Witamy

Środa 04.08.2021

liczba odwiedzin: 558970

Mrozy, dn. 02.08.2021r. 

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że dnia 30 sierpnia (poniedziałek) w godzinach 10 - 12 odbędzie się

w naszym przedszkolu spotkanie adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych.

 

Serdecznie zapraszamy.

Gminne Przedszkole
im. Jana Brzechwy w Mrozach


 

Mrozy, dn. 30.06.2021 r.

Ogłoszenie

 

Gminne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Mrozach poszukuje
nauczyciela wychowania przedszkolnego na 1/2 etatu
z przygotowaniem do nauki języka angielskiego (dodatkowe godziny)
od 01.09.2021r.

Praca w miłej, przyjemnej atmosferze z możliwością rozpoczęcia stażu.

CV prosimy składać osobiście lub na na adres e-mail: przedszkolemrozy1@op.pl

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:
(25) 75-74-114.

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola 

im. Jana Brzechwy w Mrozach


Mrozy 29.06.2021r.

 

 

 

OGŁOSZENIE

 

Informujemy, że w okresie dyżuru wakacyjnego (tj. w dn. 1-31 lipca 2021 r.)

przedszkole będzie czynne w godzinach 7:30-16:30.

 

 

Gminne Przedszkole

im. Jana Brzechwy w Mrozach

 


 

Mrozy 14.06.2021r.

 

 

 

OGŁOSZENIE

 

 

Autyści są wśród nas - z potrzebami. Bardzo zdolni, wybitni. To od nas zależy jak będą się czuć, jak będą funkcjonować.

 

W związku z przystąpieniem do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. Prosimy o ubranie dzieci na niebiesko

w dniu 15.06.2021 (wtorek).

 

Dziękujemy 

 


Mrozy 19.05.2021r.

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA SPISU POWSZECHNEGO

 

E-dziennik – rachmistrzowie telefoniczni w NSP 2021

 

Drodzy Rodzice,

Uprzejmie przypominam, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zachęcamy Państwa do udziału
w nim. Możecie w ten sposób dać przykład dzieciom, jak wypełnić obowiązek spisania się. Taka okazja trafia się raz na 10 lat. Najlepiej zrobić to całą rodziną przez Internet.

 

W maju rozpoczną pracę rachmistrzowie spisowi. W trosce o wspólne zdrowie, realizują teraz wyłącznie wywiady telefoniczne i nikt nie powinien niepokoić Państwa w domu. Każdego dzwoniącego rachmistrza łatwo rozpoznać po jednym numerze telefonu 22 828 88 88. Jeśli rachmistrz zadzwoni, nie można mu odmówić rozmowy.

 

Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, również dla Waszych dzieci. Proszę o nich pamiętać w trakcie wypełniania formularza.

Jeśli nie chcą Państwo czekać na telefon rachmistrza – warto się spisać samodzielnie przez Internet na stronie spis.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 22 279 99 99.

 

Gminny Komisarz Spisowy

 

 


Ogłoszenie!  

Mrozy 01.04.2021r.

Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Gminy lub Miasta i zgłosić chęć udziału w NSP 2021.  Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu  spisowego i umówić się w Urzędzie  na konkretną godzinę.

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Rachmistrz ostatnią deską ratunku

Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Gminy/Miasta – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

 


 

Kochani Rodzice!

Mrozy 30 marca 2021r. 

Serdecznie dziękujemy za pierwsze nadesłane zdjęcia prac dzieci.
Wywołały uśmiech na naszych twarzach smiley Bardzo cieszymy się, że dzieciaczki czynnie uczestniczą
w proponowanych przez nas zajęciach.

POZDRAWIAMY

Nauczycielki
Gminnego Przedszkola
im. J. Brzechwy w Mrozach


Drodzy Rodzice!

Mrozy 29.03.2021r.

W związku z Rozporządzeniem MEN od dziś zaczynamy zdalne nauczanie. Zapraszamy do czynnego udziału w proponowanych zadaniach dydaktycznych, które dostępne będą do pobrania w zakładce Nauczanie zdalne. Zachęcamy do przesyłania zdjęć wytworów prac dzieci  na adres przedszkolemrozy1@op.pl

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola 

im. Jana Brzechwy w Mrozach


Drodzy Rodzice!

Mrozy 25.03.2021r.

W związku z ogłoszonym zamknięciem przedszkoli
i prowadzoną opieką dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny
i służb porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych,

prosimy o informacje, które dzieci będą korzystały z opieki
w dn. 29.03.- 09.04. 2021r.

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola 

im. Jana Brzechwy w Mrozach


Ogłoszenie!  

Mrozy 25.03.2021r.

 

Od 1 kwietnia rusza Narodowy Spis Ludności i Mieszkań

 

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie
i bezpiecznie w domu.

 

Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat. Infolinia spisowa: 22 279 99 99.

 

Jakie będą pytania?

 

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

 

Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową
i mieszkaniową. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych:
https://spis.gov.pl/jakie-dane-bedziemy-zbierac-w-narodowym-spisie-powszechnym-ludnosci-i-mieszkan-2021/

 

Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

 

Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna nastręczać żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą). 

 

Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

 

Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

 

Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.


Drodzy Rodzice

Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzania strony internetowej księgarni- tuliszków: 

https://ksiegarnia-tuliszkow.pl/ w celu zakupu ciekawych i tanich książeczek dla dzieci. Jest to księgarnia współpracująca z naszym przedszkolem, niestety z uwagi na czas pandemii ta wspópraca jest urtudniona. 

 

Gminne Przedszkole 

im. Jana Brzechwy w Mrozach


 Mrozy, dn. 08.01.2021 r.

