Prace dzieci

Witamy

Wtorek 24.10.2017

 • Spotkanie z policjantem

  29.09.2017

  Dnia 29 września 2017 roku w ramach realizacji tematyki „Bezpieczeństwo na drodze”, w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Komisariatu Policji w Mrozach, którzy przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Panowie policjanci omówili z dziećmi elementy wyposażenia środków lokomocji, jakimi dzieci dostają się do przedszkola, m.in. wyposażenie roweru oraz podróżowanie samochodem w fotelikach. Nasi goście zwrócili także uwagę na konieczność noszenia odblasków oraz zagrożenia czyhające na dzieci ze strony nieznanych osób. Następnie zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci z uwagą słuchały prelekcji,  wykazały się dużą wiedzą na omawiane tematy, a także znajomością numerów alarmowych 997 i 112.Na zakończenie, dzieci w ramach podziękowań za przybycie do naszego przedszkola, a także za codzienną służbę policjantów, wręczyły przygotowane przez siebie prace plastyczne, a nasi goście obiecali nam, że jeszcze nas odwiedzą i podczas kolejnej wizyty zaprezentują sprzęt policyjny i zapoznają z jego przeznaczeniem.

                 

 • Witamy w naszym przedszkolu

  01.09.2017

         Dzieci pożegnały już się z wakacjami i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu . 1 września 2017 roku od samego rana panował gwar. Niektóre dzieci z uśmiechem wracały do swoich grup po wakacyjnej przerwie, dla innych dzień ten był jednym z najtrudniejszych, ponieważ po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola. Chociaż rozstanie było dla niektórych przedszkolaków i ich rodziców trudne, dzieci szybko zaaklimatyzowały się i zadowolone wracały do domów.

  20 września 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień Przedszkolaka”. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Zaśpiewały ,, Hymn Przedszkolaka” oraz wyrecytowały wiersz pt. ,, W Przedszkolu jak w domu”. Było wesoło i kolorowo. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę ,, SUPER PRZEDSZKOLAKA”.

 • Żegnamy nasze przedszkole

  „Już wakacje dookoła”- tymi słowami przedszkolaki z Gminnego Przedszkola rozpoczęły uroczyste zakończenie rok szkolnego 2016/2017. Po piosenkach i wierszach witających wakacje młodsze grupy przedszkolne pożegnały swoich starszych kolegów odchodzących do szkoły. Każdy przedszkolak dostał pamiątkowy dyplom, książkę oraz maskotkę. W naszym przedszkolu mamy tak wielu wspaniałych rodziców  aktywie włączających się w życie placówki, chętnych do pracy, pozytywnie reagujących na nasze potrzeby. Na ich ręce Pani Dyrektor skierowała imienne podziękowania. Było tak wiele wzruszających słów i pożegnań, że niejednemu zakręciła się łezka w oku. Wszystkim rodzicom jeszcze raz bardzo  dziękujemy za tę rodzinną, miłą atmosferę.

 • Przedszkolna wycieczka

  Okres zbliżającego się lata jest sprzyjający wszelkim wycieczkom, dlatego dzieci z Gminnego Przedszkola w Mrozach 14.06.2017r pojechały autokarami na całodniową wycieczkę do „Farmy iluzji” k. Garwolina. Mogliśmy zobaczyć wiele atrakcji, fantastycznych miejsc pełnych magii, złudzenia i iluzji, min: Krzywy domek, „Głowa na Talerzu" i Studnia Nieskończoności, labirynt luster, zakręcony-obrotowy domek, wiklinowy labirynt, Nowa Zatoka Piratów, „Rezerwat Dzikich Smoków”, „Bajkowy Pałac Cieni”, „Wioska Kamiennych Stworów”, „Muzyczny Zakątek”(plenerowe instrumenty) , „Farmowe Mini Zoo” (kucyki, kózki, króliczki, kaczki, kury), (latający kran, niemożliwy trójkąt, magiczny domek, gigantyczne klocki i szachy, meble olbrzyma, tablice z iluzjami, pole dmuchawców. Po zwiedzaniu dzieci miały ognisko, zjadły kiełbaski. Następnie ruszyły by dalej zwiedzać oraz bawić się na pięknym placu zabaw. Atrakcje sprawiły, że dzieci choć zmęczone, były bardzo szczęśliwe, pełne miłych i pięknych wspomnień, których  nigdy nie zapomną. Szczęśliwi i bezpieczni wróciliśmy do Przedszkola w Mrozach. Czekamy już w utęsknieniem na kolejną wycieczkę, zapewne pełną ciekawych przygód.

