• 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• W dniu 28 stycznia 2024r. nasze przedszkole wspierało 32  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem orkiestry były „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki było „Tu wszystko gra OK!”.

Dzieci licznie wrzucały pieniądze do skarbonki WOŚP, która znajdowała się w naszej placówce. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się i ogromne wsparcie tak szlachetnej inicjatywy. Szczególne podziękowania dla rodziców dzieci, którzy poświęcili swój czas przyprowadzając swoje pociechy na występ w Gminnym Centrum Kultury.                                                                                                                                                Bardzo dziękujemy !!!

• Dzień Babci i Dziadka

• Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Jak co roku przedszkolaki z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach nie zapominają o tych ważnych dniach. 12 stycznia w naszym przedszkolu wszystkie grupy zorganizowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym dniu przedszkolaki przygotowały specjalny program artystyczny, który został nagrany specjalnie dla naszych seniorów. Dzieci podczas występu recytowały piękne wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na pewno niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dzieci ukazały nam, jak ważni są dla nich dziadkowie, a poprzez swój występ wyraziły ogromną, dziecięcą miłość.

Oprócz tego wyjątkowego występu dzieci również wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom wyjątkowe laurki.

• Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• Dnia 12.01.2024 r. w Gminnym Centrum Kultury odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Nasze przedszkole reprezentowały dwie grupy – „Biedronki” z wesołą kolędą  „Narodził się Jezus Chrystus”  oraz „Sówki” z pastorałką „Oto dziś narodziła się Miłość”. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych.

Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swoich pań nauczycielek przygotowały się do występu. Uroku występom dodały przygotowane piękne stroje o charakterze Bożonarodzeniowym.

Przedszkolaków oceniało jury konkursowe. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono trzech laureatów.

Nasze Przedszkolaki, po powrocie do placówki, w zamian za piękny występ i wzorową postawę zostały nagrodzone słodyczami i ogromnymi brawami. Warto wspomnieć również o dużym zaangażowaniu rodziców, którzy tak licznie przybyli, by trzymać kciuki i wspierać swoje dzieci w stawianiu pierwszych kroków na scenie.