• Obchody stulecia Odzyskania Niepodległości Polski w Gminnym Przedszkolu w Mrozach
     • Obchody stulecia Odzyskania Niepodległości Polski w Gminnym Przedszkolu w Mrozach

     • Dzieci z Gminnego Przedszkola w Mrozach aktywnie włączyły się w obchody stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień 9-go listopada był dla nas szczególnym wydarzeniem. Przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii, podczas której zaprezentowały wiersze
      i piosenki o charakterze patriotycznym. Podniosły charakter uroczystości potęgowały odświętne stroje i wyjątkowe biało – czerwone kotyliony upamiętniające 100 lat wolności Polski. Uwieńczeniem akademii było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11.11  oraz zasadzenie na placu przedszkolnym dębów, które na cześć zasłużonych dla naszego kraju osób zyskały imiona: "Jan", "Adam", "Henryk", "Józef", "Krzysztof Kamil". Przedszkole wzięło także udział w Gminnych Obchodach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Delegacja dzieci z grupy "Misie" oraz kadra pedagogiczna w dniu 11 listopada złożyła kwiaty pod Pomnikiem Walk Narodowowyzwoleńczych, po czym dzieci w Centrum Kultury im. H. Wielobyckiej przedstawiły przygotowany na tę okoliczność program artystyczny.  
      Obchody tak ważnego w historii każdego Polaka wydarzenia zakończyliśmy 13 listopada przemarszem wszystkich dzieci pod Pomnik Walk Narodowowyzwoleńczych, gdzie w hołdzie poległym żołnierzom zapaliliśmy znicze.

       

    • Zachęcamy do czytani
     • Zachęcamy do czytani

     • W ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka-wielki człowiek” grupę trzylatków
      z naszego przedszkola odwiedziła pani Joanna Ługowska-pracownik Biblioteki Publicznej
      w Mrozach. Opowiadała o trwającej akcji, zachęcała dzieci do wizyty w bibliotece, wypożyczania
       i czytania książek. Dzieci oglądały  przyniesione przez panią Joannę książeczki oraz słuchały czytanych wierszy. Na zakończenie wizyty maluszki otrzymały kolorowanki, które od razu przykuły ich uwagę. Dziękujemy za wizytę i również zachęcamy rodziców by wraz z dziećmi wzięli udział
      w akcji, gdyż czytanie ma ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. 

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Od 1982 roku obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Do dziś jednak o tym dniu potocznie mówimy Dzień Nauczyciela. Upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Również i w naszym przedszkolu obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień w poniedziałek 15.10.2018 r. Na wstępie akademii głos zabrała p. Dyrektor Alicja Jaszczołt, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wiele sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje wiersze, piosenki oraz wręczyły wszystkim pracownikom przedszkola laurki z okazji ich święta. Wiele miłych i ciepłych słów popłynęło w kierunku pracowników przedszkola od Rady Rodziców, która wręczyła każdemu pracownikowi przedszkola słodki, ale jakże zdrowy upominek- była to mini skrzyneczka z jabłuszkami. Cała uroczystość przebiegała w miłej, serdecznej i wesołej atmosferze.