Drodzy Rodzice

 

Po raz kolejny zwracamy się do Państwa z prośbą o nie przyprowadzanie dzieci do przedszkola z objawami przeziębienia (katar, kaszel, podwyższona temperatura itp.), ponieważ prowadzi to do rozprzestrzeniania się chorób wśród dzieci zdrowych oraz kadry przedszkola.

 

Dziękujemy


Drodzy Rodzice

 

 

 

W tym roku składka na Radę Rodziców

wynosi  80 zł (za cały rok).

Bardzo prosimy o wpłaty do 27 listopada,              gdyż z tych pieniędzy zostaną opłacone prezenty                         gwiazdkowe dla każdego dziecka.

W II semestrze zebrane fundusze przeznaczone będą m.in. na książki      i dyplomy dla dzieci na zakończenie roku szkolnego.

 

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto nr:

64 9227 0004 0000 0622 2000 0030

 

W tytule przelewu prosimy wpisać:

imię i nazwisko dziecka /grupę przedszkolną

 

 

   W przypadku braku możliwości zrobienia przelewu prosimy o przekazanie pieniędzy Paniom z przedszkola  (odliczoną sumę proszę włożyć w torebkę i podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka)

 

 

Dziękujemy,

Rada Rodziców


 

Drodzy Rodzice! 

 

Szanowni Mieszkańcy,
w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, z inicjatywy mieszkańców walczymy o tężnię solną przy Szpitalu w Rudce.

Mamy szansę mieć na terenie gminy Mrozy i w powiecie mińskim trzecią w kraju tężnię solną pełniącą rolę naturalnego inhalatorium jodowego.
Podstawą działania tego typu tężni jest wytwarzanie aerozolu solnego. Obiekt ten ma zarówno leczniczy wpływ szczególnie w odniesieniu do chorób dróg oddechowych, jak i działanie profilaktyczne. Z obiektu będzie można korzystać prawie przez cały rok.
Budowa tężni będzie dopełnieniem tutejszej przestrzeni rekreacyjnej, tworzącej jedno z najbardziej urokliwych miejsc na terenie gminy Mrozy, ale przede wszystkim obiektem pełnym korzyści prozdrowotnych dla społeczeństwa jako beneficjenta projektu.

Prosimy o Wasze głosy oraz przekazanie informacji rodzinie oraz znajomym. Na projekt może zagłosować każdy mieszkaniec Mazowsza.
Liczy się każdy głos. Mamy tylko 20 dni (głosowanie trwa do 16 listopada br.).

Aby zagłosować, należy wejść na stronę https://bom.mazovia.pl/ i dalej postępować według podanych wskazówek.
UWAGA! Nasz projekt mieści się w puli PODREGIONALNEJ i ma numer 214:
214. Tężnia solna w parku krajobrazowym w Rudce.

Zagłosować można za siebie oraz swoje niepełnoletnie dzieci. One także będą mogły korzystać z tężni.

Wszelkie szczegóły dotyczące projektu dostępne są na stronie https://bom.mazovia.pl/projekt/216

 

Załącznik: Plakat.pdf

 

Urząd Miasta i Gminy Mrozy
ul. Adama Mickiewicza 35, 05 – 320 Mrozy

 

 


Drodzy Rodzice!

Mrozy 30.09.2020r.

W roku szkolnym 2019/2020 z Komitetu Rodzicielskiego  zostały sfinansowane:

- upominki z okazji Dnia Nauczyciela - 80,95 zł

- Teatrzyk „Bezpieczeństwo-droga” – 230 zł

- Teatrzyk „Jak Szlachetność i praca w szczęście się obraca”- 250 zł

- prezenty gwiazdkowe – 2734,22 zł

-poczęstunek na Dzień Babci i Dziadka -168,69 zł

- poczęstunek i dekoracje na Bal Karnawałowy – 140,34zł

- usługa pielęgniarska (sprawdzanie stanu czystości głów)- 100 zł

- transport grupy Misie na darmowe zajęcia u stomatologa -200 zł

- drobne pomoce do zajęć terapii pedagogicznej- 63,50 zł

-teatrzyk „Trudna droga do zwycięstwa”- 160 zł

- płyny do dezynfekcji - 72 zł

-klocki – 405 zł

- dzbanki filtrujące wodę dla każdej grupy – 170,95 zł

-kwiaty na zakończenie roku – 195 zł

- książki dla dzieci – 1355 zł

 

WYDATKI RAZEM: 6325,65  zł

 

Dziękujemy,

Rada Rodziców


Mrozy, dnia 28.09.2020 r.

Drodzy rodzice,

Mija miesiąc uczęszczania Państwa dzieci do przedszkola. Miesiąc, w którym nie mają Państwo normalnego kontaktu z przedszkolem, pracą problemami. Zaplanowane spotkania grupowe musiały być przełożone z uwagi na sytuację epidemiologiczną.

W chwili obecnej troje dzieci nie uczęszcza do przedszkola z powodu kwarantanny rodzinnej. Pierwsze dziecko, któremu zakończyła się kwarantanna asekuracyjnie pozostaje w domu jeszcze tydzień.

Pozostałych dwoje dzieci; jedno zgłoszone w piątek 25 września i drugie zgłoszone dzisiaj 28 września pozostają w domu z uwagi na kwarantannę rodziców, którzy mieli lub mogli mieć kontakt  z osobami zakażonymi.

Nie było potwierdzonych przypadków zachorowań dzieci na COVID-19.  Ważna jest szybka informacja od Rodziców by wdrożyć nasze procedury. Po zgłoszeniu i wytycznych z PSSE w Mińsku Mazowieckim, że nie ma potrzeby podejmowania działań typu zamknięcie oddzialu / przedszkola wprowadzane są działania profilaktyczne:

- dodatkowe wydłużenie czasu nieprzyprowadzania dziecka po odbytej kwarantannie;

- wzmożona dezynfekcja, mycie rąk i twarzy, zachowanie higieny;

- obserwacja dzieci i personelu poprzez mierzenie temperatury, nieprzychodzenie do przedszkola z objawami chorobowymi ( katar, kaszel, kichanie);

Dzieci z objawami chorobowymi będą kierowane do domu.

