• Warsztaty bombkowe
     • Warsztaty bombkowe

     • Okres przedświąteczny to magiczny czas, by poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
      W naszym przedszkolu 10 grudnia odbyły się warsztaty bombkowe, w trakcie których dzieci z pomocą instruktora oraz nauczycieli miały niepowtarzalną okazję wykonać  w dowolny sposób własnoręcznie bombki choinkowe, poprzez malowanie farbami oraz dekorowanie przeróżnymi ozdobami. Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo radości oraz były nowym i ciekawym doświadczeniem. Dzięki nim przedszkolaki mogły zapoznać się
      z dziełem tworzenia bombek , a pobudzając dziecięcą wyobraźnię i kreatywne myślenie tworzyły małe dzieła sztuki.               

    • Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze..
     • Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze..

     • Wigilia Św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki , od dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Nasze przedszkolaki 29 listopada również mogły poznać uroki wróżb oraz poznać tradycje andrzejkowe. Nastrojowa muzyka i "czarodziejskie" dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Wspólnie wróżyliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, który chłopiec pierwszy się ożeni, a która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą  przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną gdy dorosną. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała emocje i ciekawość. Mamy nadzieję, że za rok będziemy bawić się również wyśmienicie.

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Każda z pań nauczycielek przygotowała dla swojej grupy moc atrakcji. Dzieci m.in. obejrzały prezentację multimedialną, która zapoznała je z historią pluszowego misia, opowiadały
      o swoich najukochańszych przytulankach oraz o tym, że o zabawki należy dbać. Tańczyły
      w rytm piosenek o misiach, rysowały, kolorowały i rozwiązywały misiowe łamigłówki. Przedszkolaki poznały gatunki niedźwiedzi, ich wygląd i zwyczaje. Starsze dzieci przypomniały sobie jak powstaje miód- ulubiony przysmak misiów.
            Wszystkie przedszkolaki z całym przekonaniem stwierdziły, że są przyjaciółmi pluszowego misia i obiecały, że po powrocie do domów bardzo mocno przytulą swoje misie
      i szepną im do uszka coś miłego.
       

    • Dzień Kredki
     • Dzień Kredki

     • „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

      Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,

      Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,

      Namalują wszystko to, co chcę!”

       22 listopada przedszkolaki wspólnie świętowały „Dzień Kredki”. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi, chociażby dlatego, że każde z nich kiedyś rozpoczyna swoją przygodę z kolorowymi kredkami. Dziecko poprzez rysowanie rozwija wyobraźnię oraz uczy się  twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić swoje myśli, uczucia              i przeżycia.
       „Dzień Kredki” w każdej z grup miał na celu zapoznanie dzieci z kolorami kredek, integrację grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. W tym dniu kredki znajdowały się w centrum naszych oddziaływań, były wykorzystywane nie tylko do rysowania i kolorowana, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych oraz ruchowych. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!
       

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

     • Jak co roku w naszym przedszkolu uczciliśmy kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę przypadającą na dzień 11 listopada. Z tej okazji dzieci przez cały tydzień przygotowywały się do tego wydarzenia m.in. zapoznając się z jego historią oraz znaczeniem symboli narodowych podczas krótkich projekcji filmowych czy też samodzielnym wykonaniem flag. 10 listopada nasze przedszkolaki wraz z nauczycielkami wyruszyły
      z flagami w rękach pod Pomnik Walk Narodowowyzwoleńczych. Tam wyrecytowały wiersz pt. „Katechizm Polskiego Dziecka” Władysława Bełzy, a ponadto pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy oraz złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Widok naszych przedszkolaków pod Pomnikiem z pewnością poruszył niejedno serce. Poprzez aktywny udział dzieci w tego typu uroczystościach kształtujemy w nich miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, a także szacunek do symboli narodowych.
       

