• Dzień Kobiet

• Jak co roku  8 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Kobiet, które jest doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami. Wszystkim kobietkom i tym małym i tym dużym p. Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia. Następnie dzieci swoim paniom wyrecytowały wiersz, zaśpiewały piosenkę i zaprosiły wszystkie Panie do wspólnej zabawy przy piosenkach : ,,Toca toca” i ,,I like to move it” dzieci razem z dużymi kobietkami zatańczyły proste układy taneczne. Wszyscy doskonale się bawili. Dzieci wręczyły wszystkim Paniom pracującym w naszym przedszkolu swoje prace plastyczne, w które włożyły wiele zaangażowania. Również i my składamy wszystkim dziewczynkom, mamom i Paniom najpiękniejsze życzenia:

Dni pełnych miłości, ciepła i uśmiechu na co dzień.

,,Kobietka, pani, dziewczynka

Właściwie kim jest ona?

To może być siostrzyczka

mamusia, babcia, żona!

I pani w bibliotece, sąsiadka, aptekarka

Pani wychowawczyni i pani dziennikarka.

W szpitalu pani doktor i koleżanka  Ola

I każda dama która przychodzi do przedszkola.

My wszystkie Was kochamy i szanujemy szczerze

Jesteście takie piękne, że oczom swym nie wierzę!

• Bal Karnawałowy

• Karnawał to doskonały okres zimowych balów i hucznych zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. To atrakcyjna i bardzo lubiana przez dzieci forma rozrywki, która dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. W piątek 22 lutego w Gminnym Przedszkolu  odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy. Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Po szykownej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy ulubionych rytmach dziecięcej muzyki. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. W trakcie zabawy przedszkolaki miały również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, oraz przystąpienia do pamiątkowego zdjęcia. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i satysfakcji naszym wychowankom. Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.