Wymaga to od nas, personelu wzmożonego działania i czasu - stąd mogą Państwo czuć niedosyt informacji na temat naszej pracy i funkcjonowania dzieci w tej sytuacji.

Ponieważ zebranie Rodziców w dużej liczbie na terenie przedszkola jest ryzykowne,  informacje, wnioski, ustalenia i inne istotne sprawy będziemy przekazywać na stronie przedszkola i w wejściu do budynku. Dlatego prosimy o systematyczne zapoznawanie się z informacjami, zdjęciami  na naszej stronie. W sytuacjach istotnych proszę umawiać się z nauczycielkami na indywidualne konsultacje.

W przypadku pytań, wniosków dostępny jest telefon: 25 75741 14, pod którym uzyskają Państwo informacje.

 

Pozdrawiam

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach


Mrozy, dnia 27.08.2020 r.

 

Kochani Rodzice

 

Od 1 września wznawiamy działalność Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach. W związku z sytuacją pandemiczną musimy zachować szczególne środki ostrożności i przestrzegać ustalonych zasad.

Podstawą wszystkiego jest przyprowadzanie do przedszkola zdrowego dziecka 

do temp. 37,5 C bez kataru, kaszlu, innych objawów chorobowych - 

przez zdrową osobę.

 

1.Obowiązuje procedura wprowadzona z dnia 18 maja 2020 r.

2.W związku z procedurą przyprowadzania / odbioru dzieci możliwe jest tworzenie się kolejek, bardzo prosimy  o zarezerwowanie dłuższego czasu na przyprowadzenie/ odbiór dzieci oraz zachowania obowiązujących zasad:

 • zasłanianie ust i nosa - maseczka,
 • dezynfekcja rąk,
 • zachowania dystansu.

3.W odniesieniu do dzieci „nowych”, które bardziej przeżywać będą rozstanie prosimy o przygotowanie ich, że rodzice nie będą wchodzili do przedszkola, wdrażanie „wskazówek  adaptacyjnych” załączanych do kart zgłoszenia dziecka do przedszkola. Proponujemy indywidualne wizyty w przedszkolu po uprzednim kontakcie telefonicznym.

4.W ramach wyprawki zakupionej przez Przedszkole każde dziecko będzie miało swoje, indywidualne przybory/kredki, farby, nożyczki itp., aby zminimalizować kontakty dzieci.

5.Opłaty za przedszkole tylko przelewem.

6. Forma opłat przyjmowania za wyprawkę, książki i ubezpieczenie zostanie ustalona w najbliższym czasie.

7. Kontakt z nauczycielem przez pomoc nauczycielki lub telefonicznie w godzinach pracy.

8.Wszystkie informacje zamieszczane będą na stronie internetowej Przedszkola i tablicy informacyjnej dla Rodziców przy wejściu do przedszkola.

9. Prosimy o wydrukowanie bądź napisanie odręcznie poniższych dokumentów i dostarczenie ich w pierwszym dniu pobytu dziecka w Przedszkolu:

10. Prosimy o nieprzynoszenie żadnych rzeczy z domu (zabawki, pluszaki, książeczki, słodycze, napoje).

11.Ubrania zapasowe zapakowane w torebkę foliową lub woreczek strunowy, dodatkowo umieszczone w worek szkolny- obowiązkowo podpisane).

 

Wszelkie zapytania, informacje, wnioski prosimy kierować do dyrektora, nauczycielek pod nr telefonu (25) 75 74 114.

 

Czeka nas duże wyzwanie, nauczeni doświadczeniem liczymy na Państwa wyrozumiałość, współpracę i pomoc.

 

 

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy

Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach.

 

 


Mrozy, dnia 27.08.2020 r.

 

W związku z faktem, iż Gminne Przedszkole nosi imię Jana Brzechwy dla bliższego zapoznania z patronem i popularyzacji jego twórczości z dniem 1 września 2020 r. wprowadza się zmiany w nazwie dwóch grup:

 

„Krasnale”- Jeżyki” (grupa 3- latki)

„Misie”- Sówki” (grupa 5- latki)

 

Dyrektor i Nauczyciele 

Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach.

 


Mrozy, dnia 24.08.2020 r.

 

Drodzy Rodzice, poniżej zamieszczamy dla Państwa informację dotyczącą 

Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

 

 

 


Mrozy, dnia 03.07.2020 r.

 

Gminne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Mrozach otrzymało ofertę ubezpieczenia NNW na rok szkolny 2020/2021.

Prosimy Państwa o zapoznanie się z wariantami oferty, mile widziane będą wszelkie Państwa uwagi i sugestie co do wyboru ubezpieczenia.

 

Załącznik: OFERTA EDU PLUS w InterRisk- dla żłobków, przedszkoli i DD - materiał informacyjny.docx

 

Kontakt telefoniczny: (25) 75 74 114

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminne Przedszkola 

im. Jana Brzechwy w Mrozach

 


Mrozy dnia, 26 czerwca 2020 r.

 

Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice

 

Serdecznie życzymy wszystkim, aby nadchodzące wakacje były radosne, ciekawe, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne,

by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni.

Życzymy, by okres wakacji był czasem zasłużonego i efektywnego wypoczynku,

byśmy wszyscy mogli nabrać sił, zapału do pracy i do wesołych zabaw w przedszkolu

w kolejnym roku szkolnym.

 

 

 Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach

 


Mrozy dnia, 16 czerwca 2020 r.