 • W zdrowym ciele, zdrowy duch

  Już po raz kolejny przedszkolaki uczestniczyły w Miniolimpiadzie Sportowej w Grodzisku. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała pani Dyrektor Małgorzata Ptaszyńska., witając wszystkich i życząc dobrej zabawy w duchu zdrowej rywalizacji. Następnie odbyła się prezentacja poszczególnych drużyn oraz ślubowanie złożone przez zawodników. Mimo zmieniających się warunków atmosferycznych dzieci z wielkim zaangażowaniem pokonywały konkurencje. Wymagały one nie lada zwinności, celowości i szybkości. Trzeba podkreślić, że zawody sportowe mają mieć przede wszystkim charakter zabawy tzn. mają dawać radość, przyjemność i zachęcać do ruchu. Oczywiście jak to w sporcie, jest rywalizacja, są emocje i tego nie unikniemy, jednak uczymy dzieci, że naszym celem jest nie tyle wygrana, co wspólna zabawa sportowa i integracja z kolegami z innych przedszkoli. W efekcie przedszkolaki z grupy „Średniaki” zdobyły III miejsce, natomiast „Straszaki” II miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz puchary za zdobyte miejsca. Po trudach sportowych zmagań dzieci mogły wzmocnić się słodkim poczęstunkiem oraz sokiem owocowym. Gratulujemy zwycięskim drużynom i już dziś czekamy z niecierpliwością na następną Olimpiadę.

 • Dni Mrozów

  Z okazji corocznych obchodów „Dni Mrozów” organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Mrozy oraz Gminne Centrum Kultury, dzieci z naszego Przedszkolajak co roku aktywnie włączyły się w występy, podczas których mogły zaprezentować swoje umiejętności artystyczne.Przedszkolakiz grupy Biedronki wykonały utwór pt. „Pluszowy Miś”, z kolei dzieciz grupy Misie zaśpiewały piosenkę pt. „Uściskamy mamę”. Przedszkolaki były zachwycone, że mogły przedstawić swoje umiejętności wokalno-sceniczne i wystąpić na prawdziwej scenie przed dużą publicznością.Z uśmiechem na twarzy i dużym zaangażowaniem wykonały swoje utwory.

 • Rodzinnie spędzamy czas


  2 czerwca na terenie Gminnego Przedszkola w Mozach odbył się Festyn Rodzinny. Pani Dyrektor Alicja Jaszczaołt powitała wszystkich zaproszonych gości zgromadzonych na placu przedszkolnym. Na imprezę przybyli rodzice, którzy mieli okazję obejrzeć występy artystyczne swoich pociech, a następnie razem z dziećmi bawić się i korzystać z przygotowanych atrakcji- malowanie twarzy, konkurencje sportowe, cukrowa wata- to niektóre z nich. Ponadto wszyscy mogli skorzystać z punktów gastronomicznych, które oferowały: kiełbaski z grilla, zimne oraz gorące napoje i przepyszne ciasta podarowane przez rodziców. Pogoda dopisała, dzięki czemu w bardzo przyjemnej i rodzinnej atmosferze spędzili popołudnie. Nie zabrakło śpiewów, wspólnych gier i zabaw oraz tańców. Sukces i świetną zabawę zawdzięczamy nie tylko zaangażowaniu nauczycieli, personelu i wychowanków naszego przedszkola, ale przede wszystkim rodzicom, którzy pomagali w jego przygotowaniu. Dziękujemy wszystkim za ich trud i starania, wierząc, że za rok równie doskonale będziemy się bawić.

