• „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary…”
     • „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary…”

     • Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, tradycja pielęgnowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie. 30 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Andrzejki, czyli czas wspaniałej zabawy z wykorzystaniem muzyki i rekwizytów. Dzieci miały okazję poznać uroki tradycji biorąc udział w konkursach, zabawach i wróżbach andrzejkowych. Głównym celem było przybliżenie dzieciom dawnych zwyczajów i obrzędów andrzejkowych, poprzez oglądanie ilustracji związanych z omawianą tematyką. Pośród magicznej atmosfery przedszkolaki z zachwytem i uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w zabawach andrzejkowych: „Ustawianie bucików”, „Kim zostanę w przyszłości”, „Losy z kapelusza” oraz w innych wróżbach związanych z tym świętem.                         Dzień ten dostarczył najmłodszym wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim uwrażliwił na piękno tradycji i  jej podtrzymywanie.

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • W środę 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każda z pań nauczycielek przygotowała dla swojej grupy moc atrakcji. Dzieci m.in. obejrzały prezentację multimedialną, która zapoznała je z historią pluszowego misia, opowiadały o swoich najukochańszych przytulankach  oraz o tym, że o zabawki należy dbać, tańczyły w rytm piosenek o misiach, rysowały i rozwiązywały misiowe łamigłówki. Przedszkolaki poznały gatunki niedźwiedzi, ich wygląd i zwyczaje. Starsze dzieci przypomniały sobie jak powstaje miód- ulubiony przysmak misiów.
                    Wielką radość sprawiło dzieciom wcielenie się w postać misia i pozowanie do zdjęć w fotobudce. Wszystkie przedszkolaki z całym przekonaniem stwierdziły, że są przyjaciółmi pluszowego misia i na potwierdzenie tego otrzymały dyplomy. Dzieci obiecały, że po powrocie do domów bardzo mocno przytulą swoje misie i szepną im do uszka coś miłego.

    • Zakończenie Roku Szkolnego 2019-2020, Grupa Misie i Biedronki
     • Zakończenie Roku Szkolnego 2019-2020, Grupa Misie i Biedronki

     • Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice

       

      Serdecznie życzymy wszystkim, aby nadchodzące wakacje

      były radosne, ciekawe, słoneczne,

      a przede wszystkim bezpieczne,

      by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc

      i zawieraniu nowych przyjaźni.

      Życzymy, by okres wakacji był czasem zasłużonego

      i efektywnego wypoczynku,

      byśmy wszyscy mogli nabrać sił,

      zapału do pracy i do wesołych zabaw w przedszkolu

      w kolejnym roku szkolnym.

       

       

       Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

      Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach

    • „Z Nowym Rokiem szedł karnawał, przebieraniem się zabawiał. Przebrał dzieci, spójrzcie sami są kowboje z piratami…”
     • „Z Nowym Rokiem szedł karnawał, przebieraniem się zabawiał. Przebrał dzieci, spójrzcie sami są kowboje z piratami…”

     • Wesoło i bajkowo rozpoczął się dla nas piątek 7 lutego 2020r. Stało się tak za sprawą karnawałowego balu. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, wróżki, góralki, zwierzątka, piraci, policjanci, Spider-Mani, a także inne postacie z bajek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole.

      Po śniadaniu uroczystym polonezem rozpoczęliśmy bal. Wystrój sali balowej wprowadzał w radosny nastrój, który zachęcał do wspólnej, wesołej zabawy. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do jazdy „bajkowym pociągiem”, parady strojów oraz wielu zabaw i pląsów. Nic więc dziwnego w tym, że potrzebny był czas na odpoczynek, wypicie soczku i słodką przekąskę.

      Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych.

      Bal karnawałowy to atrakcyjna i bardzo lubiana formy rozrywki, która dostarcza dzieciom wiele radości, zadowolenia i niezapomnianych przeżyć. To okazja, aby przebierać się do woli i upodabniać do ulubionych postaci z bajek.

      Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

    • Nasi Kochani Dziadkowie
     • Nasi Kochani Dziadkowie

     • Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 21-24 stycznia odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu.    

      Pani Dyrektor wraz  z nauczycielkami witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować swoim ukochanym Dziadkom za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie brawa i głośne „Sto lat”, które wzruszało wszystkich zebranych gości. Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek, który odbywał się w  uroczystej i pełnej radości atmosferze. Nasze święto Babci i Dziadka to dzień wspólnej zabawy, uśmiechów i wzruszeń. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

    • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

     • Już kolejny raz dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach, wsparły wspaniałą akcję jaką była WOŚP 12.01.2020r. W tym roku dzieci z Grup „Biedronki” i „Misie” wystąpiły na scenie w Centrum Kultury podczas grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, śpiewając i tańcząc, umilając przez to czas zgromadzonym. Wspieranie takich akcji uczy nasze dzieci empatii, współczucia, właściwego zachowania, gdy inni potrzebują pomocy, miłości i szacunku do drugiego człowieka.  Wychowanie człowieka zaczyna się już w przedszkolu, wobec czego ukazywanie dzieciom jak wiele mogą zrobić dla innych jest nieocenionym owocem na przyszłość.

    • Świąteczny nadszedł czas...
     • Świąteczny nadszedł czas...

     • 13 grudnia 2019 roku w Gminnym Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Mrozach odbyła sie choinka z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Alicja Jaszczołt, która składając świąteczne życzenia wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój.

      W pięknie udekorowanej sali rodzice czekali z niecierpliwością na występy pociech, które w barwnych i ciekawych strojach zaprezentowały wierszyki, piosenki i tańce.

      Odwiedził nas wreszcie długo wyczekiwany przez dzieci gość- Święty Mikołaj, który przywiózł ogromny wór prezentów. Każde z dzieci dostało piękną paczkę i na pamiątkę zdjęcie z Mikołajem.

      Dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego kolędowania. Można było poczuć magię zbliżających się świąt.

    • Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
     • Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

     • Dzieci z grupy „Starszaki –Misie” wzięły udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach. Przedszkolaki zaśpiewały świąteczną piosenkę pt. „Podarunki z nieba”.

      To piękny, wzruszający utwór, w wykonanie którego dzieci włożyły całe swoje serce.

      Werdyktem jury „Starszaki” zajęły II miejsce.


      Udział w konkursie był dla nich doskonałą okazją do wysłuchania występów innych dzieci, które bardzo im się podobały, każdego nagradzały brawami.
      Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych przedszkolaków a wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów.

    • Profilaktyka w przedszkolu
     • Profilaktyka w przedszkolu

     • Nasze dzieci z grupy „Misie” miały wspaniałą możliwość odbycia zajęć ze stomatologiem, które odbyły się w Przychodni Zdrowia w Kałuszynie. Dzieci miały prelekcję z Panią doktor – stomatolog, na temat dbania nie tylko o zęby, ale także o całą jamę ustną. Dowiedziały się jak i kiedy powstaje próchnica, jak dbać o zęby, aby mieć piękny, zdrowy uśmiech. Obejrzały krótki film o „Księżniczce, która o ząbki nie dbała, a dużo słodyczy zjadała”.

      Ząbki dzielnych naszych starszaków  zostały sprawdzone przez Panią doktor oraz polakierowane. Dzieci na manekinie jamy ustnej „Franku” uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom oraz kolorowanki przypominające, jak ważne jest dbanie o zęby.

      Dziękujemy Pani Kierownik Agnieszce Gałązce oraz Ośrodkowi Zdrowia w Kałuszynie za zaproszenie i prelekcję. A wszystkim dzieciom życzymy zdrowych uśmiechów.

