• Kształtowanie postaw proekologicznych
     • Kształtowanie postaw proekologicznych

     • „Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu-o tym, jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat. „

      Robert Fulghum

                  Edukacja przyrodnicza jest częścią wychowania przedszkolnego. Jej celem jest zbliżenie dziecka do przyrody, ukształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli człowieka w przyrodzie. Jednym słowem, kształtowanie postaw proekologicznych oraz szacunku dla otaczającego świata.

      Zachowania proekologiczne realizowane są w naszym przedszkolu, a od jesieni dzieci czynnie włączają się
      w akcję dokarmiania swych braci mniejszych. Przynoszą pokarm, a następnie wsypują do karmników umieszczonych w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci poznają ptaki, które zostają w naszym kraju i te, które odlatują. Wiosną natomiast kiedy wszystko budzi się do życia, a obecność ptaków i ich śpiew umila nam życie, zadbaliśmy o to , aby ptaki miały bezpieczne miejsce do gniazdowania. Została zamieszczona budka lęgowa, dzięki której dzieci będą miały również niecodzienną okazję do obserwacji ptaków. Dowiedzą się jakie ptaki występują na terenie naszej gminy, jak wygląda ich okres lęgowy i dlaczego musimy je chronić i organizować dla nich miejsca do bezpiecznego wychowywania potomstwa.

      Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Kopciowi za podarowanie budki lęgowej, a Panu Michałowi Podstawce za powieszenie jej w dogodnym dla ptaków miejscu.

    • Sukcesy naszych przedszkolaków
     • Sukcesy naszych przedszkolaków

     • Dzieci z grupy „Sówki” z Gminnego Przedszkola im Jana Brzechwy w Mrozach, wzięły udział w marcowych  konkursach organizowanych przez Centrum Kultury w Mrozach. W konkursie „Piosenki Polskiej” dzieci zdobyły
      II miejsce w kategorii wiekowej –przedszkola i klasy 0, śpiewając piosenkę pt. „Marcowe żaby”,  natomiast
      w konkursie plastycznym „Tradycyjna Pisanka Wielkanocna”  dziewczynki-Amelka S., Wiktoria M.,
      i Marysia O.  otrzymały wyróżnienie. Opiekunami artystycznymi dzieci w obu konkursach były
      Karolina Sobkowicz i Edyta Pniewska.

      Jesteśmy bardzo dumne z naszych małych artystów. Gratulujemy i życzymy im wielu dalszych sukcesów.