Poniedziałek 25.03.2019

Kochani Rodzice!

Dnia 29.03.2019 r. (piątek) wszystkie grupy z naszego przedszkola wybierają się do kina w Mrozach przy Gminnym Centrum Kultury na film pt."Jak wytresować smoka". W związku z zaistniałą sytuacją śniadanie będzie o godz. 8:50.

Prosimy ubrać dzieci odpowiednio do pogody.

W zakładce "Dla Rodziców- pliki"- znajduje się Zarządzenie Burmistrza Mrozów                         z dnia 28 stycznia 2019 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniajacego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2019/2020 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Mrozy.

Dodatkowe, niezbędne informacje dotyczące rekrutacji będą systematycznie zamieszczane na stronie przedszkola.

Informujemy, że dnia 14.01.2019 r. znaleziono KARTĘ BIBLIOTECZNĄ.             Odbiór w sekretariacie przedszkola.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplatało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
  a w oczach mądre łzy stanęły
   jak na choince barwnej świeczki.

Niech anioł podrze każdy dramat
     aż do rozdziału ostatniego,
          i niech nastraszy każdy smutek,
       tak jak goryla niemądrego.

Aby się wszystko uprościło -
                                                                  było zwyczajne - proste sobie -
                                                                    by szpak pstrokaty, zagrypiony,
                                                                    fikał koziołki nam na grobie.

Aby wątpiący się rozpłakał
                                                                      na cud czekając w swej kolejce,
                                                                        a Matka Boska - cichych, ufnych -
                                                                      na zawsze wzięła w swoje ręce.

Jan Twardowski

Świąteczny czas sprzyja refleksji, rozmowom i spotkaniom w rodzinnym kręgu. Pozwala też podsumować różne sprawy, ale przede wszystkim poczuć, jak niezwykłym darem są więzi międzyludzkie i jak wielką wartością jest nasza polska tradycja.

Życzymy, alby Święta Bożego Narodzenia przyniosły wiele dobrych chwil, przeżywanych wspólnie   z bliskimi radości, a Nowy Rok był szczęśliwy i spełniony oraz obfitował w sukcesy, miłe zdarzenia i dni warte zapamiętania.

Dyrektor, Kadra Pedagogiczna

i Pracownicy Gminnego Przedszkola w Mrozach

Bardzo prosimy zgłaszać posiadanie "karty dużej rodziny" w związku z różnymi ulgami, w tym m. in. kino.

W zakładce- "Dla Rodziców-pliki" znajdą Państwo jadłospis tygodniowy.

W zakładce "dla rodziców" znajdą Państwo informacje dotyczące wyprawki oraz wskazówki adaptacyjne.

BARDZO PROSIMY O ZAKŁADANIE OCHRANIACZY NA BUTY.

Dla bezpieczeństwa dzieci na placu uczymy i konsekwentnie egzekwujemy przyjęte zasady użytkowania sprzętu zabawowego. W celu utrzymania tych zasad liczymy, że Państwo dopilnują dzieci i wspomogą nas w zapewnieniu im bezpieczeństwa.

Z uwagi na dobro dziecka bardzo prosimy o szybkie rozstanie się z nim i nie przebywanie z dzieckiem na sali.

Przedłużanie rozstania nie pozwala na szybką adaptację w grupie rówieśniczej i powoduje, że inne dzieci również reagują emocjonalnie na daną sytuację.

W każdej chwili można zadzwonić do przedszkola i upewnić się czy wszystko jest w porządku.

Staramy się stworzyć w naszej placówce rodzinną atmosferę,dzięki której nasze dzieci czują się bezpiecznie.