 • Straż pożarna

  Pod koniec maja nasze przedszkole gościło strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrozach. Zaproszenigoście opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężkai niebezpieczna, jednak bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Następnie Strażacy zademonstrowali dzieciom zestaw do ratownictwa medycznego, aparaty tlenowe, nożyce do cięcia blachy samochodowej, strój roboczy.Kolejnym elementem był pokaz gaszenia pożaru –w jaki sposób używa się węża strażackiego oraz prezentacja wozu strażackiego, do którego dzieci miały możliwość wejścia i obejrzenia od środka.Ku zaskoczeniu  przedszkolaków w jednym z wozów strażackich ukryty był pies ratowniczy, który uczestniczył w pokazowej akcji ratowniczej. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznająciężką i odpowiedzialną pracę strażaka. Zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych orazkształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. Wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo. Na koniec wszystkie dzieci podziękowały za przybycie i razem ze strażakami zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 • Majowe Święta

  Okres świąt majowych  w naszym przedszkolu (1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja ) to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej.  Dzieci poznały lub przypomniały sobie symbole narodowe, jakimi są flaga, godło i hymn państwowy poprzez przeróżne utwory znanych autorów. Osobiście wykonywały wiele prac plastycznych związanych z Ojczyzną: wykonały flagi, malowały godło, wyklejały Syrenkę Warszawską.

  Dla ukształtowania uczuć patriotycznych zakupione zostały flagi, które dzieci zaniosły do domu by wspólnie z całą rodziną obchodzić Majowe Święta.

  Wycieczka pod pomnik walk narodowo-wyzwoleńczych była uhonorowaniem przez dzieci pamięci o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny. Złożony wieniec, zapalone znicze i minuta ciszy wprowadziły dzieci w atmosferę powagi i szacunku dla poległych bohaterów historii.           

 • Święto Ziemi

  Z okazji   „Międzynarodowego Dnia Ziemi” obchodzonego 22 kwietnia dzieci z Gminnego Przedszkola  wzięły udział w akcji sprzątania świata. W ramach realizacji podstawy programowej przedszkolaki systematycznie były  wprowadzone w tematykę dbania o środowisko. Zapoznały się z koniecznością oszczędzania wody i energii, uczyły się segregować śmieci  i poznawały możliwości poddawania ich recyklingowi. Wzięły także udział  w corocznej akcji pisania „Listu do Ziemi”.

  Kiedy nadszedł dzień sprzątania, dzieci pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki i worki ruszyły do  zbierania śmieci w okolicach przedszkola. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem rozglądały się  i  podnosiły nawet najmniejszy papierek.  Były bardzo dumne kiedy z workami pełnymi śmieci wracaliśmy do przedszkola.

  Cieszymy się , że możemy przyczyniać się do rozbudzania świadomości ekologicznej wśród dzieci  oraz   wychowywać je w odpowiedzialności za środowisko naturalne.

 • Książka naszym przyjacielem

  Nasze Przedszkole jak co roku przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom.” Przez cały tydzień każda z grup gościła rodziców, którzy z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy czytali ciekawe bajki i opowiadania. Dzięki interesującym i barwnym książkom dzieci w skupieniu słuchały czytane bajki. W ramach podziękowania rodzic otrzymał drobny upominek od przedszkolaków.

  Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane. Buduje jego mocne poczucie własnej wartości, wewnętrzną siłę i wiarę w siebie, które wpływają w dalszym rozwoju na jakość jego życia. Codzienne głośne czytanie buduje mocną więź między rodzicem i dzieckiem.  Rozbudza w nim ciekawość świata,  uczy szacunku do ludzi, pomaga mu zrozumieć siebie i innych. Kontakt z książką rozwija wrażliwość, daje dziecku siłę do pokonywania wielu przeciwstawieństw. Uczy racjonalnego myślenia, poprawia koncentrację i rozwija wyobraźnię. Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować od najmłodszych lat czytając dziecku na głos.

