• Spotkanie z Panią Leśniczy

• „Uczmy miłości do przyrody

uczmy spostrzegać jej piękno

cieszyć się nim, podziwiać je

i przestrzegajmy dzieci

by tego piękna nie niszczyły.”

/H. Zdzitowiecka/

Dnia 22 listopada nasze przedszkole odwiedziła Pani Leśniczy Izabela Kazimierska. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się o pracy leśniczego, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Pani Izabela podkreśliła zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, zaznaczyła, że człowiek przebywający w lesie jest jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim przebywających. Dzieci usłyszały w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę, dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy na zimę, a inne zapadają w sen zimowy. Pani Leśniczy pokazała dzieciom poroża jeleni, figurki zwierząt, co wzbudziło duże zaciekawienie. Opowiedziała również dzieciom w jaki sposób należy dokarmiać ptaki. Przypomniała o gatunkach ptaków, które odlatują na zimę i o tych, które pozostają. Dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje ziaren, którymi można karmić ptaki.

Wizyta Pani Leśniczy to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami i na stałe wpisze się w kalendarz naszego przedszkola. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek i obiecały, że nie zapomną o leśnych przyjaciołach, szczególnie wtedy, gdy pokrywa śnieżna przykryje „smakołyki” zwierząt.