• Straż Pożarna

• Wizyta strażaków w przedszkolu zawsze wzbudza wielkie emocje wśród dzieci. Tak również było i tym razem. Otóż, w dniu 15 maja 2018 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu druhów z OSP Mrozy – Tomasza Malesę, Michała Malesę, Tomasza Rześkiewicza i Macieja Malkę.

Podczas tego spotkania dzieci uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka
            i chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się już zdobytą wiedzą na temat straży. Duże zainteresowanie wzbudził wóz strażacki GBA Scania – nowy nabytek OSP, którym przyjechali druhowie. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska osprzętu znajdującego się na wyposażeniu wozu ratowniczo – gaśniczego. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom różne rodzaje ubiorów oraz narzędzi wykorzystywanych podczas ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki z wielką radością przymierzały hełmy, kurtki i kamizelki strażackie oraz testowały działanie węża pożarniczego, aby choć przez chwilę poczuć się strażakiem.

Nasi strażacy, jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla dzieci nie lada niespodziankę. Guinnes – pies ratownik – okazał się najważniejszym gościem tego dnia. Prezentacja umiejętności psa dostarczyła dzieciom mnóstwa pozytywnych emocji.

Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia i wręczeniem gościom drobnego upominku.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy naszym przyjaciołom za przybycie i poświęcenie swojego cennego czasu! Spotkanie to jeszcze raz potwierdziło jak ważna i odpowiedzialna jest praca strażaków. Nie dziwi więc, że wśród zawodów i służb właśnie strażacy budzą największe zainteresowanie i zaufanie. Cieszy to tym bardziej, że wśród naszych gości są absolwenci Gminnego Przedszkola w Mrozach.

• Majowe Święta

• Pierwsze dni maja (1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja – Uchwalenie Konstytucji 3 Maja) to doskonała okazja do przybliżenia dzieciom treści patriotycznych w przystępnej i zrozumiałej dla nich formie.

Obchody Świąt Majowych w Gminnym Przedszkolu w Mrozach odbyły się 30 kwietnia, gdzie najpierw przypomniano przedszkolakom o symbolach narodowych,  jakimi są flaga, godło i hymn państwowy. Następnie dzieci przemaszerowały pod Pomnik Walk Narodowowyzwoleńczych, gdzie wspólnie uczczono pamięć tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Złożony został wieniec,  zapalono znicze oraz pięknie wyrecytowano „Katechizm polskiego dziecka.”- Wł. Bełzy.

Udział w tego typu uroczystościach ma na celu kształtowanie poczucia przynależności i szacunku do kraju ojczystego.

• „O Ziemię dbamy, bo ją kochamy”

• Cały tydzień od 16 do 20 kwietnia przebiegał pod kątem tematyki ekologicznej. A wszystko to z okazji obchodów                   Dnia Ziemi -22 kwietnia.

Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się o konieczności ochrony środowiska, oszczędzania wody, energii, segregowaniu śmieci oraz właściwym zachowaniu na łonie natury. Poznały również pojęcie recyklingu.

Zachęcając do działalności plastycznej w formie „Listu dla Ziemi”, chciałyśmy wzbudzić u dzieci poczucie odpowiedzialności wobec przyrody oraz zwrócić uwagę na wszelkie zagrożenia środowiska naturalnego.

Nasze starania o czystość Ziemi wyraziliśmy poprzez sprzątanie najbliższej okolicy przedszkola.                    W ramach podsumowania przedszkolaki otrzymały książeczkę „Kubusiowi Przyjaciele Natury.”