• „Lato, lato czeka…”

     • 18 czerwca 2019 r.  w Gminnym Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Mrozach, odbyło się uroczyste Zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w przedszkolu. 

      Uroczystość rozpoczęła przemową Pani Dyrektor Alicja Jaszczołt, która w szczególny sposób podziękowała rodzicom wręczając dyplomy za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola. 

      W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o lecie i zbliżających się wakacjach.   Następnie dzieci, które kończą edukację przedszkolną pożegnały się ze swoimi koleżankami i kolegami, którzy jeszcze zostają w przedszkolu. Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody.

      Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i książek z dedykacją wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań i kwiatów.

      Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu.

     • Uroczystość nadania imienia- Jana Brzechwy Gminnemu Przedszkolu w Mrozach

     • Na  ten dzień czekaliśmy od dawna. Przystrojone kwiatami, banerami, ilustracjami Gminne Przedszkole w Mrozach miało swoje święto- nadanie imienia Jana Brzechwy.

      Przybyli na nie dostojni goście uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez księdza Krzysztofa Pietrzaka proboszcza parafii Mrozy.

      Po powitaniu gości, odczytaniu i wręczeniu Uchwały Rady Miejskiej w sprawie nadania imienia  nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej to wydarzenie przez: Panią Mirosławę Sekular – wiceprzewodniczacą  Rady, Pana Dariusza Jaszczuka- Burmistrza Mrozów, Księdza Krzysztofa Pietrzaka, Alicję Jaszczołt – dyrektor Gminnego Przedszkola w Mrozach, Pana Mariusza Ręczajskiego- przewodniczącego Rady Rodziców. Nie zabrakło przedstawiciela przedszkolaków – Lenka Łuszczewska na rękach Mamy zręcznie i z przejęciem  zerwała biało-czerwoną wstęgę. Odsłonięciu towarzyszył warkot silników i klaksonów motocyklistów z grupy  WILD DOGS MROZY.  Po przemówieniu  Pana Burmistrza i odśpiewaniu hymnu przedszkola wg słów             Jana Brzechwy i muzyce Pana Karola Piątkowskiego nastąpiła część artystyczna oparta na bogatej twórczości Jana Brzechwy. Dzieci zmęczone ale przejęte w kolorowych kostiumach wyposażone w rekwizyty przypomniały „Kaczkę dziwaczkę”, "Na straganie”, Żabę „ i wiele innych utworów.

      W nagrodę dzieci zjadły przepyszny tort od Pana Rafała Majewskiego, a potem wspólnie z Rodzicami świętowały na placu zabaw z grupą animatorów w ramach Festynu Rodzinnego.

      Uroczystość mogła się odbyć dzięki wielu osobom i firmom – fundatorom, które ofiarowały pomoc i srodki  - m.in. Firmie Wołkiewicz, WILD DOGS MROZY, R.Majewskiemu, A.Dudek, M.Sekular, A.Rychlewskiemu, J.Kowalczykowi, pracownikom UMiG Mrozy i wreszcie wielkiemu zaangażowaniu Rodziców.

      Nadanie imienia przedszkolu jest uwieńczeniem wieloletnich starań i wielkiego zaangażowania dzieci, ich rodziców, dyrektora, nauczycieli i pracowników przedszkola. Przyjęcie takiego patrona pozwala oprzeć działania dydaktyczno – wychowawcze przedszkola na zabawie i humorze. Utwory Jana Brzechwy przyjmowane przez dzieci entuzjastycznie stają się narzędziem nauki dziecka, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, unikając zarazem nudnej dydaktyki. Poeta przemyca w swoich utworach nie tylko wiedzę ogólną o świecie, ale oswaja z wadami i złymi skłonnościami dzieci - żartem i łagodną ironią - osiągając tym samym przychylność i zainteresowanie wśród młodych czytelników. Posiadanie patrona sprawi, że placówka będzie wyróżniała się  spośród innych.

       

       

      Alicja Jaszczołt

                                      Dyrektor Gminnego Przedszkola

      im. Jana Brzechwy w Mrozach