• Uroczystość choinkowa

• ,,,A nadzieja znów wstąpi w nas…"

15 grudnia 2023 roku w Gminnym Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Mrozach odbyła się uroczystość choinkowa. Na uroczystość przybyli rodzice oraz długo wyczekiwany Mikołaj. Nasza Pani Dyrektor miło przywitała zebranych gości, a dzieci w pięknych strojach zaprezentowały swoje występy, które przygotowały ze swoimi Paniami. Po występach Mikołaj wręczył dzieciom prezenty i z każdym dzieckiem zrobił pamiątkowe zdjęcie. 15 grudnia był magicznym dniem w naszym przedszkolu.

• Mikołajki

• 6 grudnia- „Mikołajki”, to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. W przedszkolu już od rana słychać było rozmowy o Świętym Mikołaju, prezentach, upominkach. Dominacja koloru czerwonego w ubiorze przedszkolaków podkreślała wyjątkowość tego dnia. Po śniadaniu na dzieci czekała niespodzianka. Zgromadzone w jednej sali z ciekawością oczekiwały tego, co za chwilę się wydarzy. Na przedszkolnej scenie pojawili się niecodzienni aktorzy. W tej roli Rodzice naszych przedszkolaków! Dzieci z zapartym tchem śledziły fabułę przedstawienia pt. „Imieniny Mikołaja”. Aktorzy zachęcali najmłodszych do aktywnego udziału w przedstawieniu, co z pewnością wpłynęło na jeszcze lepszą zabawę wszystkich uczestników. Nie zabrakło wspólnego śpiewania zimowo-świątecznych piosenek. Na koniec obecny Święty Mikołaj wręczył dzieciom upominki i zapowiedział się z wizytą na Uroczystości Choinkowej. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy tak chętnie i aktywnie biorą udział w życiu przedszkola. Mamy nadzieję, że „mikołajkowe przedstawienia” staną się już tradycją w naszym przedszkolu.

• Andrzejki

• W czwartek 30 listopada nasze przedszkolaki ze wszystkich grup przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw związanych z andrzejkową tradycją. Pamiętaliśmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić w niedalekiej przyszłości.
            Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Wszystkie przedszkolaki z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w licznych wróżbach. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości, wróżyły układając buty, celowały w serduszko z imionami.
            Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

• Dzień Pluszowego Misia

• 24 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy przypadające na dzień 25 listopada Święto Pluszowego Misia, który jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka. Tego dnia przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w przeróżnych zabawach, które zorganizowały dla nich panie. Dzieci miały okazję m. in. obejrzeć filmy edukacyjne, bajki, których głównym bohaterem był oczywiście Miś, wykonywały różne zadania – zabawom i tańcom towarzyszyła radość dzieci. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy i wykonano pamiątkowe zdjęcia.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• W dniu 20.10.2023r. w Gminnym Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Mrozach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka organizowany przez UNICEF. Kadra jak i wychowankowie pamiętali o niebieskim stroju bądź dodatku w tym kolorze. Na wstępie Panie Nauczycielki wraz z dziećmi udekorowały sale balonikami w kolorze niebieskim a na drzwiach wejściowych do placówki zawiesiły plakat z hasłem "Dzieci swoje prawa mają i je dobrze znają!". Zajęcia odbyły się na podstawie materiałów udostępnionych i zgromadzonych dzięki UNICEF. Wyjaśnione zostały pojęcia PRAWO, PRAWA DZIECKA, KONWENCJA. Na podstawie Książeczki o Prawach Dziecka Dla Najmłodszych zostały przedstawione wychowankom przykłady praw, które posiada każde z nich. Dzieci miały również możliwość wybrania swojego ulubionego PRAWA i narysowanie jak sobie je wyobrażają. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały również film "Wszyscy mamy prawa". Dzieci rozwiązywały zagadki zawarte w Zeszycie Ćwiczeń Do Animacji oraz kolorowały "swoje prawa". Mimo deszczowej pogody za oknami w naszym przedszkolu panowała radość i zaangażowanie w wyżej wymienioną akcję. Dzieci przy okazji dobrej zabawy zyskały wiele nowych wiadomości, które zapamiętają na długo.