     • Ogólnopolski Dzień Seniora

     •  

      Dnia 14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Mimo trudnej sytuacji związanej
      z panującą pandemią koronawirusa, dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach nie zapomniały o naszych Seniorach i przygotowały dla nich laurki z życzeniami.
      Do życzeń dołączyli się także pracownicy przedszkola, życząc raz jeszcze wszystkim Seniorom wszystkiego, co najlepsze, dużo zdrowia, energii i entuzjazmu.

    • „Bezpiecznie na drodze”
     • „Bezpiecznie na drodze”

     •  

      Wrzesień to miesiąc powrotu dzieci do przedszkola, to czas w którym przedszkolaki poznają placówkę, wspominają wakacyjne podróże, rozmawiają o zbliżającej się jesieni, a także pozyskują dużo informacji na temat bezpieczeństwa drogowego. W związku z tym 17 września 2021 r. z wizytą do naszego przedszkola przybył pan policjant aspirant sztabowy Janusz Chmielowski, który zapoznał i pokrótce przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z rowerów, fotelików.  Spotkanie miało na celu uświadamianie niebezpieczeństwa i zagrożeń związanych z ruchem drogowym, uświadamianie dzieciom konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia. Pan policjant przypomniał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe, a także wspólnie z dziećmi utrwalił numery alarmowe. Przestrzegał również dzieci przed nieznajomą osobą, mówił o zagrożeniu jakie może ze sobą nieść rozmowa z obcą osobą i  jak należy zachować się w takiej sytuacji.

      Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

      Serdecznie dziękujemy Panu Januszowi Chmielowskiemu z Komendy Policji w Mrozach za poświęcony czas i rzetelne przekazanie cennych wiadomości najmłodszym. 

    • "W świecie magii i czarów"
     • "W świecie magii i czarów"

     •                                                                                                                                  „Dzieci widzą magię,

      ponieważ jej szukają”.

      Christopher Moor

       

      Odwiedziny prawdziwego magika, to bez wątpienia wielka atrakcja.

      Dnia 15 września 2021 r. gościem naszego przedszkola był uczestnik programu „Mam talent”, iluzjonista występujący w całej Polsce oraz za granicą pan Maciej Szymański- Maccino.

      Iluzjonista swoimi czarami przeniósł dzieci w świat magii, dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Podczas pokazu dzieci zapraszane były do pomocy w wykonywaniu przez „czarodzieja” tajemniczych ruchów, dzięki którym niemożliwe stawało się możliwe. Przedszkolaki obserwowały każdy ruch iluzjonisty próbując wychwycić sposób wykonania chociaż jednej sztuczki. Każdy pokaz nagradzany był gromkimi brawami. Były m. in. sztuczki ze znikającymi supełkami na sznurku, kolorowaniem książki za pomocą różdżki, rozmnażanie butelek, sztuczki ze skarpetą i wiele, wiele innych niespodzianek. 

      Emocji podczas występu nie brakowało. Poprzez zachwyt, radość czy zdumienie, dzieci wyrażały swoje emocje. Zabawa podczas której mogliśmy obserwować dobry kontakt iluzjonisty z dziećmi, spowodowała że spektakl niewątpliwie zapadnie głęboko w ich pamięci.

    • "Dzień Kropki"
     • "Dzień Kropki"

     •                                                            

                                                                                                                                                                                           W tym roku dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach  po raz pierwszy  obchodziły  Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” (czyli “Kropka”), Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci, w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Dzięki wspaniałej nauczycielce od plastyki nieśmiała dziewczynka, uwierzyła w siebie - w swoje możliwości, w konsekwencji  poznając swój talent. Wysłuchanie tej historii miało na celu wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Uświadomienie  przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią w nas i tylko czekają na nasze odkrycie. Tak, jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Tego dnia wszyscy w naszym przedszkolu (dzieci oraz pracownicy przedszkola)  mieli na sobie ubrania, bądź jego elementy, w kropki. Było kolorowo i radośnie.

    • Przedszkole żegnamy, wakacje witamy!
     • Przedszkole żegnamy, wakacje witamy!

