• Bezpieczne wakacje
     • Bezpieczne wakacje

     • Przedwakacyjny czas jest odpowiednim momentem na przypomnienie zasad bezpieczego zachowania się latem. Przedszkolaki zaprosiły wieć do siebie panów policjantów z Komisariatu Policji w Mrozach. Duże wrażenie wywarł na dzieciach przyjazd policjantów. Był to moment pełen emocji, kiedy zobaczyły wjeżdżające na sygnale pojazdy policyjne. Podczas spotkania pan dzielnicowy- starszy aspirant Janusz Chmielowski przeprowadził z dziećmi rozmowę i przypomniał jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa. Pan dzielnocowy omówił również z dziećmi zasady bepziecznego zachowania się w różnych sytuacjach:  na placu zabaw, nad wodą, w górach. Przypomniał również o zasadzie ograniczonego zaufania względem nieznajomuch osób, potrzebie pamiętania adresu zamieszkania i numerów alarmowych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wozu policyjnego, a także motocykli. Dzięki policjantom przedszkolaki mogły zapoznać się z wyposażeniem wozu i wyglądu sprzętu policyjnego. Na zakończenie dzieci otrzymały od policjantów światełka odblaskowe. Odwdzięczyły się włąsnoręcznie wykonanym upominkiem i kwiatami.

      Bardzo dziękujemy policjantom za przybycie oraz współpracę z naszym przedszkolem.

    • Festyn Rodzinny
     • Festyn Rodzinny

     • Dnia 25.05.2018 roku obchodziliśmy „Dzień Rodziny” w naszym przedszkolu. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wręczyły upominki. Po zakończeniu występów rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek. Odbyła się licytacja prac dzieci, oraz zawody sportowe przygotowane przez rodziców w tym rywalizacja pomiędzy rodzicami a nauczycielami. Dzieci podczas zawodów świetnie się bawiły. Był grill, słodkości, a do tego mnóstwo atrakcji dla dzieci w tym: wata cukrowa, zabawy z bańkami mydlanymi, oraz malowanie twarzy. Pomimo kapryśnej pogody, humory dopisywały. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę w przygotowaniu tak udanej imprezy i stworzeniu przemiłej atmosfery.

    • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
     • W zdrowym ciele, zdrowy duch!

     • Już po raz kolejny dzieci z Gminnego Przedszkola miały zaszczyt uczestniczyć w VI Mini Olimpiadzie Sportowej, której organizatorem była Szkoła Podstawowa w Grodzisku przy współpracy z GOSiR. Mali sportowcy z wielką euforią                      i zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkurencjach. Profesjonalne przygotowanie zawodników zaowocowało zdobyciem zaszczytnych miejsc. Liczyła się dobra zabawa                i płynąca z niej radość. Do przedszkola przywieźliśmy puchary za zdobycie I miejsca- grupa Biedronki oraz IV miejsca- grupa Misie. Ponadto każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz słodki poczęstunek. Udział w Olimpiadzie nauczył nasze dzieci zdrowej rywalizacji, promującej aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dostarczył dzieciom wiele radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych.