• Święto Niepodległości

• Jak co roku o tej porze, nadszedł czas na lekcję patriotyzmu dla naszych podopiecznych, czyli obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji zajęcia dydaktyczne obfitowały m.in. w krótkie projekcje filmowe czy utwory literackie, które przybliżyły dzieciom historię naszego kraju oraz wyjaśniły znaczenie symboli narodowych. Dzieci wykonały również samodzielnie flagi, z którymi udaliśmy się pod Pomnik Walk Narodowowyzwoleńczych, aby oddać hołd poległym minutą ciszy, a następnie złożyliśmy wieniec i zapaliliśmy znicze. Podczas uroczystej Akademii z okazji 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny oraz wspólnie ze wszystkimi pracownikami odśpiewały Hymn Narodowy. Poprzez aktywny udział dzieci w tego typu uroczystościach kształtujemy w nich miłość i przywiązanie do kraju ojczystego.

• Dzień Postaci z Bajek

• W związku z przypadającym 5 listopada Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, w naszym przedszkolu zorganizowano zajęcia i zabawy dydaktyczne o bajkowej tematyce. Nauczycielki przybliżyły dzieciom utwory z ich ulubionymi bohaterami- tymi współczesnymi, jak również tymi dawniejszymi, być może nieco zapomnianymi. Przedszkolaki miały okazję posłuchać przygód Koziołka Matołka, kota Filemona, Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka i wiele innych. Starsze dzieci mogły wykazać się znajomością losów bohaterów odpowiadając na pytania quizu wiedzy o bajkowych postaciach, a młodsze dopasowując odpowiednie przedmioty do sylwetki bohaterów. Dzieci układały bajkowe puzzle, kolorowały obrazki i tańczyły do bajkowych piosenek. Cały dzień upłynął w wesołej atmosferze. Dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami i opowiadały o swoich ulubionych postaciach. Cieszymy się, bo rola bajek i baśni w życiu dziecka jest bardzo ważna. Wpływają na zachowanie i myślenie, budują światopogląd oraz pielęgnują wartości moralne. Pomagają zrozumieć świat i siebie, rozwijają wyobraźnię, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni ich dobór dla dzieci.