     • W naszym przedszkolu 23 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny, który ze względu na sytuację pandemiczną był wielkim wyzwaniem. Czas wspólnych zabaw i zajęć szybko minął. Mimo wielu ograniczeń udało nam się w pełni zrealizować założone cele a przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo wszystkim dzieciom.
            W dniu uroczystości zakończenia roku wszystkie przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny o tematyce wakacyjnej: pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Starszaki wierszem i piosenką pożegnały kolegów, koleżanki i pracowników przedszkola, gdyż od września zaczynają nowy etap edukacji. Wszystkie dzieci włożyły wiele wysiłku i pracy w przygotowanie występu a zaproszeni rodzice, pani dyrektor i nauczyciele docenili to gromkimi brawami.
             Na zakończenie dzieci otrzymały książki, dyplomy oraz rożki obfitości. Wszystkim przedszkolakom i rodzicom życzymy udanych wakacji, odpoczynku i radości ze wspólnie spędzonego czasu.
       

    • „Wszystkie dzieci nasze są...”
     • „Wszystkie dzieci nasze są...”

     • Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na które czekają młodsze i starsze przedszkolaki.

      Mając na uwadze wyjątkowe święto, nasze przedszkole zorganizowało w tym dniu dzień dziecka pełen atrakcji. Z tej okazji na terenie ogrodu przedszkolnego gościliśmy AnimekBus – mobilną salę zabaw. Autobus, w którym znajdował się basen z kulkami, zjeżdżalnie, dwupiętrowy tor przeszkód, zapewniając tym samym przedszkolakom wiele niezapomnianych chwil i wyjątkowych atrakcji. Ponadto dzieci mogły korzystać z dmuchanego boiska do gry w piłkę nożną, tuneli, piłek, konkurencji i zabaw zręcznościowych. Natomiast najbardziej wyczekiwaną przez dzieci atrakcją był pokaz baniek mydlanych, który zakończył się pożegnalnym tańcem radości z żywą maskotką - Tygryskiem.

      Dzień dziecka okazał się przemiłą niespodzianką zapewniającą wiele pozytywnych emocji, dzięki którym na buziach dzieci nieustannie malował się promienny uśmiech, radość i szczęście.

    • Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Akacjowy Zakątek”
     • Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Akacjowy Zakątek”

     • Po trudnym dla wszystkich czasie związanym z pandemią koronawirusa, w tym roku mieliśmy możliwość zorganizować dla naszych przedszkolaków wycieczkę. 24 maja 2021 roku w doskonałych humorach pojechaliśmy autokarami na całodniową wyprawę do gospodarstwa agroturystycznego „Akacjowy Zakątek” w Pustelniku. Na początek gospodarze przywitali nas małym poczęstunkiem, podczas którego zapoznali nas z programem naszego pobytu w tym wyjątkowym, spokojnym miejscu. Każda z grup podczas oprowadzania po gospodarstwie miała możliwość zobaczenia różnych zwierząt – m.in.  królików, kur, perliczek, kóz, poznania rodziny danieli oraz głównych bohaterów gospodarstwa, czyli alpak. Podczas spotkania z alpakami mogliśmy je karmić, głaskać, spacerować z nimi po polanie, a także zrobić sobie z nimi zdjęcie. Ponadto podczas pobytu w gospodarstwie braliśmy udział w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem wełny z alpak. Czekały również na nas inne atrakcje – dojenie krowy, przejażdżka wozem, zabawy na placu zabaw,  a starsze grupy uczestniczyły także w budowie szałasu. Na zakończenie wizyty czekały na nas pyszne pieczone kiełbaski. Z gospodarstwa wyjeżdżaliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ze wszystkich atrakcji, jakie przygotowali dla nas gospodarze. Bezpiecznie i szczęśliwie wróciliśmy do naszego przedszkola, gdzie czekali już na dzieci rodzice.  Z pewnością wycieczka ta pozostanie w naszej pamięci, a my z utęsknieniem czekamy na kolejne wyprawy i przygody.

