• Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze..
     • Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze..

     • Wigilia Św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki , od dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Nasze przedszkolaki 29 listopada również mogły poznać uroki wróżb oraz poznać tradycje andrzejkowe. Nastrojowa muzyka i "czarodziejskie" dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Wspólnie wróżyliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, który chłopiec pierwszy się ożeni, a która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą  przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną gdy dorosną. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała emocje i ciekawość. Mamy nadzieję, że za rok będziemy bawić się również wyśmienicie.

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Każda z pań nauczycielek przygotowała dla swojej grupy moc atrakcji. Dzieci m.in. obejrzały prezentację multimedialną, która zapoznała je z historią pluszowego misia, opowiadały
      o swoich najukochańszych przytulankach oraz o tym, że o zabawki należy dbać. Tańczyły
      w rytm piosenek o misiach, rysowały, kolorowały i rozwiązywały misiowe łamigłówki. Przedszkolaki poznały gatunki niedźwiedzi, ich wygląd i zwyczaje. Starsze dzieci przypomniały sobie jak powstaje miód- ulubiony przysmak misiów.
            Wszystkie przedszkolaki z całym przekonaniem stwierdziły, że są przyjaciółmi pluszowego misia i obiecały, że po powrocie do domów bardzo mocno przytulą swoje misie
      i szepną im do uszka coś miłego.
       

    • Dzień Kredki
     • Dzień Kredki

     • „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

      Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,

      Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,

      Namalują wszystko to, co chcę!”

       22 listopada przedszkolaki wspólnie świętowały „Dzień Kredki”. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi, chociażby dlatego, że każde z nich kiedyś rozpoczyna swoją przygodę z kolorowymi kredkami. Dziecko poprzez rysowanie rozwija wyobraźnię oraz uczy się  twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić swoje myśli, uczucia              i przeżycia.
       „Dzień Kredki” w każdej z grup miał na celu zapoznanie dzieci z kolorami kredek, integrację grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. W tym dniu kredki znajdowały się w centrum naszych oddziaływań, były wykorzystywane nie tylko do rysowania i kolorowana, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych oraz ruchowych. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!
       

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

     • Jak co roku w naszym przedszkolu uczciliśmy kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę przypadającą na dzień 11 listopada. Z tej okazji dzieci przez cały tydzień przygotowywały się do tego wydarzenia m.in. zapoznając się z jego historią oraz znaczeniem symboli narodowych podczas krótkich projekcji filmowych czy też samodzielnym wykonaniem flag. 10 listopada nasze przedszkolaki wraz z nauczycielkami wyruszyły
      z flagami w rękach pod Pomnik Walk Narodowowyzwoleńczych. Tam wyrecytowały wiersz pt. „Katechizm Polskiego Dziecka” Władysława Bełzy, a ponadto pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy oraz złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Widok naszych przedszkolaków pod Pomnikiem z pewnością poruszył niejedno serce. Poprzez aktywny udział dzieci w tego typu uroczystościach kształtujemy w nich miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, a także szacunek do symboli narodowych.