    • Moja Ojczyzna
     • Moja Ojczyzna

     • Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

      Dlatego też 8 listopada wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami w geście patriotyzmu, szacunku i hołdzie złożyli piękny wieniec poległym żołnierzom pod Pomnikiem Walk Narodowowyzwoleńczych w Mrozach. Kilka dni później 12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne min. pt. „11 Listopada” L. Wiszniewskiego, „Katechizm polskiego dziecka ” W. Bełzy, zaśpiewały piosenkę pt. „Mój dom.” Na koniec występu dumnie, przyjmując postawę „na baczność” wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami i personelem odśpiewały Hymn Polski- „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

      Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia. Dzieci posiadają szeroką wiedze na temat swojego miasta i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują poprzez wiersze i piosenki.

    • Teatr oczami dziecka
     • Teatr oczami dziecka

     • 25 października 2019 roku dwie grupy z naszego przedszkola- „Biedronki” i „Misie” miały możliwość wyjazdu do Mińska Mazowieckiego do Szkoły Artystycznej na przedstawienie pt. „Kot w butach”. Nie było to jednak zwykłe przedstawienie, ponieważ w pewnej części aktorami były dzieci ,które otrzymały bilet szczęścia. Z naszego przedszkola taki bilet otrzymało troje dzieci. Wzięły one udział w przestawieniu, grając jak prawdziwi aktorzy.  Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje film, jego nagranie, gra aktorska. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno aktorzy jak i widzowie.

      Już niebawem otrzymamy film z nagraniem przedstawienia z udziałem naszych aktorów.

    • Pan Policjant
     • Pan Policjant

     • Dnia 27 września 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili szczególni goście - panowie policjanci. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Panowie policjanci przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo (przechodzenie przez jezdnie na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlna lub bez niej), ale także rowerem (wyposażenie roweru, jazda w kasku). Przedszkolaki dowiedziały się również jak bezpiecznie podróżować samochodem - jak ważna jest jazda w fotelikach oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa. Przypomnieli również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Policjanci zwrócili także uwagę na odpowiednie zachowanie podczas spotkania z nieznajomym. Nasze dzielne przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej, ale jakże ważnej i pouczającej wizyty.

    • Dzień Przedszkolaka 2019
     • Dzień Przedszkolaka 2019

     • We wrześniu w naszym przedszkolu miała miejsce pierwsza w tym roku szkolnym uroczystość, w której wzięły udział wszystkie dzieci. A to za sprawą święta, które przypada 20 września-Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Obowiązkowym elementem całej uroczystości jest zaśpiewanie przez dzieci Hymnu Przedszkolaka. Dla wielu z nich to bardzo ważna chwila. Dla maluszków to nowa sytuacja, w której się znalazły, dla starszych przedszkolaków kolejne wyzwanie.  Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy. Dzieci otrzymały medale super przedszkolaka a na koniec uroczystości nastąpił słodki poczęstunek z okazji ich święta, które przecież jest bardzo ważne i powstało po to, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.                

                                                 

     • „Lato, lato czeka…”

     • 18 czerwca 2019 r.  w Gminnym Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Mrozach, odbyło się uroczyste Zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w przedszkolu. 

      Uroczystość rozpoczęła przemową Pani Dyrektor Alicja Jaszczołt, która w szczególny sposób podziękowała rodzicom wręczając dyplomy za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola. 

      W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o lecie i zbliżających się wakacjach.   Następnie dzieci, które kończą edukację przedszkolną pożegnały się ze swoimi koleżankami i kolegami, którzy jeszcze zostają w przedszkolu. Nasi absolwenci w swoich wierszach i piosenkach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały chwile spędzone w przedszkolu, wspólne zabawy i przygody.

      Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i książek z dedykacją wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań i kwiatów.

      Dziękując za cały rok przedszkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu.

