• „Bezpiecznie na drodze”
     • „Bezpiecznie na drodze”

     •  

      Wrzesień to miesiąc powrotu dzieci do przedszkola, to czas w którym przedszkolaki poznają placówkę, wspominają wakacyjne podróże, rozmawiają o zbliżającej się jesieni, a także pozyskują dużo informacji na temat bezpieczeństwa drogowego. W związku z tym 17 września 2021 r. z wizytą do naszego przedszkola przybył pan policjant aspirant sztabowy Janusz Chmielowski, który zapoznał i pokrótce przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z rowerów, fotelików.  Spotkanie miało na celu uświadamianie niebezpieczeństwa i zagrożeń związanych z ruchem drogowym, uświadamianie dzieciom konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia. Pan policjant przypomniał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe, a także wspólnie z dziećmi utrwalił numery alarmowe. Przestrzegał również dzieci przed nieznajomą osobą, mówił o zagrożeniu jakie może ze sobą nieść rozmowa z obcą osobą i  jak należy zachować się w takiej sytuacji.

      Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

      Serdecznie dziękujemy Panu Januszowi Chmielowskiemu z Komendy Policji w Mrozach za poświęcony czas i rzetelne przekazanie cennych wiadomości najmłodszym. 

    • "W świecie magii i czarów"
     • "W świecie magii i czarów"

     •                                                                                                                                  „Dzieci widzą magię,

      ponieważ jej szukają”.

      Christopher Moor

       

      Odwiedziny prawdziwego magika, to bez wątpienia wielka atrakcja.

      Dnia 15 września 2021 r. gościem naszego przedszkola był uczestnik programu „Mam talent”, iluzjonista występujący w całej Polsce oraz za granicą pan Maciej Szymański- Maccino.

      Iluzjonista swoimi czarami przeniósł dzieci w świat magii, dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Podczas pokazu dzieci zapraszane były do pomocy w wykonywaniu przez „czarodzieja” tajemniczych ruchów, dzięki którym niemożliwe stawało się możliwe. Przedszkolaki obserwowały każdy ruch iluzjonisty próbując wychwycić sposób wykonania chociaż jednej sztuczki. Każdy pokaz nagradzany był gromkimi brawami. Były m. in. sztuczki ze znikającymi supełkami na sznurku, kolorowaniem książki za pomocą różdżki, rozmnażanie butelek, sztuczki ze skarpetą i wiele, wiele innych niespodzianek. 

      Emocji podczas występu nie brakowało. Poprzez zachwyt, radość czy zdumienie, dzieci wyrażały swoje emocje. Zabawa podczas której mogliśmy obserwować dobry kontakt iluzjonisty z dziećmi, spowodowała że spektakl niewątpliwie zapadnie głęboko w ich pamięci.

    • "Dzień Kropki"
     • "Dzień Kropki"

     •                                                            

                                                                                                                                                                                           W tym roku dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach  po raz pierwszy  obchodziły  Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” (czyli “Kropka”), Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci, w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Dzięki wspaniałej nauczycielce od plastyki nieśmiała dziewczynka, uwierzyła w siebie - w swoje możliwości, w konsekwencji  poznając swój talent. Wysłuchanie tej historii miało na celu wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Uświadomienie  przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią w nas i tylko czekają na nasze odkrycie. Tak, jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tego dnia wszyscy w naszym przedszkolu (dzieci oraz pracownicy przedszkola)  mieli na sobie ubrania, bądź jego elementy, w kropki. Było kolorowo i radośnie.