• Pan Policjant
     • Pan Policjant

     • Dnia 9 czerwca 2021r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Mrozach. Tematem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przypomnienie numerów alarmowych. Policjanci wytłumaczyli dzieciom, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia zwłaszcza w okresie wakacji. Przypomnieli, jak ważne jest aby podczas podróżowania w samochodzie dzieci przewożone były w foteliku w zapiętych pasach. Dzieci miały okazję zobaczyć samochód policyjny w raz z wyposażeniem. Policjanci wręczyli dzieciom breloczki odblaskowe i pozowali do wspólnego zdjęcia. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania dzieci podziękowały za poświęcony czas i przekazanie cennych wskazówek.

    • Straż Pożarna
     • Straż Pożarna

     • Dnia 21 maja 2021r. gościliśmy w naszym przedszkolu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrozach – Tomasza Malesę, Tomasza Rześkiewicza oraz Arkadiusza Gałązkę, którzy przyjechali do nas na sygnałach dźwiękowych i świetlnych, co wzbudziło w dzieciach mnóstwo radości, ale także pobudziło ich ciekawość. Na początku tej wizyty strażacy opowiedzieli na czym polega ich praca, po czym zapoznali nas z różnymi rodzajami ubiorów oraz narzędziami wykorzystywanymi podczas ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
      Z radością dzieci przymierzały kaski, kamizelki oraz sprawdzały działanie węża pożarniczego – choć przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy. Następnie nasi goście zaprezentowali sprzęt oraz wyposażenie wozu ratowniczo – gaśniczego. Wizyta ta dostarczyła dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji, a także wiedzy, dlatego na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia i wręczeniem gościom drobnego upominku.

      Serdecznie dziękujemy druhom za przybycie i poświęcenie swojego cennego czasu!