 

Kochane dzieci, drodzy rodzice

W związku z zagrożeniem koronawirusem nie możemy jak każdego roku, zorganizować uroczystego zakończenia roku szkolnego, dlatego zapraszamy Was 25 czerwca (czwartek) na plac przedszkolny po odbiór przygotowanych upominków i pamiątek w następującym porządku:


 

GRUPA KRASNALE w godzinach 9:00-10:00

GRUPA MOTYLKI w godzinach 10:00-11:00

GRUPA BIEDRONKI w godzinach 11:00- 12:00


 

Wszystkie dzieci 5-letnie kończące edukację przedszkolną (z gr. Biedronki i Misie) zapraszamy na godz. 13:00 na krótkie pożegnanie.

 

Serdecznie prosimy wszystkich Państwa wraz z dziećmi o zachowanie i zastosowanie się do przyjętych reguł dotyczących bezpieczeństwa - założenie maseczki, zachowanie odpowiedniego dystansu oraz nie korzystanie ze sprzętu na placu zabaw.

 

Mimo, że niewskazane jest przytulanie, ale przynajmniej na siebie popatrzymy, pomachamy, pouśmiechamy się do siebie.


 


 

Zapraszamy

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach

 


Mrozy dnia, 15 czerwca 2020 r.

 

 

Rodzice dzieci, które odchodzą z przedszkola mają możliwość otrzymania zwrotu nadpłaty    za żywienie. Kwota zostanie Państwu zwrócona po uprzednim skontaktowaniu się                         z sekretariatem przedszkola i podaniu numeru konta bankowego

(telefonicznie bądź poprzez e-mail) do 20 czerwca 2020 r.

Prosimy o termionowe poinformowanie placówki. 

 

Numer telefonu: 25 75 74 114

Adres skrzynki e-mail: przedszkolemrozy1@op.pl

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach


Mrozy, dnia 4 czerwca 2020 r.

 

Bardzo prosimy o wpłaty na Radę Rodziców

Z pieniędzy składkowych będą zakupione książki dla dzieci na zakończenie roku szkolnego i dyplomy.

 

W tym roku z Rada Rodziców zostały sfinansowane:

- upominki z okazji Dnia Nauczyciela - 80,95 zł

- Teatrzyk „Bezpieczeństwo-droga” – 230 zł

- Teatrzyk „Jak Szlachetność i praca w szczęście się obraca”- 250 zł

- prezenty gwiazdkowe – 2734,22 zł

-poczęstunek na Dzień Babci i Dziadka -168,69

- poczęstunek i dekoracje na Bal Karnawałowy – 140,34

- usługa pielęgniarska (sprawdzanie stanu czystości głów)- 100 zł

- transport grupy Misie na darmowe zajęcia u stomatologa -200 zł

- drobne pomoce do zajęć terapii pedagogicznej- 63,50

- klocki - 405 zł

-teatrzyk „Trudna droga do zwycięstwa”- 160 zł

- płyny do dezynfekcji - 72 zł

 

NUMER KONTA: 64 9227 0004 0000 0622 2000 0030

Składka wynosi 110 zł na rok (55 zł za semestr).

 

Dziękujemy,

Rada Rodziców


 

Mrozy dnia, 1 czerwca 2020 r.

 

Ogłoszenie dla rodziców dzieci z grupy „Misie”.

 

Informujemy, że zwrot nadpłat za żywienie dla dzieci odchodzących z przedszkola zostanie Państwu zwrócony po uprzednim skontaktowaniu się z sekretariatem przedszkola i podaniu numeru konta bankowego.

Numer telefonu: 25 75 74 114

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach

 


Mrozy, dnia 14 maja 2020 r.

 

Informujemy, że od 18 maja 2020 r. Gminne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Mrozach wznawia działalność dla osób najbardziej potrzebujących (liczba miejsc ograniczona), zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

O fakcie przyprowadzenia dziecka prosimy poinformować Dyrektora Przedszkola.

Rodzice (opiekunowie) przyprowadzający dzieci zobowiązani są do zapoznania się                   i przestrzegania procedur.

 

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach 

 

 


Mrozy, dnia 5 maja 2020 r.

 

Informujemy, że zgodnie z decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Mrozy ewentualne otwarcie Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach

nastąpi nie wcześniej niż 18 maja 2020 r.

O decyzji w powyższej sprawie poinformujemy Państwa do 15 maja 2020 r.

 

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach

 


Mrozy, dnia 30 kwietnia 2020 r.

 

W związku z informacją Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącą otwarcia przedszkoli oraz wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia  zbierane są opinie dotyczące otwarcia Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach.


Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w poniedziałek - 4 maja 2020 r.

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach


Mrozy, dnia 24 kwietnia 2020 r.

 

Informujemy, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej dotyczącej dotychczasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych przerwa uległa wydłużeniu do dnia 24 maja 2020 r.

W związku z powyższym ponownie zachęcamy Państwa z dziećmi do korzystania z zadań i ćwiczeń dydaktycznych zamieszczanych na stronie internetowej naszego przedszkola oraz osoby chętne do przesyłania dziecięcych prac na adres skrzynki pocztowej: przedszkolemrozy1@op.pl 

 

 

 

         Z poważaniem

                                          Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

 im. Jana Brzechwy w Mrozach


Mrozy, dnia 24 kwietnia 2020 r.

 

Informujemy, iż pomimo ograniczeń w związku ze stanem epidemicznym COVID-19 pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim cały czas pracują w systemie zdalno-rotacyjnym. W przypadku zapytań bądź wątpliwości związanych z wydawaniem opinii lub orzeczeń prosimy kontaktować się telefonicznie z poradnią.

 

 

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

ul. Konstytucji 3-go Maja 16

w Mińsku Mazowieckim

tel. 25 756 40 05 lub 882 158 765

 


Mrozy, dnia 22 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenie

 

W związku z tym, że obecna sytuacja nie pozwala na uczęszczanie dzieci do przedszkola proponujemy odebranie zestawu książek, w których pracowały dzieci w celu kontynuowania doskonalenia umiejętności w domu poprzez uzupełnianie zaległych i kolejnych stron książek. 

