• „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary…”
     • „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary…”

     • Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, tradycja pielęgnowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie. 30 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Andrzejki, czyli czas wspaniałej zabawy z wykorzystaniem muzyki i rekwizytów. Dzieci miały okazję poznać uroki tradycji biorąc udział w konkursach, zabawach i wróżbach andrzejkowych. Głównym celem było przybliżenie dzieciom dawnych zwyczajów i obrzędów andrzejkowych, poprzez oglądanie ilustracji związanych z omawianą tematyką. Pośród magicznej atmosfery przedszkolaki z zachwytem i uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w zabawach andrzejkowych: „Ustawianie bucików”, „Kim zostanę w przyszłości”, „Losy z kapelusza” oraz w innych wróżbach związanych z tym świętem.                         Dzień ten dostarczył najmłodszym wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim uwrażliwił na piękno tradycji i  jej podtrzymywanie.

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • W środę 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każda z pań nauczycielek przygotowała dla swojej grupy moc atrakcji. Dzieci m.in. obejrzały prezentację multimedialną, która zapoznała je z historią pluszowego misia, opowiadały o swoich najukochańszych przytulankach  oraz o tym, że o zabawki należy dbać, tańczyły w rytm piosenek o misiach, rysowały i rozwiązywały misiowe łamigłówki. Przedszkolaki poznały gatunki niedźwiedzi, ich wygląd i zwyczaje. Starsze dzieci przypomniały sobie jak powstaje miód- ulubiony przysmak misiów.
                    Wielką radość sprawiło dzieciom wcielenie się w postać misia i pozowanie do zdjęć w fotobudce. Wszystkie przedszkolaki z całym przekonaniem stwierdziły, że są przyjaciółmi pluszowego misia i na potwierdzenie tego otrzymały dyplomy. Dzieci obiecały, że po powrocie do domów bardzo mocno przytulą swoje misie i szepną im do uszka coś miłego.