• Dzień Kropki
     • Dzień Kropki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności, odwagi  i zabawy, obchodzone jest 15 września. Podczas zajęć dydaktycznych powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.
      W naszym przedszkolu święto kropki obchodziliśmy 14 września, w tym dniu
      dzieci zapoznane zostały z główną bohaterką książki pt. ,,The Dot”, autorstwa Petera Reynoldsa. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Podstawą wszystkich zabaw była oczywiście ,,kropka’’, w tym dniu  gościła także w zabawach ruchowych, muzycznych, matematycznych jak i plastycznych, w trakcie których dzieci rozwijały logiczne myślenie, kreatywność oraz  spostrzegawczość.  Na zakończenie kropkowego dnia w jednej
      z sal przedszkolnych odbyła się mini sesja zdjęciowa oraz wręczenie dyplomów. Tego dnia twarze przedszkolaków rozświetlał promienny uśmiech.                                                                                                      

    • Pierwsze dni w przedszkolu
     • Pierwsze dni w przedszkolu

     • W tym roku do grupy „Jeżyki” i "Motylki" dołączyły nasze najmłodsze przedszkolaki. Dzieci z tej grupy niejednokrotnie pierwszy raz zostały pod opieką innej osoby niż mama. Jesteśmy z niech bardzo dumne, że powiększyły naszą społeczność przedszkolną i tak dzielnie dają sobie radę z obowiązkami przedszkolaka. Pomimo, iż w czasie porannych pożegnań pojawiają się czasem łezki, w większości dzieci świetnie odnajdują się w codzienności przedszkolnej. Jesteśmy zadowolone z tego jak aktywnie biorą udział w zajęciach i zabawach już od pierwszych dni. Nie ukrywamy, że zostałyśmy tym pozytywnie zaskoczone. Dzieci z uwagą słuchają opowiadań czytanych przez nauczycielki, samodzielnie kolorują, bawią się zabawkami, które są w sali oraz uczą się je odkładać na miejsce. Dość szybko poznały rytm dnia, chętnie wychodzą na plac zabaw, co sprawia im dużo radości. Większość z nich spożywa wszystkie posiłki lub chociaż próbuje, co cieszy nasze panie kucharki. Staramy się, aby pobyt w placówce sprawiał im dużo radości i żeby mogły  nauczyć się jak najwięcej. Jednocześnie przypominamy, że proces adaptacji przedszkolnej dla każdego dziecka jest różny i zależy od wielu czynników. Wynosi od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy. Prosimy, więc uzbroić się w cierpliwość i brać pod uwagę prośby i wskazówki udzielane przez nauczycielki. Czym dziecko jest bardziej samodzielne, tym mniej trudności musi pokonać i jest mu łatwiej odnaleźć  się w nowym miejscu. Pracujmy więc nad samodzielnym ubieraniem się, korzystaniem z toalety, spożywaniem posiłków. Prosimy, aby dzieci potrenowały w domu zakładanie kapci, ubranek. Będzie im wtedy łatwiej i będą miały więcej czasu na zabawę, którą przecież uwielbiają.