  Wszystkim rodzicom za udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom.” serdecznie dziękujemy. Poświęcając swój czas i uwagę sprawili Państwo wiele radości i satysfakcje dzieciom

 • Dzień Kobiet

  08.03.2017

  „Dziś Dzień Kobiet i dlatego kosze kwiatów przynosimy”- tymi słowami dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły  uroczyste  świętowanie Dnia Kobiet. Po wierszach i piosenkach było gromkie sto lat dla wszystkich pań i dziewczynek w przedszkolu. Nie zabrakło również pięknych, kolorowych laurek oraz słodkich lizaków-prezentu ofiarowanego przez rodzica. Jak co roku, Międzynarodowy Dzień kobiet był także  okazją do uświadomienia dzieciom, jak wiele obowiązków na co dzień mają ich mamy i babcie. Dla wszystkich Pań z okazji Ich święta przedszkolaki jeszcze raz składają najserdeczniejsze życzenia.

 • W karnawale same bale

  10.02.2017

  Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 10 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Po śniadaniu przedszkolaki wkroczyły na salę przy dźwiękach Poloneza Ogińskiego, dodatkowo kolorowy wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal przebiegał w miłe i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez zabawę rozwijały umiejętności współdziałania w grupie, rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, wzmacniały poczucie własnej wartości.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych stroi oraz słodkiego poczęstunku.

 • Z wizyta u Seniorów

  26.01.2017

  Styczeń to mroźny miesiąc, ale to właśnie w styczniu możemy odnaleźć dni, które niosą ze sobą wiele ciepła, radości życzliwość- Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Ich święto to znakomita okazja do spotkania z seniorami. Z taką wizytą przedszkolaki wybrały się do „Koła Emerytów” mieszczącego się w Bibliotece Publicznej w Mrozach. Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Grupa „Misie” zatańczyła poleczkę oraz wykonała piosenkę „Spacer z Babcią i Dziadkiem.” Grupa „Biedronki” natomiast zatańczyła do utworu Leonarda Cohena „Hallelujah.” Za wspaniały występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz otrzymały słodkości. Wszyscy seniorzy otrzymali od dzieci własnoręcznie wykonane upominki z życzeniami wszelkiej pomyślności. To spotkanie było znakomitą okazją do kształtowania u dzieci szacunku i życzliwości wobec osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej, która sprawiła wszystkim wiele radości. Równocześnie jest to nawiązanie do akcji przedszkolnej „Poznajemy ciekawych ludzi”, dzięki której dzieci poznają ciekawy świat z perspektywy osób starszych. Dziadkowie to wspaniałe źródło wiedzy, którą pochłania się z zapartym tchem, wsłuchując się w fascynujące opowieści. To niezwykłe lekcje historii, które zapadają w pamięci na długie lata. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaśpiewały „Sto lat”, do którego włączyli się wszyscy zgromadzeni. Bardzo dziękujemy Pani Annie Kulik za zaproszenie oraz wszystkim seniorom za ciepłe przyjęcie i zaproszenie do ponownego odwiedzenia.

 • Dzień Babci i Dziadka

  W dniach 19-21  stycznia 2017 roku w Gminnym Przedszkolu w Mrozach odbyły się wspaniałe uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. Oprócz wierszy, piosenek, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami.
               Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami przedszkola. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy oraz pracowników przedszkola słodki poczęstunek.

 • Choinka

  „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają.

  Wszystkie dzieci na Niego czekają…”                                                                                                                                    

  Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości, przebaczania, ale także czas refleksji i spotkań rodzinnych. W dniu Wigilii gromadzimy się przy suto zastawionym stole, składamy sobie świąteczne życzenia, łamiemy opłatkiem i jesteśmy dla siebie życzliwi, bo czujemy, że to wyjątkowy czas. My także, chcąc rozbudzić magię świąt w małych serduszkach, w dniu 16 grudnia 2016 r. w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość choinkowa. Zaproszeni na nią zostali rodzice - osoby najbliższe sercom naszych przedszkolaków. Wśród barwnej zimowo - świątecznej scenerii każda z grup przedszkolaków przedstawiła swą część artystyczną, która wzruszyła i chwyciła za serca naszą wspaniałą publiczność. Dzieci w przepięknych strojach   z uśmiechem na twarzy prezentowały swoje umiejętności wokalne, muzyczne, a także taneczne. Wszystkiemu bacznie przyglądał się zaproszony do nas Gość.  Długo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj, który rozradował serca i wywołał zachwyt wśród przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały świąteczną paczkę i mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.  Z okazji Świat Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku chcielibyśmy złożyć wszystkim serdeczne życzenia, aby nowonarodzona Boża Dziecina zesłała wiele łask bożych, obdarzyła pokojem i miłością, a nadchodzący rok 2017 niósł ze sobą szczęście
  i pomyślność.
                                                                                                                                              

