Witamy

Środa 04.08.2021

liczba odwiedzin: 558965
 • Pan Policjant

  Pan Policjant

  Dnia 9 czerwca 2021r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Mrozach. Tematem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przypomnienie numerów alarmowych. Policjanci wytłumaczyli dzieciom, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia zwłaszcza w okresie wakacji. Przypomnieli, jak ważne jest aby podczas podróżowania w samochodzie dzieci przewożone były w foteliku w zapiętych pasach. Dzieci miały okazję zobaczyć samochód policyjny w raz z wyposażeniem. Policjanci wręczyli dzieciom breloczki odblaskowe i pozowali do wspólnego zdjęcia. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania dzieci podziękowały za poświęcony czas i przekazanie cennych wskazówek.

 • Straż Pożarna

  Straż Pożarna

  Dnia 21 maja 2021r. gościliśmy w naszym przedszkolu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrozach – Tomasza Malesę, Tomasza Rześkiewicza oraz Arkadiusza Gałązkę, którzy przyjechali do nas na sygnałach dźwiękowych i świetlnych, co wzbudziło w dzieciach mnóstwo radości, ale także pobudziło ich ciekawość. Na początku tej wizyty strażacy opowiedzieli na czym polega ich praca, po czym zapoznali nas z różnymi rodzajami ubiorów oraz narzędziami wykorzystywanymi podczas ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
  Z radością dzieci przymierzały kaski, kamizelki oraz sprawdzały działanie węża pożarniczego – choć przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy. Następnie nasi goście zaprezentowali sprzęt oraz wyposażenie wozu ratowniczo – gaśniczego. Wizyta ta dostarczyła dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji, a także wiedzy, dlatego na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia i wręczeniem gościom drobnego upominku.

  Serdecznie dziękujemy druhom za przybycie i poświęcenie swojego cennego czasu!

 • Kształtowanie postaw proekologicznych

  Kształtowanie postaw proekologicznych

  „Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu-o tym, jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat. „

  Robert Fulghum

              Edukacja przyrodnicza jest częścią wychowania przedszkolnego. Jej celem jest zbliżenie dziecka do przyrody, ukształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli człowieka w przyrodzie. Jednym słowem, kształtowanie postaw proekologicznych oraz szacunku dla otaczającego świata.

  Zachowania proekologiczne realizowane są w naszym przedszkolu, a od jesieni dzieci czynnie włączają się
  w akcję dokarmiania swych braci mniejszych. Przynoszą pokarm, a następnie wsypują do karmników umieszczonych w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci poznają ptaki, które zostają w naszym kraju i te, które odlatują. Wiosną natomiast kiedy wszystko budzi się do życia, a obecność ptaków i ich śpiew umila nam życie, zadbaliśmy o to , aby ptaki miały bezpieczne miejsce do gniazdowania. Została zamieszczona budka lęgowa, dzięki której dzieci będą miały również niecodzienną okazję do obserwacji ptaków. Dowiedzą się jakie ptaki występują na terenie naszej gminy, jak wygląda ich okres lęgowy i dlaczego musimy je chronić i organizować dla nich miejsca do bezpiecznego wychowywania potomstwa.

  Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Kopciowi za podarowanie budki lęgowej, a Panu Michałowi Podstawce za powieszenie jej w dogodnym dla ptaków miejscu.

 • Sukcesy naszych przedszkolaków

  Sukcesy naszych przedszkolaków

  Dzieci z grupy „Sówki” z Gminnego Przedszkola im Jana Brzechwy w Mrozach, wzięły udział w marcowych  konkursach organizowanych przez Centrum Kultury w Mrozach. W konkursie „Piosenki Polskiej” dzieci zdobyły
  II miejsce w kategorii wiekowej –przedszkola i klasy 0, śpiewając piosenkę pt. „Marcowe żaby”,  natomiast
  w konkursie plastycznym „Tradycyjna Pisanka Wielkanocna”  dziewczynki-Amelka S., Wiktoria M.,
  i Marysia O.  otrzymały wyróżnienie. Opiekunami artystycznymi dzieci w obu konkursach były
  Karolina Sobkowicz i Edyta Pniewska.

  Jesteśmy bardzo dumne z naszych małych artystów. Gratulujemy i życzymy im wielu dalszych sukcesów.

 • Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy

  Karnawał jest to niezwykle miła tradycja, to czas przepełniony muzyką i dobrą zabawą, Dla naszych przedszkolaków Bal Karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

  Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 5 lutego i przebiegała w trochę innej formie niż zazwyczaj. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną wszystkie grupy bawiły się w swoich salach, pięknie przystrojonych w kolorowe balony, serpentyny, papierowe girlandy. Wystrój każdej z nich był bajeczny i niepowtarzalny, wprowadził dzieci w radosny nastrój, zachęcając do wspaniałej zabawy. Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Radości przedszkolaków nie było końca, dzieci wraz z paniami świetnie bawiły się przy różnych muzycznych rytmach. Kolorowe pociągi, tańce z balonami i pomponami, szalone pląsy przy muzyce wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Przedszkolaki przebrane były za przeróżne bajeczne postacie, w poszczególnych salach można było spotkać: księżniczki, smoki, superbohaterów, kotki, policjantów, strażaków oraz wiele, wiele innych. Panie nauczycielki przygotowały także karnawałową fotobudkę, w której każdy miał możliwość wykonać pamiątkowe zdjęcie. Pomiędzy tańcami, zabawami i konkursami nie mogło oczywiście zabraknąć także poczęstunku, który dodał naszym przedszkolakom energii do dalszej zabawy. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy bawić się tak wspaniale, tym razem wszystkie grupy razem.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

   „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro,

  które dajemy zatacza koło i wraca do nas”.        

  - Flora Edwards    

   

  W dniach 28 - 29 stycznia nasze przedszkole wspierało 29  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra zbierała dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dzieci licznie wrzucały pieniądze do skarbonki WOŚP, która znajdowała się w naszej placówce. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się i ogromne wsparcie tak szlachetnej inicjatywy.           

   

                                                                                                                                  Bardzo dziękujemy !!!

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka

  W tym roku w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Babci i Dziadka odbyła się 22 stycznia. Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały dla swoich ukochanych Babć   i Dziadków słowno-muzyczne niespodzianki. Niestety na uroczystości nie mogli być najważniejsi goście, czyli Babcie
   i Dziadkowie ze względu na obowiązujące obostrzenia. Mamy jednak nadzieję, że wnuczęta sprawiły swoimi występami radość najbliższym, którzy obejrzeli filmiki z przebiegu uroczystości na stronie internetowej naszego przedszkola. Wszystkim bardzo brakowało rodzinnej atmosfery, serdecznych uśmiechów i gwaru rozmów…. Mamy wielką nadzieję, że
  w następnym roku spotkamy się twarzą w twarz i wspólnie będziemy podziwiać występy dzieci. Pomimo obecnej sytuacji, przedszkolaki włożyły wiele radości i miłości w cały występ. Na koniec złożyły z serca płynące życzenia.

 • Choinka Przedszkolna

  Choinka Przedszkolna

  Święta Bożego Narodzenia to czas wielkiej radości i nadziei. Czekamy na nie cały rok by w gronie najbliższych złożyć życzenia, wspólnie kolędować.

  W naszym przedszkolu 18 grudnia 2020 r. odbyła się „Choinka Przedszkolna”, choć inna niż wszystkie, to jednak pełna ciepła, radości i szczęścia. Największym przeżyciem dla dzieci była wizyta Św. Mikołaja, który przybył z workami pełnymi prezentów. Dzieci najpierw zaprezentowały wiersze, pastorałki, kolędy oraz złożyły wszystkim świąteczne życzenia. Na zakończenie Św. Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent.

  Wizyta Św. Mikołaja przebiegła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym dzieciom wiele radości. Pozostanie na długo w pamięci dzieci.  Był to dla wszystkich wyjątkowy czas.

 • „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary…”

  „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary…”

  Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, tradycja pielęgnowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie. 30 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Andrzejki, czyli czas wspaniałej zabawy z wykorzystaniem muzyki i rekwizytów. Dzieci miały okazję poznać uroki tradycji biorąc udział w konkursach, zabawach i wróżbach andrzejkowych. Głównym celem było przybliżenie dzieciom dawnych zwyczajów i obrzędów andrzejkowych, poprzez oglądanie ilustracji związanych z omawianą tematyką. Pośród magicznej atmosfery przedszkolaki z zachwytem i uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w zabawach andrzejkowych: „Ustawianie bucików”, „Kim zostanę w przyszłości”, „Losy z kapelusza” oraz w innych wróżbach związanych z tym świętem.                         Dzień ten dostarczył najmłodszym wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim uwrażliwił na piękno tradycji i  jej podtrzymywanie.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