Książki znajdują się na indywidualnych półkach dzieci w szatni.                               

Odbiór możliwy jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:00.

Wejście do przedszkola od strony placu zabaw. 

 

Dziękujemy


Mrozy, dnia 15 kwietnia 2020 r.

Informacja o postępowaniu rekrutacyjnym

 

Do postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 nie zakwalifikowały się dzieci z roku 2018.

Natomiast rodzice dzieci z pozostałych roczników proszeni są o  niezwłoczne wypełnienie i przesłanie deklaracji  potwierdzenia woli zapisu uczęszczania dziecka do przedszkola na adres skrzynki e-mail: przedszkolemrozy1@op.pl

 

 • Rodzice dzieci, które uczęszczają już do przedszkola nie wpełniają potwierdzenia woli zapisu.

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach


Mrozy, dnia 14 kwietnia 2020 r.

PILNE!

 

Szanowni Państwo

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców dzieci, które uczęszczały do przedszkola w dniach od 2-11marca br. o kontakt telefoniczny z sekretariatem w celu uregulowania opłat za przedszkole- godziny za marzec.

Wpłatę prosimy dokonać na konto bankowe do dnia 15 kwietnia 2020 r.

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrekcja

Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w MrozachMrozy, dnia 10 kwietnia 2020 r.

 

Informujemy, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej dotyczącej dotychczasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych przerwa uległa wydłużeniu do dnia 26 kwietnia 2020 r.

W związku z powyższym ponownie zachęcamy Państwa z dziećmi do korzystania z zadań i ćwiczeń dydaktycznych zamieszczanych na stronie internetowej naszego przedszkola oraz osoby chętne do przesyłania dziecięcych prac na adres skrzynki pocztowej: przedszkolemrozy1@op.pl 

 

 

 

         Z poważaniem

                                          Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

 im. Jana Brzechwy w Mrozach


 

Mrozy, dnia 9 kwietnia 2020 r.

Informacja o postępowaniu rekrutacyjnym

 

Do postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 nie zakwalifikowały się dzieci z roku 2018.

Natomiast rodzice dzieci z pozostałych roczników proszeni są o  niezwłoczne wypełnienie i przesłanie deklaracji  potwierdzenia woli zapisu uczęszczania dziecka do przedszkola na adres skrzynki pocztowej: przedszkolemrozy1@op.pl

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach


Mrozy, dnia 6 kwietnia 2020 r.

 

Zachęcamy wszystkie dzieci do stworzenia własnego wiosennego kącika przyrody! 

 

Założenie kącika przyrody to fantastyczna zabawa. Wspólne sadzenie czy sianie roślin pozwala na obserwowanie ich wzrostu, co wymaga trochę czasu, ale jest doskonałą nauką pielęgnacji roślin. Zachęcamy serdecznie do takiego spędzania czasu z dziećmi.

Dotychczas zaproponowałyśmy sadzenie cebuli oraz sianie rzeżuchy.

Dziś zachęcamy do sadzenia fasoli i siania owsa. 

Bardzo mile widziana jest kreatywność i inwencja twórcza ze strony rodziców i dzieci.

 

Życzymy przyjemnej pracy. smiley

 

Nauczycielki Gminnego Przedszkola

 im. Jana Brzechwy w Mrozach

 


Mrozy, dnia 2 kwietnia 2020 r.

 

Szanowni Państwo

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców dzieci, które uczęszczały do przedszkola w dniach od 2-11marca br. o kontakt telefoniczny z sekretariatem w celu uregulowania opłat za przedszkole- godziny za marzec.

Wpłatę prosimy dokonać na konto bankowe do dnia 15 kwietnia 2020 r.

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrekcja

Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach


 

Szanowni Państwo,

 

w związku z nowymi obostrzeniami  w kwestii bezpieczeństwa publicznego, Mazowiecka Policja przygotowała kolejny apel do rodziców i uczniów. W załączeniu treść apelu  w wersji edytowalnej - dokumentu i prezentacji.

 
 
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

 

 


Wszystko o biedronkach

"Biedroneczko, leć do nieba..." - każde dziecko zna ten krótki wierszyk. Owady te darzymy sympatią, ale uważajmy - w Polsce występują też ich azjatyckie kuzynki, nazywane arlekinami. To inwazyjny gatunek chrząszcza z rodziny biedronek. Biedronki te różnią się od powszechnie występujących w Polsce siedmiokropek tym, że potrafią gryźć. Co więcej - pozbywają się konkurencji.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: https://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/wszystko-o-biedronkach/fgl2m3s

 

 

Źródło: Onet.pl


Szanowni Państwo,

wiemy, że pandemia koronawirusa spowodowała duże zmiany w codziennym życiu nas wszystkich. Zdajemy sobie sprawę, że osoby z ASD – dzieci, młodzież, dorośli – mają aktualnie bardzo ograniczony dostęp do edukacji, terapii, że ich codzienny porządek dnia został całkowicie zmieniony, co zwiększa poziom ich stresu, może prowadzić do różnych trudnych sytuacji, a nawet utraty umiejętności. Wiemy też, że zarówno same osoby z ASD, jak i ich rodzice, opiekunowie mogą mieć wiele pytań, wątpliwości co robić, jak radzić sobie w zaistniałej sytuacji.

Z tą myślą Fundacja SYNAPSIS proponuje możliwość skorzystania z konsultacji/porad w formie telefonicznej lub video rozmów. Konsultacje prowadzą psycholodzy, pedagodzy, terapeuci i prawnicy Fundacji. Istnieje także możliwość skorzystania w tej formie z konsultacji lekarzy psychiatrów.