 • Andrzejki- czas wróżb i czarów

  W naszym przedszkolu 29 listopada, tradycją ubiegłych lat świętowaliśmy Andrzejki, czyli czas wróżb i czarów. To ludowy zwyczaj, który przetrwał do dziś. Aby zapoznać z nim dzieci
   i wprowadzić je w magiczny nastrój nauczycielki przygotowały andrzejkowe atrakcje. Rozmawiały
  z przedszkolakami o obchodach  Andrzejek. Dzieci słuchały utworów literackich i oglądały ilustracje związane z omawianą tematyką. Na koniec przyszedł czas na wspólne zabawy: „Przekłuwanie serduszek”, „Wróżby z monetą”, „Kim zostanę w przyszłości”, „Podróż butów”, „Losy z kapelusza”
   i wiele innych. Dzieci ciekawe nowych wrażeń z entuzjazmem brały udział w kolejnych zabawach. Czas pokaże które wróżby sprawdzą się w przyszłości. Dzień czarów w naszym przedszkolu przyniósł wiele pozytywnych emocji i wzbogacił wiedzę naszych wychowanków o otaczającym świecie.

 • Dzień Pluszowego Misia

  25.11.2016

   

  W dniu 25 listopada swoje święto obchodził najmilszy i najlepszy przyjaciel dzieci. Niezastąpiony przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo wielu bardziej atrakcyjnych, coraz nowocześniejszych zabawek moda na pluszowe misie nie przemija. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku.  Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Do naszego przedszkola tego dnia przybyły duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie- pluszowe misie wraz ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy
  w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy ładnych piosenkach dedykowanym ich ulubieńcom: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie” itp.
  Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji, takich jak : zabawy ruchowe
   i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Dzień Pluszowego Misia przebiegł w Gminnym Przedszkolu w Mrozach w atmosferze  uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom
   i możliwość zabawy z pluszakiem.
  Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie
  w naszych wspomnieniach na długi czas.

 • Ku czci Ojczyźnie

  11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. By godnie upamiętnić ten dzień w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, podczas której dzieci zaśpiewały patriotyczną piosenkę pt. „Jesteśmy Polką  i Polakiem” oraz recytowały wiersze o bliskiej nam tematyce: domu i Ojczyzny. Po krótkim apelu, przedszkolaki wyruszyły pod Pomnik Walk Narodowowyzwoleńczych by oddać cześć poległym żołnierzom walczącym o naszą wolność, a także złożyć wieniec  w barwach ojczystych. Dziś naszym celem jest wychowanie podopiecznych w duchu patriotyzmu, oraz rozbudzanie w małych serduszkach przynależności do swojego domu, miejscowości  i Ojczyzny.                                                                                      

 • Zachowajmy pamięć o tych, którzy odeszli

                                                                              

  Dzieci z Gminnego Przedszkola w Mrozach jak co roku wybrały się na cmentarz, aby uczcić pamięć poległych w walce o wyzwolenie kraju. Odwiedziliśmy groby nieznanego żołnierza oraz te, o których nikt już nie pamięta. Szczególną uwagę zwróciłyśmy również dzieciom na groby: Śp. Ks. Tadeusza Tartasa- budowniczego naszej świątyni oraz Sióstr, które pracowały w naszej parafii. Podczas modlitwy, zapalania zniczy oraz odczytywania tablic nagrobkowych na twarzach dzieci widoczne było skupienie i zaciekawienie. W czasie spaceru dzieci poznały tradycje związane ze Świętem Zmarłych
  w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu. Była to lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością zostanie dzieciom
  w pamięci.
                                                                                                                                                                       

Aktualności

Kontakt

 • Gminne Przedszkole w Mrozach
  ul. Armii Krajowej 12
  05-320 Mrozy
 • (+25) 75-74-114

Galeria zdjęć