. Ponadto każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz słodki poczęstunek. Udział w Olimpiadzie nauczył nasze dzieci zdrowej rywalizacji, promującej aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dostarczył dzieciom wiele radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych.

 • Straż Pożarna

  Wizyta strażaków w przedszkolu zawsze wzbudza wielkie emocje wśród dzieci. Tak również było i tym razem. Otóż, w dniu 15 maja 2018 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu druhów z OSP Mrozy – Tomasza Malesę, Michała Malesę, Tomasza Rześkiewicza i Macieja Malkę.

  Podczas tego spotkania dzieci uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka
  i chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się już zdobytą wiedzą na temat straży. Duże zainteresowanie wzbudził wóz strażacki GBA Scania – nowy nabytek OSP, którym przyjechali druhowie. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska osprzętu znajdującego się na wyposażeniu wozu ratowniczo – gaśniczego. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom różne rodzaje ubiorów oraz narzędzi wykorzystywanych podczas ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki z wielką radością przymierzały hełmy, kurtki i kamizelki strażackie oraz testowały działanie węża pożarniczego, aby choć przez chwilę poczuć się strażakiem.

  Nasi strażacy, jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla dzieci nie lada niespodziankę. Guinnes – pies ratownik – okazał się najważniejszym gościem tego dnia. Prezentacja umiejętności psa dostarczyła dzieciom mnóstwa pozytywnych emocji.

  Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia i wręczeniem gościom drobnego upominku.

  Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy naszym przyjaciołom za przybycie i poświęcenie swojego cennego czasu! Spotkanie to jeszcze raz potwierdziło jak ważna i odpowiedzialna jest praca strażaków. Nie dziwi więc, że wśród zawodów i służb właśnie strażacy budzą największe zainteresowanie i zaufanie. Cieszy to tym bardziej, że wśród naszych gości są absolwenci Gminnego Przedszkola w Mrozach.

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Mrozach
  ul. Armii Krajowej 12
  05-320 Mrozy
 • (+25) 75-74-114

Galeria zdjęć