Nastoletnie lub dorosłe osoby z ASD będą mogły porozmawiać o tym, jak się odnaleźć w nowej sytuacji, gdy:

 • zmienia się codzienny rozkład zajęć,
 • nie można wychodzić z domu,
 • należy uczyć się lub pracować w domu,
 • nie można spotykać się ze znajomymi i rodziną,
 •  odczuwa się niepokój o zdrowie swoje i bliskich.

Możliwość skorzystania z konsultacji istnieje wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się pod numerem telefonu 22 825 87 42. Pod tym numerem uzyskają Państwo także wszelkie informacje o warunkach, na jakich prowadzone są konsultacje.

 

Zachęcamy do kontaktu!

Zespół Fundacji SYNAPSIS


 

 

Kochani z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na znak solidarności

ze wszystkimi osobami, czekamy na Wasze zdjęcia w niebieskich ubrankach. smiley

heartDziś króluje kolor niebieski! heart


Mrozy, dnia 1 kwietnia 2020 r.

Kochane Dzieci!

 

Z radością obserwujemy przysłane przez Was prace. Widzimy jak pięknie pracujecie i ile sprawia Wam to przyjemności. Zachęcamy wszystkie dzieci do korzystania  z zabaw i zajęć proponowanych przez nas. Śledzimy z radością Wasze poczynania i postępy.

Mamy nadzieję, że niedługo będziemy już spędzać czas w naszym przedszkolu.

 

 

Pozdrawiamy serdecznie

Pani Dyrektor i Nauczycielki Przedszkola

 


Mrozy, dnia 1 kwietnia 2020 r.

Przekazujemy Państwu możliwość korzystania z płyty „Bliżejprzedszkolana pięciolinia” – utwory do tańca, śpiewania i zabawy na kwiecień, na której są piosenki o tematyce wielkanocnej. Planowaliśmy słuchać piosenek podczas zajęć i bawić się przy nich w przedszkolu, ale ponieważ nie mamy takiej możliwości, zachęcamy do tego, aby dzieci słuchały piosenek i bawiły się przy nich w domu. Na płycie znajdują się piosenki edukacyjne, piosenki do tańca i zabaw muzyczno-ruchowych oraz piosenki do nauki języka angielskiego.

Wystarczy wejść na stronę „Moja płytoteka”- https://blizejprzedszkola.pl/moja-plytoteka,
wcisnąć przycisk DODAJ KOD, zalogować się* i wpisać kod bpkwiecien, który odblokuje dostęp do płyty.


*Jeśli nie są Państwo zalogowani na stronie www.blizejprzedszkola.pl, system automatycznie wygeneruje prośbę o dokonanie rejestracji. Proces trwa bardzo krótko, a rejestracja jest bezpłatna. Dostęp do płyty jest możliwy wyłącznie po zalogowaniu.Z poważaniem


Zespół BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

oraz nauczycielki Gminnego Przedszkola

 im. Jana Brzechwy w Mrozach

 


Mrozy, dnia 30 marca 2020 r.

 

Mając na uwadze osoby, które nie posiadają dostępu do drukarki, zachęcamy wszystkich Państwa do wykonywania i przesyłania prac według własnych pomysłów dzieci.

Prosimy także o wykonywanie z dzieckiem różnego rodzaju aktywności ogólnorozwojowych w zaciszu domowym m.in.:

 • Rozwijanie samodzielności dziecka, poprzez doskonalenie umiejętności ubierania i rozbierania się, składania ubrań,  sprzątania, segregowania zabawek, pomocy w codziennych czynnościach domowych.
 • Wspólne zabawy, układanie klocków, puzzli, gry dydaktyczne.
 • Czytanie bajek.
 • Lepienie z plasteliny, masy solnej.
 • Wydzieranie, wyklejanie, wycinanie, kolorowanie, malowanie farbami.
 • Wspólne tworzenie torów przeszkód.
 • Robienie teatrzyków kukiełkowych.
 • Zabawy ze spinaczami.
 • Zabawy w skojarzenia.
 • Wspólne gotowanie, przygotowywanie posiłków, sałatek.
 • Tworzenie własnych gier planszowych, itp

 

Dodatkowo zachęcamy Państwa do korzystania z poniższych ofert dydaktycznych:

- Program telewizyjny dla najmłodszych: TVP ABC

- Nagrania przestawień Pana Teatrzyka dostępne na YouTubie pod tymi linkami:

 

- Zostań w domu! Bezpłatne materiały dla przedszkolaków: 

 

 

 

 

Serdecznie pozdrawiamy

 


Mrozy, dnia 25 marca 2020 r.

 

„Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane. Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych. Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk. Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe. Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa. Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym. (…)Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.”

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej


Mrozy, dnia 24 marca 2020 r.

Informujemy, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej dotyczącej dotychczasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych przerwa uległa wydłużeniu do dnia 10 kwietnia 2020 r.

 

W związku z powyższym ponownie zachęcamy Państwa z dziećmi do korzystania z zadań i ćwiczeń dydaktycznych zamieszczanych na stronie internetowej naszego przedszkola oraz osoby chętne do przesyłania dziecięcych prac na adres skrzynki pocztowej:przedszkolemrozy1@op.pl

 

         Z poważaniem

 

                                          Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

 im. Jana Brzechwy w Mrozach


 

Serdecznie dziękujemy za przesyłanie zdjęć z pracami domowymi przedszkolaków.

Jest nam niezmiernie miło zamieszczać zdjęcia na naszej stronie.

 

Gorąco pozdrawiamy 

Dyrekcja, Nauczycielki, Pracowicy

Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach 


Mrozy, dnia 24 marca 2020 r.