  W środę 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każda z pań nauczycielek przygotowała dla swojej grupy moc atrakcji. Dzieci m.in. obejrzały prezentację multimedialną, która zapoznała je z historią pluszowego misia, opowiadały o swoich najukochańszych przytulankach  oraz o tym, że o zabawki należy dbać, tańczyły w rytm piosenek o misiach, rysowały i rozwiązywały misiowe łamigłówki. Przedszkolaki poznały gatunki niedźwiedzi, ich wygląd i zwyczaje. Starsze dzieci przypomniały sobie jak powstaje miód- ulubiony przysmak misiów.
                Wielką radość sprawiło dzieciom wcielenie się w postać misia i pozowanie do zdjęć w fotobudce. Wszystkie przedszkolaki z całym przekonaniem stwierdziły, że są przyjaciółmi pluszowego misia i na potwierdzenie tego otrzymały dyplomy. Dzieci obiecały, że po powrocie do domów bardzo mocno przytulą swoje misie i szepną im do uszka coś miłego.

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2019-2020, Grupa Misie i Biedronki

  Zakończenie Roku Szkolnego 2019-2020, Grupa Misie i Biedronki

  Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice

   

  Serdecznie życzymy wszystkim, aby nadchodzące wakacje

  były radosne, ciekawe, słoneczne,

  a przede wszystkim bezpieczne,

  by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc

  i zawieraniu nowych przyjaźni.

  Życzymy, by okres wakacji był czasem zasłużonego

  i efektywnego wypoczynku,

  byśmy wszyscy mogli nabrać sił,

  zapału do pracy i do wesołych zabaw w przedszkolu

  w kolejnym roku szkolnym.

   

   

   Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

  Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach

 • „Z Nowym Rokiem szedł karnawał, przebieraniem się zabawiał. Przebrał dzieci, spójrzcie sami są kowboje z piratami…”

  „Z Nowym Rokiem szedł karnawał, przebieraniem się zabawiał. Przebrał dzieci, spójrzcie sami są kowboje z piratami…”

  Wesoło i bajkowo rozpoczął się dla nas piątek 7 lutego 2020r. Stało się tak za sprawą karnawałowego balu. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, wróżki, góralki, zwierzątka, piraci, policjanci, Spider-Mani, a także inne postacie z bajek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole.

  Po śniadaniu uroczystym polonezem rozpoczęliśmy bal. Wystrój sali balowej wprowadzał w radosny nastrój, który zachęcał do wspólnej, wesołej zabawy. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do jazdy „bajkowym pociągiem”, parady strojów oraz wielu zabaw i pląsów. Nic więc dziwnego w tym, że potrzebny był czas na odpoczynek, wypicie soczku i słodką przekąskę.

  Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych.

  Bal karnawałowy to atrakcyjna i bardzo lubiana formy rozrywki, która dostarcza dzieciom wiele radości, zadowolenia i niezapomnianych przeżyć. To okazja, aby przebierać się do woli i upodabniać do ulubionych postaci z bajek.

  Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

 • Nasi Kochani Dziadkowie

  Nasi Kochani Dziadkowie

  Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 21-24 stycznia odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu.    

  Pani Dyrektor wraz  z nauczycielkami witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować swoim ukochanym Dziadkom za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie brawa i głośne „Sto lat”, które wzruszało wszystkich zebranych gości. Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek, który odbywał się w  uroczystej i pełnej radości atmosferze. Nasze święto Babci i Dziadka to dzień wspólnej zabawy, uśmiechów i wzruszeń. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Już kolejny raz dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach, wsparły wspaniałą akcję jaką była WOŚP 12.01.2020r. W tym roku dzieci z Grup „Biedronki” i „Misie” wystąpiły na scenie w Centrum Kultury podczas grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, śpiewając i tańcząc, umilając przez to czas zgromadzonym. Wspieranie takich akcji uczy nasze dzieci empatii, współczucia, właściwego zachowania, gdy inni potrzebują pomocy, miłości i szacunku do drugiego człowieka.  Wychowanie człowieka zaczyna się już w przedszkolu, wobec czego ukazywanie dzieciom jak wiele mogą zrobić dla innych jest nieocenionym owocem na przyszłość.

 • Świąteczny nadszedł czas...

  Świąteczny nadszedł czas...

  13 grudnia 2019 roku w Gminnym Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Mrozach odbyła sie choinka z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Alicja Jaszczołt, która składając świąteczne życzenia wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój.