    • Pan Policjant
     • Pan Policjant

     • Dnia 9 czerwca 2021r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Mrozach. Tematem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przypomnienie numerów alarmowych. Policjanci wytłumaczyli dzieciom, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia zwłaszcza w okresie wakacji. Przypomnieli, jak ważne jest aby podczas podróżowania w samochodzie dzieci przewożone były w foteliku w zapiętych pasach. Dzieci miały okazję zobaczyć samochód policyjny w raz z wyposażeniem. Policjanci wręczyli dzieciom breloczki odblaskowe i pozowali do wspólnego zdjęcia. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania dzieci podziękowały za poświęcony czas i przekazanie cennych wskazówek.

    • Straż Pożarna
     • Straż Pożarna

     • Dnia 21 maja 2021r. gościliśmy w naszym przedszkolu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrozach – Tomasza Malesę, Tomasza Rześkiewicza oraz Arkadiusza Gałązkę, którzy przyjechali do nas na sygnałach dźwiękowych i świetlnych, co wzbudziło w dzieciach mnóstwo radości, ale także pobudziło ich ciekawość. Na początku tej wizyty strażacy opowiedzieli na czym polega ich praca, po czym zapoznali nas z różnymi rodzajami ubiorów oraz narzędziami wykorzystywanymi podczas ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
      Z radością dzieci przymierzały kaski, kamizelki oraz sprawdzały działanie węża pożarniczego – choć przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy. Następnie nasi goście zaprezentowali sprzęt oraz wyposażenie wozu ratowniczo – gaśniczego. Wizyta ta dostarczyła dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji, a także wiedzy, dlatego na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia i wręczeniem gościom drobnego upominku.

      Serdecznie dziękujemy druhom za przybycie i poświęcenie swojego cennego czasu!

    • Kształtowanie postaw proekologicznych
     • Kształtowanie postaw proekologicznych

     • „Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu-o tym, jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat. „

      Robert Fulghum

                  Edukacja przyrodnicza jest częścią wychowania przedszkolnego. Jej celem jest zbliżenie dziecka do przyrody, ukształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli człowieka w przyrodzie. Jednym słowem, kształtowanie postaw proekologicznych oraz szacunku dla otaczającego świata.

      Zachowania proekologiczne realizowane są w naszym przedszkolu, a od jesieni dzieci czynnie włączają się
      w akcję dokarmiania swych braci mniejszych. Przynoszą pokarm, a następnie wsypują do karmników umieszczonych w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci poznają ptaki, które zostają w naszym kraju i te, które odlatują. Wiosną natomiast kiedy wszystko budzi się do życia, a obecność ptaków i ich śpiew umila nam życie, zadbaliśmy o to , aby ptaki miały bezpieczne miejsce do gniazdowania. Została zamieszczona budka lęgowa, dzięki której dzieci będą miały również niecodzienną okazję do obserwacji ptaków. Dowiedzą się jakie ptaki występują na terenie naszej gminy, jak wygląda ich okres lęgowy i dlaczego musimy je chronić i organizować dla nich miejsca do bezpiecznego wychowywania potomstwa.

      Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Kopciowi za podarowanie budki lęgowej, a Panu Michałowi Podstawce za powieszenie jej w dogodnym dla ptaków miejscu.

    • Sukcesy naszych przedszkolaków
     • Sukcesy naszych przedszkolaków

     • Dzieci z grupy „Sówki” z Gminnego Przedszkola im Jana Brzechwy w Mrozach, wzięły udział w marcowych  konkursach organizowanych przez Centrum Kultury w Mrozach. W konkursie „Piosenki Polskiej” dzieci zdobyły
      II miejsce w kategorii wiekowej –przedszkola i klasy 0, śpiewając piosenkę pt. „Marcowe żaby”,  natomiast
      w konkursie plastycznym „Tradycyjna Pisanka Wielkanocna”  dziewczynki-Amelka S., Wiktoria M.,
      i Marysia O.  otrzymały wyróżnienie. Opiekunami artystycznymi dzieci w obu konkursach były
      Karolina Sobkowicz i Edyta Pniewska.