102 sposoby Polskiego Radia Dzieciom na spędzenie czasu w 4 ścianach. Informacja prasowa

Chcielibyśmy przedstawić Państwu propozycje oferowane przez Polskie Radio Dzieciom. Jest to miejsce, gdzie znajduje się wiele audycji edukacyjnych dla dzieci, bajek, słuchowisk oraz porad dla rodzica, a gdzie nie usłyszycie Państwo żadnych reklam. Polskie Radio Dzieciom w ciągu tygodnia nadaje ponad 100 premierowych audycji naukowych, kulturalnych oraz podróżniczych. Audycje emitowane na antenie, dostępne są także na stronie www.polskieradiodzieciom.pl. Zachęcamy Państwa do sięgnięcia po to narzędzie i do odkrywania jego tajemnic w warunkach domowych przez przedszkolaka oraz ucznia.

 

W zakładce "dla rodziców" znają Państwo zamieszczone propozyje: "102 sposoby Polskiego Radia Dzieciom na spędzenie czasu w 4 ścianach."


Mrozy, dnia 19 marca 2020 r.

 

W oczekiwaniu na powrót dzieci do przedszkola zachęcamy wszystkie chętne osoby do przesyłania skanów prac plastycznych na adres skrzynki pocztowej:przedszkolemrozy1@op.pl

Będzie nam bardzo miło zamieścić wszystkie wykonane prace na stronie internetowej przedszkola.

 

 

Serdecznie pozdrawiamy

 


Mrozy, dnia 18 marca 2020 r.

 

Informujemy Państwa o rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2020/2021.

Wszystkie ustalenia i terminy są nadal aktualne. Z uwagi na zaistniałą sytuację jaka ma miejsce     w związku z rozprzestrzenianiem się  koronawirusa w Polsce i na świecie, możliwość dostarczenia kart zgłoszeń dziecka do przedszkola odbywa się w następujący sposób:

 

 • dostarczenie dokumentów do placówki po uprzednim kontakcie telefonicznym                nr tel. (25) 75 74 114

 

 • wysłanie dokumentów na adres przedszkola przez pocztę polską

     Gminne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Mrozach

     ul. Armii Krajowej 12

     05-320 Mrozy  

 • przesłanie  dokumentacji w formie skanów na adres skrzynki pocztowej: przedszkolemrozy1@op.pl, natomiast oryginały dokumentów prosimy o dostarczenie   w późniejszym terminie.

 

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor

Gminnego Przedszkola

 im. Jana Brzechwy w Mrozach


Mrozy, dnia 18 marca 2020 r.

 

W zakładce- GALERIA znajdą Państwo ciekawe propozycje zabaw i eksperymentów sensorycznych.

 

Życzymy przyjemnej zabawy.


Mrozy, dnia 17 marca 2020 r.

 

W zakładce "Dla Rodziców- pliki" przekazujemy Państwu

Apel Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do rodziców/opiekunów prawnych w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 - 25 marca 2020 r.

 

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

 im. Jana Brzechwy w Mrozach

 

 


 

Mrozy, dnia 16 marca 2020 r.

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi do korzystania z zadań domowych na czas pobytu w domu, przygotowanych przez nauczycieli.

 Dane ćwiczenia będą dostępne w zakładce- „Dla Rodziców-pliki”.

Wszelkie prace będą wywieszone na tablicy po powrocie do przedszkola.

 

Życzymy miłej i przyjemnej pracy.

 


Mrozy, dnia 13 marca 2020 r.

 

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą zamknięcia placówki z powodu koronawirusa prosimy, aby ten czas nie był spędzony poza domem i w dużych skupiskach ludzkich (kina, sklepy, sale zabaw, galerie handlowe, baseny itp.).

Wobec tego zachęcamy rodziców do wspólnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi m.in.

 • Wspólne zabawy, układanie klocków, puzzli, gry dydaktyczne;
 • Czytanie bajek;
 • Lepienie z plasteliny, wydzieranie, wyklejanie, wycinanie, kolorowanie, malowanie farbami;
 • Rozwijanie samodzielności dziecka, poprzez doskonalenie umiejętności ubierania i rozbierania się, składania ubrań oraz sprzątania i segregowania zabawek.
- Wspólne czytanie. Bajki stymulują rozwój mowy dziecka i wzbogacają zasób słownictwa. Ponadto pobudzają do aktywności językowej, rozwijają zdolności komunikacyjne, a także spostrzegawczość i wyobraźnię dziecka. Rodzicu, czytaj codziennie swojemu dziecku.
- Budowanie z klocków. Dla małych dzieci najlepsze są zabawki, do korzystania z których powinno używać się obu rąk, bowiem jest to niezwykle ważne do tego, by pobudzić i wzmocnić pracę obu półkul mózgowych. Zabawa klockami rozwija również logiczne i przestrzenne myślenie.
- Zabawa lalkami i samochodami. Najważniejszym atrybutem zabawki jest to, by angażowała zarówno dziecko jak i rodzica/ opiekuna, wspierała ich relacje, a tym samym rozwój językowy. Dlatego te tradycyjne zabawki są dla rozwoju dziecka najcenniejsze. Zabawki wysokiej jakości wcale nie muszą być drogie.
-Zabawy tematyczne np. w sklep, lekarza świetnie rozwijają wyobraźnię dziecka, stymulują rozwój mowy, a także uczą zasad zachowania w określonych sytuacjach.
- Śpiewaj piosenki, ucz wierszyków – baw się z dzieckiem tak, by angażować zmysł słuchu, wzroku i dotyku. Wspólna zabawa z dzieckiem to doskonały sposób na stymulowanie rozwoju mowy dziecka, ponieważ wówczas dziecko poznaje nowe słowa, a także przypomina sobie te, które już zna.
- Zabawy ruchowe rozwijają mięśnie i kondycję, a także poprawiają motorykę dziecka. Zabawy rozwijające kształtowanie się rozwoju psychofizycznego dziecka to: zabawy orientacyjno-porządkowe, zabawy bieżne, zabawy rzutne, zabawy na czworakach, zabawy skoczne.
- Zabawy manualne usprawniają zarówno motorykę małą, jak i rozwój mowy dziecka. Zabawy stymulujące sprawność dłoni to: malowanie, wycinanie, nawlekanie koralików, lepienie plasteliną/ masą solną/ ciastoliną/ piaskiem.

