• Profilaktyka w przedszkolu
     • Profilaktyka w przedszkolu

     • Nasze dzieci z grupy „Misie” miały wspaniałą możliwość odbycia zajęć ze stomatologiem, które odbyły się w Przychodni Zdrowia w Kałuszynie. Dzieci miały prelekcję z Panią doktor – stomatolog, na temat dbania nie tylko o zęby, ale także o całą jamę ustną. Dowiedziały się jak i kiedy powstaje próchnica, jak dbać o zęby, aby mieć piękny, zdrowy uśmiech. Obejrzały krótki film o „Księżniczce, która o ząbki nie dbała, a dużo słodyczy zjadała”.

      Ząbki dzielnych naszych starszaków  zostały sprawdzone przez Panią doktor oraz polakierowane. Dzieci na manekinie jamy ustnej „Franku” uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom oraz kolorowanki przypominające, jak ważne jest dbanie o zęby.

      Dziękujemy Pani Kierownik Agnieszce Gałązce oraz Ośrodkowi Zdrowia w Kałuszynie za zaproszenie i prelekcję. A wszystkim dzieciom życzymy zdrowych uśmiechów.

    • Moja Ojczyzna
     • Moja Ojczyzna

     • Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

      Dlatego też 8 listopada wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami w geście patriotyzmu, szacunku i hołdzie złożyli piękny wieniec poległym żołnierzom pod Pomnikiem Walk Narodowowyzwoleńczych w Mrozach. Kilka dni później 12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne min. pt. „11 Listopada” L. Wiszniewskiego, „Katechizm polskiego dziecka ” W. Bełzy, zaśpiewały piosenkę pt. „Mój dom.” Na koniec występu dumnie, przyjmując postawę „na baczność” wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami i personelem odśpiewały Hymn Polski- „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

      Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia. Dzieci posiadają szeroką wiedze na temat swojego miasta i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują poprzez wiersze i piosenki.

    • Teatr oczami dziecka
     • Teatr oczami dziecka

     • 25 października 2019 roku dwie grupy z naszego przedszkola- „Biedronki” i „Misie” miały możliwość wyjazdu do Mińska Mazowieckiego do Szkoły Artystycznej na przedstawienie pt. „Kot w butach”. Nie było to jednak zwykłe przedstawienie, ponieważ w pewnej części aktorami były dzieci ,które otrzymały bilet szczęścia. Z naszego przedszkola taki bilet otrzymało troje dzieci. Wzięły one udział w przestawieniu, grając jak prawdziwi aktorzy.  Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje film, jego nagranie, gra aktorska. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno aktorzy jak i widzowie.

      Już niebawem otrzymamy film z nagraniem przedstawienia z udziałem naszych aktorów.