• Święto Pluszowego Misia
     • Święto Pluszowego Misia


     • „Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

       którego w kalendarzy być może nie znajdziecie.

       Lecz wiedzą o nim dzieci i to już nie od dzisiaj,

      dziś święto nad świętami, dzień pluszowego misia.”


      Święto Misia wpisało się już na stałe do naszego przedszkolnego kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych. Dnia 25 listopada wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiowymi pluszakami.  Z okazji tego święta panie nauczycielki przygotowały dla swoich grup wiele ciekawych atrakcji, zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych oraz zagadek dydaktycznych. Dzieci opowiadały o swoich najukochańszych  misiach, uczyły się jak o nie dbać i szanować najlepszego przyjaciela. By uwiecznić ten wyjątkowy dzień, dzieci założyły misiowe maski do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.  Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.                   

    • Dzień Kredki
     • Dzień Kredki

     • Kredka jest bardzo ważnym elementem dzieciństwa nie mogliśmy, więc zapomnieć o jej święcie. 22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. To za pomocą kredki dzieci uczą się rysować, stawiają pierwsze znaki graficzne. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w każdej grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki wysłuchały piosenki: „Kolorowe kredki”, odpowiadały na pytanie „Do czego kredki są nam potrzebne?” udzielając pięknych i często bardzo zaskakujących odpowiedzi. Dzieci poznały różne rodzaje kredek oraz sprawdzały jak się nimi posługiwać oraz jaki ślad zostawiają. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. W każdej grupie prowadzone były ciekawe zabawy, których celem było zapoznanie i utrwalenie kolorów, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz integracja dzieci. Każda grupa wykonała pracę plastyczną związaną tematycznie z Dniem Kredki. Prace te ozdobiły nasze przedszkolne galerie. Na zakończenie dzieci mogły zamienić się w kredkę, co zostało udokumentowane na zdjęciach. Był to dzień pełen wrażeń i doskonałej zabawy.                                                                

    • Dzień Postaci z Bajek
     • Dzień Postaci z Bajek

     • 4 listopada uczciliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, którego celem jest zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Tego dnia dzieci słuchały fragmentów najbardziej znanych utworów, brały udział w grach i zabawach dydaktycznych, podczas których przedszkolaki sprawdziły swoją wiedzę na temat najróżniejszych bajek. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć w bajkowych strojach. Dzień ten sprawił przedszkolakom wiele radości.

    • Spotkanie z Policjantem
     • Spotkanie z Policjantem

     • Dnia 27.10.2022r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z Panem Dzielnicowym Januszem Chmielowskim z Komisariatu Policji w Mrozach. Celem wizyty było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zachować się podczas robienia świątecznych zakupów w galeriach handlowych gdy dziecko oddali się od rodziców.  Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne dziecko nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

    • Spotkania z autorkami książek
     • Spotkania z autorkami książek

     • W naszym przedszkolu realizowany był „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, w ramach którego m.in.  zaprosiliśmy do naszego przedszkola Autorki nowoczesnych książek dla dzieci. 15 listopada odwiedziła nas Pani Anna Osipiuk autorka książki „Wiersze o emocjach i nawykach nie tylko dla smyka”, natomiast 21 listopada ze swoją książką pt. „Zaczarowane historie” odwiedziła nas Pani Judyta Piskorz. Obie Pani opowiedziały o tym jak powstała ich książka, o jej historii, inspiracji do jej powstania. Wprowadziły nas w jakże ważny dla każdego świat emocji, bycia ważnym, bycia cudem dla rodziców. Zachęciły dzieci do czytania książek, które jest bardzo ważne dla dziecka, dla rozwoju, jego wyobraźni, słownictwa. O tym, że czytanie dzieciom przynosi mnóstwo korzyści, nie trzeba już nikogo przekonywać. Równie ważne jak samo czytanie jest też to, co wybieramy na wspólną lekturę. Na naszych spotkaniach autorskich głównym bohaterem były „emocje”., ich nazywanie, przeżywanie oraz radzenie sobie z nimi. Dzieci mogły posłuchać fragmentów książek czytanych przez same autorki, bawić się przy tekstach czytanych, przeżywać losy bohaterów. Dziękujemy obu Paniom za wspaniałe spotkanie i  niezwykłą przygodę.                                                                          

    • Współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną w Mrozach
     • Współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną w Mrozach

     • W październiku przedszkolaki z gr. „Sówki” skorzystały z zaproszenia i odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Mrozach, aby wziąć udział w zajęciach z kodowania na maciei programowania przy użyciu ozobotów. Dzieci
      ​​​​​​​z ochotą przystąpiły do zabawy i wspólnie z p. Joanną kodowały m.in. drogę dziewczynki do biblioteki oraz jesienne drzewo z kolorowych kubeczków. Wielkim wyzwaniem ale i radością było programowanie drogi dla ozobota. Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Wkrótce po tym spotkaniu dzieci gościły w progach naszego przedszkola p. Asię, która w ramach akcji „Mała książka- wielki człowiek” zachęcała najmłodszych do wypożyczania i czytania książek. Bardzo dziękujemy za owocne spotkania.