     • Uroczystość nadania imienia- Jana Brzechwy Gminnemu Przedszkolu w Mrozach

     • Na  ten dzień czekaliśmy od dawna. Przystrojone kwiatami, banerami, ilustracjami Gminne Przedszkole w Mrozach miało swoje święto- nadanie imienia Jana Brzechwy.

      Przybyli na nie dostojni goście uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez księdza Krzysztofa Pietrzaka proboszcza parafii Mrozy.

      Po powitaniu gości, odczytaniu i wręczeniu Uchwały Rady Miejskiej w sprawie nadania imienia  nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej to wydarzenie przez: Panią Mirosławę Sekular – wiceprzewodniczacą  Rady, Pana Dariusza Jaszczuka- Burmistrza Mrozów, Księdza Krzysztofa Pietrzaka, Alicję Jaszczołt – dyrektor Gminnego Przedszkola w Mrozach, Pana Mariusza Ręczajskiego- przewodniczącego Rady Rodziców. Nie zabrakło przedstawiciela przedszkolaków – Lenka Łuszczewska na rękach Mamy zręcznie i z przejęciem  zerwała biało-czerwoną wstęgę. Odsłonięciu towarzyszył warkot silników i klaksonów motocyklistów z grupy  WILD DOGS MROZY.  Po przemówieniu  Pana Burmistrza i odśpiewaniu hymnu przedszkola wg słów             Jana Brzechwy i muzyce Pana Karola Piątkowskiego nastąpiła część artystyczna oparta na bogatej twórczości Jana Brzechwy. Dzieci zmęczone ale przejęte w kolorowych kostiumach wyposażone w rekwizyty przypomniały „Kaczkę dziwaczkę”, "Na straganie”, Żabę „ i wiele innych utworów.

      W nagrodę dzieci zjadły przepyszny tort od Pana Rafała Majewskiego, a potem wspólnie z Rodzicami świętowały na placu zabaw z grupą animatorów w ramach Festynu Rodzinnego.

      Uroczystość mogła się odbyć dzięki wielu osobom i firmom – fundatorom, które ofiarowały pomoc i srodki  - m.in. Firmie Wołkiewicz, WILD DOGS MROZY, R.Majewskiemu, A.Dudek, M.Sekular, A.Rychlewskiemu, J.Kowalczykowi, pracownikom UMiG Mrozy i wreszcie wielkiemu zaangażowaniu Rodziców.

      Nadanie imienia przedszkolu jest uwieńczeniem wieloletnich starań i wielkiego zaangażowania dzieci, ich rodziców, dyrektora, nauczycieli i pracowników przedszkola. Przyjęcie takiego patrona pozwala oprzeć działania dydaktyczno – wychowawcze przedszkola na zabawie i humorze. Utwory Jana Brzechwy przyjmowane przez dzieci entuzjastycznie stają się narzędziem nauki dziecka, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, unikając zarazem nudnej dydaktyki. Poeta przemyca w swoich utworach nie tylko wiedzę ogólną o świecie, ale oswaja z wadami i złymi skłonnościami dzieci - żartem i łagodną ironią - osiągając tym samym przychylność i zainteresowanie wśród młodych czytelników. Posiadanie patrona sprawi, że placówka będzie wyróżniała się  spośród innych.

       

       

      Alicja Jaszczołt

                                      Dyrektor Gminnego Przedszkola

      im. Jana Brzechwy w Mrozach

     • Święta majowe

     •  

      „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
      A na tej fladze, biel i czerwień,
      Czerwień to miłość,
      Biel serce czyste,
      Piękne są nasze barwy ojczyste.”

      Czesław Janczarski

       

      Początek maja to okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii naszej Ojczyzny: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3-go Maja. W naszym przedszkolu nie zapominamy o tych ważnych datach, w związku z tym w każdej grupie prowadzone były zajęcia dydaktyczne o tematyce patriotycznej, polskim godle, barwach narodowych oraz hymnie Polski. Celem zajęć jest kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw oraz uczuć patriotycznych. Dlatego 2 maja 2019 r., w czwartek przedszkolaki z okazji świąt majowych w uroczysty sposób wraz z nauczycielami złożyły wieniec z biało-czerwonych kwiatów pod Pomnikiem Walk Narodowowyzwoleńczych. Dla naszych dzieci była to wspaniała lekcja podkreślającą, że każdy przedszkolak to Mały Polak.

