• Spotkanie z Panem Policjantem
     • Spotkanie z Panem Policjantem

     • Nasze przedszkole duży nacisk kładzie na wszechstronny rozwój, edukację i wychowanie dziecka jak również zapewnienie mu bezpieczeństwa psychicznego oraz fizycznego. Z tego względu na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku, 21 września przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z dzielnicowym Miasta i Gminy Mrozy, panem Januszem Chmielowskim. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i poza nim. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy dorosły i dziecko powinien posiadać. Pan dzielnicowy zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich oraz wytłumaczył do kogo należy zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.                  

                     Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały piękne odblaski, a w ramach podziękowań wręczyły panu policjantowi własnoręcznie wykonane laurki. Serdecznie dziękujemy Panu dzielnicowemu za spotkanie, które przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     • Dzień Przedszkolaka już na stałe zagościł w kalendarzu uroczystości obchodzonych w naszym przedszkolu. Już od kilku lat, 20 września, czyli święto ustanowione w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej, przysparza wielu uśmiechów na twarzach, nie tylko dzieciom, ale również i dorosłym. Dzieci, jak to zwykle bywa, znakomicie przygotowały się do występu. Odśpiewały „Hymn Przedszkolaka” i wspólnie wyrecytowały wiersz, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz odznakami „Przedszkolaka na medal”.

      Pani Dyrektor w imieniu dorosłych złożyła dzieciom serdeczne życzenia i poczęstowała cukierkami. Na zakończenie uroczystości odśpiewaliśmy tradycyjne „Sto lat”, a dzieci z uśmiechem na ustach udały się do dalszych zajęć.

    • Wakacji czas
     • Wakacji czas

     • „Gdy pójdziemy już do szkoły, gdy poznamy nowy świat, to wrócimy często myślą do przedszkolnych miłych lat…” – słowa piosenki w wykonaniu naszych przedszkolaków w pełni oddają charakter uroczystości zakończenia roku przedszkolnego 2017/2018, która miała miejsce 21 czerwca 2018 r. Na wstępie Pani Dyrektor Alicja Jaszczołt przywitała zebranych rodziców i gości oraz podsumowała dziewięć miesięcy wspólnej pracy i zabawy. Następnie głos zabrały dzieci, prezentując przygotowany program artystyczny. Były wiersze, piosenki i pożegnanie starszych kolegów kończących przedszkole. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki. Aktywni rodzice otrzymali podziękowania w formie dyplomu, a szczególne zasługi zostały nagrodzone wręczeniem trofeum – otrzymali je pan Tomasz Malesa i pan Krzysztof Osiński. Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Dzieciom, które opuszczają przedszkolne mury, życzymy samych sukcesów w szkole, natomiast wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów oraz życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku.

    • Wycieczka do ZOO
     • Wycieczka do ZOO

     • Okres letni jest czasem sprzyjającym wszelkim wycieczkom, dlatego dzieci z Gminnego Przedszkola w Mrozach dnia 14 czerwca 2018 roku pojechały autokarami na całodniową wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Mogliśmy zobaczyć tam wiele interesujących zwierząt. Tuż po wejściu na teren  ZOO mogliśmy podziwiać piękne flamingi, które wzbudziły ciekawość dzieci - nasi podopieczni wraz z opiekunami chętnie pomaszerowali dalej, by móc obejrzeć również inne interesujące zwierzęta, m.in. oglądaliśmy papugi, mieszkańców ptaszarni, małpiarni, słonie, różnego rodzaju gady oraz żyrafę. Następnie strudzeni wędrówką po tak fascynującym miejscu, udaliśmy się na odpoczynek na terenie placu zabaw, gdzie mogliśmy się posilić oraz zebrać siły na dalszą wędrówkę. Atrakcje sprawiły, że dzieci pomimo zmęczenia, były zadowolone. Szczęśliwi i bezpieczni wróciliśmy do Przedszkola w Mrozach. Z pewnością wycieczka ta na długo zostanie w naszej pamięci i z utęsknieniem czekamy na kolejne wyprawy pełne ciekawostek i przygód.