Środa 04.08.2021

liczba odwiedzin: 558971

Gminne Przedszkole istnieje już ponad 70 lat w którym Dyrektorem od ponad 29 lat jest mgr Alicja Jaszczołt. Budynek od 2000 roku jest wyremontowany, odnowiony, sale są przytulne, kolorowe z mnóstwem pomocy dydaktycznych. Dla bezpieczeństwa dzieci, jest zainstalowany domofon. Plac zabaw wokół przedszkola jest zadrzewiony, duży, zabezpieczony oraz dobrze wyposażony w sprzęt terenowy. Z nowym rokiem szkolnym 2017/2018 powstał kolejny oddział przedszkolny z uwagi na duże zainteresowanie naszą placówką. Obecnie do przedszkola uczęszcza 100 dzieci.

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna i obsługowa. Prowadzone są zarówno zajęcia dydaktyczne oraz specjalistyczne min. logopedyczne, rytmiczne, gimnastyka korekcyjna, terapia pedagogiczna, j. angielski, religia oraz zajęcia taneczne. Aktywnie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym poprzez liczne wycieczki, spacery, udział w konkursach i przeglądach artystycznych, a także organizujemy i wspieramy akcje charytatywne. Przedszkole posiada kuchnię, gdzie gotowane są pyszne posiłki z naturalnych składników zgodne z wytycznymi MEN i standardami żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

W naszym przedszkolu panuje zawsze miła i rodzinna atmosfera, tworzona dzięki współpracy z rodzicami. Przedszkole to nasz drugi dom.

Kadra:

Dyrektor przedszkola: p. mgr Alicja Jaszczołt

Grupa, Maluchy "Jeżyki" nauczyciel:  p. Iwona Kielak, p. Justyna Gujska
Pomoc nauczyciela: p. Dorota Wojtasik

II Grupa, Młodsze Średniaki "Motylki" nauczyciel: p. Katarzyna Bajszczak, p. Danuta Wojtala
Pomoc nauczyciela: p. Anna Sęktas

III Grupa, Średniaki "Biedronki" nauczycielnauczyciel: p. Ewa Skorys, p. Alicja Jaszczołt
Pomoc nauczyciela: p.  Monika Pateza

IV Grupa, Starszaki "Sówki" nauczyciel: p. Edyta Pniewska, p. Karolina Sobkowicz
Pomoc nauczyciela: p. Monika Pateza

Pani kucharka: p. Ewa Rolf, p. Aneta Jastrzębska