      Jesteśmy bardzo dumne z naszych małych artystów. Gratulujemy i życzymy im wielu dalszych sukcesów.

    • Bal karnawałowy
     • Bal karnawałowy

     • Karnawał jest to niezwykle miła tradycja, to czas przepełniony muzyką i dobrą zabawą, Dla naszych przedszkolaków Bal Karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

      Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 5 lutego i przebiegała w trochę innej formie niż zazwyczaj. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną wszystkie grupy bawiły się w swoich salach, pięknie przystrojonych w kolorowe balony, serpentyny, papierowe girlandy. Wystrój każdej z nich był bajeczny i niepowtarzalny, wprowadził dzieci w radosny nastrój, zachęcając do wspaniałej zabawy. Tego dnia już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Radości przedszkolaków nie było końca, dzieci wraz z paniami świetnie bawiły się przy różnych muzycznych rytmach. Kolorowe pociągi, tańce z balonami i pomponami, szalone pląsy przy muzyce wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Przedszkolaki przebrane były za przeróżne bajeczne postacie, w poszczególnych salach można było spotkać: księżniczki, smoki, superbohaterów, kotki, policjantów, strażaków oraz wiele, wiele innych. Panie nauczycielki przygotowały także karnawałową fotobudkę, w której każdy miał możliwość wykonać pamiątkowe zdjęcie. Pomiędzy tańcami, zabawami i konkursami nie mogło oczywiście zabraknąć także poczęstunku, który dodał naszym przedszkolakom energii do dalszej zabawy. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy bawić się tak wspaniale, tym razem wszystkie grupy razem.

    • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

     •  „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro,

      które dajemy zatacza koło i wraca do nas”.        

      - Flora Edwards    

       

      W dniach 28 - 29 stycznia nasze przedszkole wspierało 29  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra zbierała dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dzieci licznie wrzucały pieniądze do skarbonki WOŚP, która znajdowała się w naszej placówce. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się i ogromne wsparcie tak szlachetnej inicjatywy.           

       

                                                                                                                                      Bardzo dziękujemy !!!

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka

     • W tym roku w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Babci i Dziadka odbyła się 22 stycznia. Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały dla swoich ukochanych Babć   i Dziadków słowno-muzyczne niespodzianki. Niestety na uroczystości nie mogli być najważniejsi goście, czyli Babcie
       i Dziadkowie ze względu na obowiązujące obostrzenia. Mamy jednak nadzieję, że wnuczęta sprawiły swoimi występami radość najbliższym, którzy obejrzeli filmiki z przebiegu uroczystości na stronie internetowej naszego przedszkola. Wszystkim bardzo brakowało rodzinnej atmosfery, serdecznych uśmiechów i gwaru rozmów…. Mamy wielką nadzieję, że
      w następnym roku spotkamy się twarzą w twarz i wspólnie będziemy podziwiać występy dzieci. Pomimo obecnej sytuacji, przedszkolaki włożyły wiele radości i miłości w cały występ. Na koniec złożyły z serca płynące życzenia.

    • Choinka Przedszkolna
     • Choinka Przedszkolna

     • Święta Bożego Narodzenia to czas wielkiej radości i nadziei. Czekamy na nie cały rok by w gronie najbliższych złożyć życzenia, wspólnie kolędować.

      W naszym przedszkolu 18 grudnia 2020 r. odbyła się „Choinka Przedszkolna”, choć inna niż wszystkie, to jednak pełna ciepła, radości i szczęścia. Największym przeżyciem dla dzieci była wizyta Św. Mikołaja, który przybył z workami pełnymi prezentów. Dzieci najpierw zaprezentowały wiersze, pastorałki, kolędy oraz złożyły wszystkim świąteczne życzenia. Na zakończenie Św. Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent.

      Wizyta Św. Mikołaja przebiegła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym dzieciom wiele radości. Pozostanie na długo w pamięci dzieci.  Był to dla wszystkich wyjątkowy czas.