• Święta majowe

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
            A na tej fladze, biel i czerwień,
            Czerwień to miłość,
            Biel serce czyste,
            Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski

Początek maja to okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii naszej Ojczyzny: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3-go Maja. W naszym przedszkolu nie zapominamy o tych ważnych datach, w związku z tym w każdej grupie prowadzone były zajęcia dydaktyczne o tematyce patriotycznej, polskim godle, barwach narodowych oraz hymnie Polski. Celem zajęć jest kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw oraz uczuć patriotycznych. Dlatego 2 maja 2019 r., w czwartek przedszkolaki z okazji świąt majowych w uroczysty sposób wraz z nauczycielami złożyły wieniec z biało-czerwonych kwiatów pod Pomnikiem Walk Narodowowyzwoleńczych. Dla naszych dzieci była to wspaniała lekcja podkreślającą, że każdy przedszkolak to Mały Polak.