• Powitanie Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki

• W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia wszystkie przedszkolaki przebrały się w wiosenne stroje
            i zapozowały do grupowych zdjęć na tle pięknych kwiatów, wizerunku Pani Wiosny oraz innych wiosennych gadżetów.

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest również na całym świecie „Światowy Dzień Zespołu Downa” zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Dla nas też ważne było, aby pokazać, że wszyscy integrujemy się z osobami z tą wadą genetyczną. Dzieci oraz nauczycielki z przedszkola na znak solidarności z osobami chorymi założyły na swoje stopy po dwie różne, niedopasowane, kolorowe skarpetki.

• Gminny Przegląd Piosenki Polskiej

• 20 marca w Gminnym Centrum Kultury odbył się Przegląd Piosenki Polskiej, w którym nasze dzielne przedszkolaki wzięły udział. W tym roku nasze Przedszkole reprezentowała Grupa „Sówki” z piosenką „Witajcie w naszej bajce”. Występ nagrodzono ogromnymi brawami, a my – nauczycielki po raz kolejny upewniłyśmy się w przekonaniu, że mamy wspaniałe, zdolne dzieci.

Celem konkursu była popularyzacja śpiewu jako rozwoju, popularyzacja polskiej piosenki, zaprezentowanie umiejętności artystycznych i estradowych dzieci, młodzieży i dorosłych, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wykorzystania potencjału wokalnego.

Dziękujemy dzieciom za chęć i trud włożony w przygotowania.

• Dzień Kobiet i Mężczyzn

• 08.03.2024 roku obchodziliśmy wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu. Ważny dla wszystkich kobiet i mężczyzn, zarówno tych dużych jak i tych małych. Tego dnia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet
            i nadchodzącego dwa dni później Dnia Mężczyzn. Radosna atmosfera panowała już od rana. Ten ważny dzień uczciliśmy pokazem mody. Dzieci przygotowały wierszyk oraz efektowny taniec, który oczarował wszystkich. W tym szczególnym dniu wszystkie małe kobietki, mali mężczyźni oraz Panie otrzymali serdeczne życzenia i słodkie upominki. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i przedszkola. 8 marca był dniem pełnym wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy o czym świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci.

• Bal Karnawałowy

• Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.
            8 lutego 2024r. w naszym przedszkolu pojawiło się wiele różnorodnych bajkowych postaci, m. in. wróżki, jednorożce, pieski z bajki o Psim Patrolu, piraci, batmany, spidermany, księżniczki, kowboje, policjant, strażak oraz inne bajkowe postacie, a to wszystko za sprawą Balu Karnawałowego. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny wyjątkowy nastrój. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca.
            Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy rozpoczęliśmy ten wyjątkowy bal. Wszyscy bawili się w sali ozdobionej kolorowymi balonami i serpentynami. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki przeplatanej różnymi zabawami. Dzieci bardzo przeżywały wszystko, co się działo wokół. Szczególnym ich zainteresowaniem cieszył się sam prowadzący pan wodzirej. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.