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • Jak co roku  8 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Kobiet, które jest doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami. Wszystkim kobietkom i tym małym i tym dużym p. Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia. Następnie dzieci swoim paniom wyrecytowały wiersz, zaśpiewały piosenkę i zaprosiły wszystkie Panie do wspólnej zabawy przy piosenkach : ,,Toca toca” i ,,I like to move it” dzieci razem z dużymi kobietkami zatańczyły proste układy taneczne. Wszyscy doskonale się bawili. Dzieci wręczyły wszystkim Paniom pracującym w naszym przedszkolu swoje prace plastyczne, w które włożyły wiele zaangażowania. Również i my składamy wszystkim dziewczynkom, mamom i Paniom najpiękniejsze życzenia:                   

       

      Dni pełnych miłości, ciepła i uśmiechu na co dzień.

       

      ,,Kobietka, pani, dziewczynka

      Właściwie kim jest ona?

      To może być siostrzyczka

      mamusia, babcia, żona!

      I pani w bibliotece, sąsiadka, aptekarka

      Pani wychowawczyni i pani dziennikarka.

      W szpitalu pani doktor i koleżanka  Ola

      I każda dama która przychodzi do przedszkola.

      My wszystkie Was kochamy i szanujemy szczerze

      Jesteście takie piękne, że oczom swym nie wierzę!

    • Bal Karnawałowy
     • Bal Karnawałowy

     • Karnawał to doskonały okres zimowych balów i hucznych zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. To atrakcyjna i bardzo lubiana przez dzieci forma rozrywki, która dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. W piątek 22 lutego w Gminnym Przedszkolu  odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy. Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Po szykownej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy ulubionych rytmach dziecięcej muzyki. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. W trakcie zabawy przedszkolaki miały również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, oraz przystąpienia do pamiątkowego zdjęcia. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i satysfakcji naszym wychowankom. Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

     •  

      Styczeń w naszym przedszkolu, jak co roku jest bardzo uroczysty. W dniach od 22 stycznia do 25  obchodziliśmy wspaniałe Święto, jakim jest Dzień Babci i Dzień Dziadka.             W pięknie udekorowanej sali dzieci z poszczególnych grup ze swoimi nauczycielkami zaprezentowały specjalnie przygotowane programy artystyczne- recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Pani dyrektor Alicja Jaszczołt złożyła miłym gościom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich Święta. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek, a wnuki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.  Dziękujemy !!!

    • Choinki czas...
     • Choinki czas...

     • Grudzień to miesiąc piękny magiczny. Wszędzie już czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do wyjątkowego spotkania wigilijnego, które swoją mocą łączy i napełnia serca niezwykłą radością i życzliwością. W naszym przedszkolu przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, przepięknych dekoracji sal i holów, nasze dzieci przygotowały uroczy program artystyczny. Zaprezentowały go 14 grudnia, kiedy w naszym przedszkolu zjawili się rodzice oraz długo oczekiwany gość- Mikołaj. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń, recytowały wiersze, śpiewały piosenki świąteczne, kolędy oraz prezentowały swoje zdolności teatralne i taneczne. Rodzice byli zachwyceni, a Mikołaj obdarował dzieci prezentami.

      Ten wyjątkowy czas, spędzony  z rodzicami i bliskimi wzmocnił więzi rodzinne oraz wprowadził zebranych w świąteczny nastrój.

      Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Życzymy wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, a Nowy Rok niech przyniesie spełnienie wszelkich marzeń oraz napełni wiarą, optymizmem i szczęściem.