• Konkurs „Ekocyrkularni”
     • Konkurs „Ekocyrkularni”

     • Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie popularyzującym wiedzę o gospodarce i obiegu zamkniętym „Ekocyrkularni”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego  w Warszawie.            W naszej placówce od wielu lat zwracamy szczególną uwagę na zachowania proekologiczne, zachęcamy dzieci do dbania o środowisko, wdrażając różne działania, mające na celu uświadomienie najmłodszym jak ważna jest troska o naszą planetę.  Sukcesywnie propagujemy i wdrażamy różnego rodzaju działania ekologiczne. Poniżej opisujemy najważniejsze z nich. Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych dowiadywały się o szczegółach segregacji śmieci, obiegu wody w przyrodzie i dbania o środowisko naturalne. Wielokrotnie urządzały wiosenne kąciki przyrody, samodzielnie siejąc nasiona roślin a także sadziły młode drzewa na placu przedszkolnym. Zorganizowane zostało przedstawienie teatralne o  tematyce ekologicznej „Las w słoiku”. Umieściliśmy również budki lęgowe na drzewach a także karmniki, aby w okresie zimowym dzieci dokarmiały ptaki.                                Przedszkolaki wykonywały zabawki i instrumenty muzyczne z surowców wtórnych oraz torebki ekologiczne. Miały również okazję do obejrzenia przedstawienia teatralnego o tematyce ekologicznej pt. „Poznaję kulturę
      i dbam o naturę”. Zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, w trakcie których dzieci dowiedziały się jak powstają soki owocowe i warzywne. Oczywiście z degustacją J. Z jesiennych darów lasu wykonana została ścieżka sensoryczna. Zakupiono wiele pozycji książkowych o tematyce ekologicznej i przyrodniczej, po które dzieci chętnie sięgają. W naszym przedszkolu cyklicznie organizowane są akcje sprzątania świata, dzieci zbierają śmieci na terenie i w pobliżu placu przedszkolnego. W budynku przedszkola znajdują się podpisane pojemniki na makulaturę i plastik. Przedszkolaki uczone są w praktyce segregacji śmieci. Bierzemy udział w zbiórce nakrętek, które oddajemy do Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Rodzice chętnie włączają się w działania przedszkola. Dużą uwagę zwracamy na oszczędzanie energii i wody (w salach, łazience znajdują się naklejki z oznaczeniem oszczędzania, które dzieci poznały na zajęciach wiosną i stosujemy na co dzień). Pozyskujemy kartki do rysowania, wycinania dla dzieci jako odpady z Urzędu Miasta i Gminy Mrozy. Zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach do picia, zakupiłyśmy dzbanki filtrujące wodę z kranu. Dzieci nie zabierają podwieczorków w plastikowych torebkach do domu, „odchodzimy” od plastikowych torebek. Zgrabiane są liście na placu przedszkolnym, zbierane są szyszki, trawa skoszona wędruje na kompostownik w ZGK.

      Mamy jeszcze wiele planów. W przyszłości planujemy wykonanie własnego kompostownika który posłuży do gromadzenia dobrej, wartościowej ziemi pod kwiaty, mini ogródka (winogrona, warzywa i zioła do wykorzystania w kuchni przedszkolnej), zamontowanie pojemnika, zbierającego  wodę deszczową do podlewania kwiatów.

       

       

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     • 20 września ustanowiony został przez Sejm - Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to ma na celu podkreślić rangę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci. W naszym przedszkolu ten dzień co roku dostarcza mnóstwo radości, energii i zabawy. W tym roku był obchodzony nieco inaczej. Dzieci z grup „Sówki” i „Biedronki” wybrały się z tej okazji do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mrozach na przedstawienie pt. „Smerfuj bezpiecznie”, podczas którego nasze przedszkolaki miały okazję utrwalić znajomość znaków drogowych, oraz inne zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto dzieci brały aktywny udział w spektaklu, co sprawiło im ogromną radośći wywołało uśmiech na twarzach wszystkich obecnych, również dorosłych. Czas upłynął nam w miłej, pełnej zabawy atmosferze, a przy okazji zdobyliśmy wiele informacji, które na pewno zapamiętamy. Po powrocie do placówki wręczone zostały naszym pociechom odznaki Dnia Przedszkolaka.

      Dla dzieci z młodszych grup ,,Motylki i ,,Jeżyki” zorganizowane zostały gry i zabawy w salach. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Były śpiewy, tańce przy muzyce przedszkolaka oraz zabawy z chustą animacją. Nie zabrakło uśmiechu radości i dobrej zabawy. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu dziecku odznakę.