Wtorek 14.08.2018

Zajęcia ruchowo-taneczne

Prowadząca: p. Katarzyna Osińska

Zajęcia z dziećmi odbywają się raz w tygodniu:

Środa:

Podczas zajęć dzieci biorą udział w zabawach integracyjnych oraz muzyczno – ruchowych. Poznają układy taneczne do piosenek z repertuaru dziecięcego, muzyki współczesnej oraz pieśni ludowych. Program zajęć opiera się na poznaniu przez dzieci podstawowych kroków i figur tanecznych, aerobicu, tańca klasycznego, jazzu, funky, fitness, tańców ludowych oraz łączeniu ich w układy choreograficzne.

Zajęcia taneczne sprzyjają podnoszeniu sprawności fizycznej, kształtują estetykę, harmonię ruchów i poczucie rytmu. Celem głównym zajęć jest stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu.