• Przedszkole żegnamy, wakacje witamy!
     • Przedszkole żegnamy, wakacje witamy!

     • W naszym przedszkolu 23 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny, który ze względu na sytuację pandemiczną był wielkim wyzwaniem. Czas wspólnych zabaw i zajęć szybko minął. Mimo wielu ograniczeń udało nam się w pełni zrealizować założone cele a przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo wszystkim dzieciom.
            W dniu uroczystości zakończenia roku wszystkie przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny o tematyce wakacyjnej: pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Starszaki wierszem i piosenką pożegnały kolegów, koleżanki i pracowników przedszkola, gdyż od września zaczynają nowy etap edukacji. Wszystkie dzieci włożyły wiele wysiłku i pracy w przygotowanie występu a zaproszeni rodzice, pani dyrektor i nauczyciele docenili to gromkimi brawami.
             Na zakończenie dzieci otrzymały książki, dyplomy oraz rożki obfitości. Wszystkim przedszkolakom i rodzicom życzymy udanych wakacji, odpoczynku i radości ze wspólnie spędzonego czasu.
       

    • „Wszystkie dzieci nasze są...”
     • „Wszystkie dzieci nasze są...”

     • Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na które czekają młodsze i starsze przedszkolaki.

      Mając na uwadze wyjątkowe święto, nasze przedszkole zorganizowało w tym dniu dzień dziecka pełen atrakcji. Z tej okazji na terenie ogrodu przedszkolnego gościliśmy AnimekBus – mobilną salę zabaw. Autobus, w którym znajdował się basen z kulkami, zjeżdżalnie, dwupiętrowy tor przeszkód, zapewniając tym samym przedszkolakom wiele niezapomnianych chwil i wyjątkowych atrakcji. Ponadto dzieci mogły korzystać z dmuchanego boiska do gry w piłkę nożną, tuneli, piłek, konkurencji i zabaw zręcznościowych. Natomiast najbardziej wyczekiwaną przez dzieci atrakcją był pokaz baniek mydlanych, który zakończył się pożegnalnym tańcem radości z żywą maskotką - Tygryskiem.

      Dzień dziecka okazał się przemiłą niespodzianką zapewniającą wiele pozytywnych emocji, dzięki którym na buziach dzieci nieustannie malował się promienny uśmiech, radość i szczęście.

    • Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Akacjowy Zakątek”
     • Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Akacjowy Zakątek”

     • Po trudnym dla wszystkich czasie związanym z pandemią koronawirusa, w tym roku mieliśmy możliwość zorganizować dla naszych przedszkolaków wycieczkę. 24 maja 2021 roku w doskonałych humorach pojechaliśmy autokarami na całodniową wyprawę do gospodarstwa agroturystycznego „Akacjowy Zakątek” w Pustelniku. Na początek gospodarze przywitali nas małym poczęstunkiem, podczas którego zapoznali nas z programem naszego pobytu w tym wyjątkowym, spokojnym miejscu. Każda z grup podczas oprowadzania po gospodarstwie miała możliwość zobaczenia różnych zwierząt – m.in.  królików, kur, perliczek, kóz, poznania rodziny danieli oraz głównych bohaterów gospodarstwa, czyli alpak. Podczas spotkania z alpakami mogliśmy je karmić, głaskać, spacerować z nimi po polanie, a także zrobić sobie z nimi zdjęcie. Ponadto podczas pobytu w gospodarstwie braliśmy udział w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem wełny z alpak. Czekały również na nas inne atrakcje – dojenie krowy, przejażdżka wozem, zabawy na placu zabaw,  a starsze grupy uczestniczyły także w budowie szałasu. Na zakończenie wizyty czekały na nas pyszne pieczone kiełbaski. Z gospodarstwa wyjeżdżaliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ze wszystkich atrakcji, jakie przygotowali dla nas gospodarze. Bezpiecznie i szczęśliwie wróciliśmy do naszego przedszkola, gdzie czekali już na dzieci rodzice.  Z pewnością wycieczka ta pozostanie w naszej pamięci, a my z utęsknieniem czekamy na kolejne wyprawy i przygody.