  W pięknie udekorowanej sali rodzice czekali z niecierpliwością na występy pociech, które w barwnych i ciekawych strojach zaprezentowały wierszyki, piosenki i tańce.

  Odwiedził nas wreszcie długo wyczekiwany przez dzieci gość- Święty Mikołaj, który przywiózł ogromny wór prezentów. Każde z dzieci dostało piękną paczkę i na pamiątkę zdjęcie z Mikołajem.

  Dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego kolędowania. Można było poczuć magię zbliżających się świąt.

 • Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

  Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

  Dzieci z grupy „Starszaki –Misie” wzięły udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach. Przedszkolaki zaśpiewały świąteczną piosenkę pt. „Podarunki z nieba”.

  To piękny, wzruszający utwór, w wykonanie którego dzieci włożyły całe swoje serce.

  Werdyktem jury „Starszaki” zajęły II miejsce.


  Udział w konkursie był dla nich doskonałą okazją do wysłuchania występów innych dzieci, które bardzo im się podobały, każdego nagradzały brawami.
  Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych przedszkolaków a wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów.

 • Profilaktyka w przedszkolu

  Profilaktyka w przedszkolu

  Nasze dzieci z grupy „Misie” miały wspaniałą możliwość odbycia zajęć ze stomatologiem, które odbyły się w Przychodni Zdrowia w Kałuszynie. Dzieci miały prelekcję z Panią doktor – stomatolog, na temat dbania nie tylko o zęby, ale także o całą jamę ustną. Dowiedziały się jak i kiedy powstaje próchnica, jak dbać o zęby, aby mieć piękny, zdrowy uśmiech. Obejrzały krótki film o „Księżniczce, która o ząbki nie dbała, a dużo słodyczy zjadała”.

  Ząbki dzielnych naszych starszaków  zostały sprawdzone przez Panią doktor oraz polakierowane. Dzieci na manekinie jamy ustnej „Franku” uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom oraz kolorowanki przypominające, jak ważne jest dbanie o zęby.

  Dziękujemy Pani Kierownik Agnieszce Gałązce oraz Ośrodkowi Zdrowia w Kałuszynie za zaproszenie i prelekcję. A wszystkim dzieciom życzymy zdrowych uśmiechów.

 • Moja Ojczyzna

  Moja Ojczyzna

  Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

  Dlatego też 8 listopada wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami w geście patriotyzmu, szacunku i hołdzie złożyli piękny wieniec poległym żołnierzom pod Pomnikiem Walk Narodowowyzwoleńczych w Mrozach. Kilka dni później 12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne min. pt. „11 Listopada” L. Wiszniewskiego, „Katechizm polskiego dziecka ” W. Bełzy, zaśpiewały piosenkę pt. „Mój dom.” Na koniec występu dumnie, przyjmując postawę „na baczność” wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami i personelem odśpiewały Hymn Polski- „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

  Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia. Dzieci posiadają szeroką wiedze na temat swojego miasta i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują poprzez wiersze i piosenki.

 • Teatr oczami dziecka

  Teatr oczami dziecka

  25 października 2019 roku dwie grupy z naszego przedszkola- „Biedronki” i „Misie” miały możliwość wyjazdu do Mińska Mazowieckiego do Szkoły Artystycznej na przedstawienie pt. „Kot w butach”. Nie było to jednak zwykłe przedstawienie, ponieważ w pewnej części aktorami były dzieci ,które otrzymały bilet szczęścia. Z naszego przedszkola taki bilet otrzymało troje dzieci. Wzięły one udział w przestawieniu, grając jak prawdziwi aktorzy.  Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje film, jego nagranie, gra aktorska. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno aktorzy jak i widzowie.

  Już niebawem otrzymamy film z nagraniem przedstawienia z udziałem naszych aktorów.

 • Pan Policjant

  Pan Policjant

  Dnia 27 września 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili szczególni goście - panowie policjanci. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Panowie policjanci przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo (przechodzenie przez jezdnie na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlna lub bez niej), ale także rowerem (wyposażenie roweru, jazda w kasku). Przedszkolaki dowiedziały się również jak bezpiecznie podróżować samochodem - jak ważna jest jazda w fotelikach oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa. Przypomnieli również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Policjanci zwrócili także uwagę na odpowiednie zachowanie podczas spotkania z nieznajomym. Nasze dzielne przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej, ale jakże ważnej i pouczającej wizyty.

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Mrozach
  ul. Armii Krajowej 12
  05-320 Mrozy
 • (+25) 75-74-114

Galeria zdjęć