 


                                                                                                                            


 

Mrozy, dnia 11 marca 2020 r.

 

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej  w dniach 12 i 13 marca (czwartek, piątek) przedszkole nie prowadzi zajęć dydaktyczno-wychowawczych, jedynie opiekuńcze.

Od dnia 16 marca (poniedziałek) do dnia 25 marca  (środa) przedszkole jest zamknięte.

Rodzice mają prawo do zasiłku opiekuńczego (szczegółowe informacje na stronie ZUS).

Czas ten jest przeznaczony na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i rygorystyczne przestrzeganie wymogów Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS).

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

 im. Jana Brzechwy w Mrozach i pracownicy

 

 


 

Mrozy, dnia 10 marca 2020 r.

 

Bardzo prosimy o nieprzyprowadzanie do przedszkola dzieci nie w pełni zdrowych-

z katarem, kaszlem, gorączką.

Tylko rygorystyczne przestrzeganie zasad przyprowadzania dzieci zdrowych pozwoli na zahamowanie rozprzestrzeniania się infekcji.

Tę samą zasadę stosujemy od pracowników przedszkola, aktualnie pięć osób przebywają na zwolnieniu lekarskim.

Ponadto bardzo szczegółowo dbamy o zachowanie wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

 • częste i dokładne mycie rąk;
 • dezynfekowanie powierzchni stykowych m.in. klamki, poręcze, kontakty, stoliki, zabawki i inne przedmioty, z którymi dziecko ma styczność.

Jednocześnie zobowiązujemy osoby powracające z podróży do konieczności odbycia profilaktyki w zakresie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a także stosowanie się do zaleceń GIS.

 

Z poważaniem

Alicja Jaszczołt

Dyrektor Gminnego Przedszkola

 im. Jana Brzechwy w Mrozach

 


W zakładce "Dla Rodziców-pliki", znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące

rekrutacji na rok szkolny 2020/2021. 

 


                                                       Szanowni Państwo!                                    31.01.2020 r.                                                                                                                                            Przekazujemy Państwu pismo z Urzędu Miasta i Gminy Mrozy.

Prosimy o zapoznanie się z nim.

 

         W związku z rozprzestrzenianiem się groźnego wirusa z Chin, prosimy o zbadanie czy spośród pracowników Państwa placówki lub uczących się dzieci są osoby, które wróciły z Chin, planują wyjazd do Chin lub miały  kontakt z osobami, które były w  ostatnim  czasie w Chinach. Jeśli stwierdzą Państwo takie przypadki, prosimy o  bieżące monitorowanie tej sytuacji  i  zgłoszenie tego faktu do Urzędu Miasta i Gminy Mrozy.

 

         Natomiast każdy przypadek osób z podejrzeniem zakażenia, które  w ciągu ostatnich 14 dni były w Chinach lub miały kontakt z osobą, która była w ostatnim czasie  w Chinach, a jednocześnie mają następujące objawy: temperatura ciała powyżej 38 oraz kaszel, duszność  należy,  zgodnie z zaleceniami  Głównego Inspektora Sanitarnego,  w trybie natychmiastowym zgłosić do właściwego, ze względu na miejsce podejrzenia, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego lub innego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

 

W nawiązaniu do powyższego w naszym przedszkolu przestrzegane są obowiązujące procedury GIS.

W głównej mierze zasady dotyczące higieny:

 

-dokładne i częste mycie rąk

- wzmożona czujność nad utrzymaniem czystych pomieszczeń

- bezwzględne przyprowadzanie tylko zdrowych dzieci

- na bieżąco kontrolowany jest stan zdrowia dzieci

 

         Ponadto monitorowane jest wejście osób postronnych, przede wszystkim osób mogących mieć kontakt z groźnym wirusem (które przebywają lub przebywały w Chinach) - tylko z aktualnym zaświadczeniem o stanie zdrowia.

 

 

 

Alicja Jaszczołt

 

Dyrektor Gminnego Przedszkola

im. Jana Brzechwy w Mrozach

 

 


 

W zakładce "opłaty" znajduję się informacja dotycząca składki na Radę Rodziców.

 


 

W zakładce- "Dla Rodziców-pliki" znajdą Państwo jadłospis tygodniowy.

 


 

W zakładce "dla rodziców" znajdą Państwo informacje dotyczące wyprawki oraz wskazówki adaptacyjne.

 


 

 

BARDZO PROSIMY O ZAKŁADANIE OCHRANIACZY NA BUTY.

 


 

Dla bezpieczeństwa dzieci na placu uczymy i konsekwentnie egzekwujemy przyjęte zasady użytkowania sprzętu zabawowego. W celu utrzymania tych zasad liczymy, że Państwo dopilnują dzieci i wspomogą nas w zapewnieniu im bezpieczeństwa.

 


 

Z uwagi na dobro dziecka bardzo prosimy o szybkie rozstanie się z nim i nie przebywanie z dzieckiem na sali.

 

 


 

Przedłużanie rozstania nie pozwala na szybką adaptację w grupie rówieśniczej i powoduje, że inne dzieci również reagują emocjonalnie na daną sytuację.

 


 

W każdej chwili można zadzwonić do przedszkola i upewnić się czy wszystko jest w porządku.

 


 

Staramy się stworzyć w naszej placówce rodzinną atmosferę,dzięki której nasze dzieci czują się bezpiecznie.

 

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Mrozach
  ul. Armii Krajowej 12
  05-320 Mrozy
 • (+25) 75-74-114

Galeria zdjęć