• REKRUTACJA 2023/24

     • Dokumenty niezbędne do zapisu dziecka do przedszkola na kolejny rok szkolny znajdą Państwo w zakładce
       O przedszkolu- Pliki dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy :)

    • Uroczystość choinkowa
     • Uroczystość choinkowa

     • „W ten świąteczny i zimowy czas,

       niech miłości i dobroć zagości wśród nas.”

       

      W piątek 16 grudnia w Gminnym Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Mrozach odbyła się uroczystość choinkowa z udziałem przedszkolaków i rodziców. Na uroczystość przybył również wyczekiwany z niecierpliwością wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor Edytę Pniewską wszystkich przybyłych gości oraz złożeniu świątecznych życzeń, dzieci zaprezentowały swój wyjątkowy program artystyczny, układy taneczne, piosenki oraz wierszyki o tematyce świątecznej. Licznie zgromadzeni rodzice po zakończonym występie nagrodzili najmłodszych gromkimi brawami, a Mikołaj wręczył upragnione prezenty pełne niespodzianek. Przedszkolaki z dumą i dużym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności,a wyjątkowego uroku przedstawieniu dodała świątecznie udekorowana sala, która niewątpliwie wprowadziła wszystkich w magiczny nastrój. 

    • Święto Pluszowego Misia
     • Święto Pluszowego Misia


     • „Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

       którego w kalendarzy być może nie znajdziecie.

       Lecz wiedzą o nim dzieci i to już nie od dzisiaj,

      dziś święto nad świętami, dzień pluszowego misia.”


      Święto Misia wpisało się już na stałe do naszego przedszkolnego kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych. Dnia 25 listopada wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiowymi pluszakami.  Z okazji tego święta panie nauczycielki przygotowały dla swoich grup wiele ciekawych atrakcji, zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych oraz zagadek dydaktycznych. Dzieci opowiadały o swoich najukochańszych  misiach, uczyły się jak o nie dbać i szanować najlepszego przyjaciela. By uwiecznić ten wyjątkowy dzień, dzieci założyły misiowe maski do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.  Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.                   

    • Dzień Kredki
     • Dzień Kredki

     • Kredka jest bardzo ważnym elementem dzieciństwa nie mogliśmy, więc zapomnieć o jej święcie. 22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. To za pomocą kredki dzieci uczą się rysować, stawiają pierwsze znaki graficzne. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w każdej grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki wysłuchały piosenki: „Kolorowe kredki”, odpowiadały na pytanie „Do czego kredki są nam potrzebne?” udzielając pięknych i często bardzo zaskakujących odpowiedzi. Dzieci poznały różne rodzaje kredek oraz sprawdzały jak się nimi posługiwać oraz jaki ślad zostawiają. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. W każdej grupie prowadzone były ciekawe zabawy, których celem było zapoznanie i utrwalenie kolorów, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz integracja dzieci. Każda grupa wykonała pracę plastyczną związaną tematycznie z Dniem Kredki. Prace te ozdobiły nasze przedszkolne galerie. Na zakończenie dzieci mogły zamienić się w kredkę, co zostało udokumentowane na zdjęciach. Był to dzień pełen wrażeń i doskonałej zabawy.                                                                

    • Dzień Postaci z Bajek
     • Dzień Postaci z Bajek

     • 4 listopada uczciliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, którego celem jest zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Tego dnia dzieci słuchały fragmentów najbardziej znanych utworów, brały udział w grach i zabawach dydaktycznych, podczas których przedszkolaki sprawdziły swoją wiedzę na temat najróżniejszych bajek. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć w bajkowych strojach. Dzień ten sprawił przedszkolakom wiele radości.

    • Spotkanie z Policjantem
     • Spotkanie z Policjantem

     • Dnia 27.10.2022r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z Panem Dzielnicowym Januszem Chmielowskim z Komisariatu Policji w Mrozach. Celem wizyty było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zachować się podczas robienia świątecznych zakupów w galeriach handlowych gdy dziecko oddali się od rodziców.  Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne dziecko nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

    • Spotkania z autorkami książek
     • Spotkania z autorkami książek

     • W naszym przedszkolu realizowany był „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, w ramach którego m.in.  zaprosiliśmy do naszego przedszkola Autorki nowoczesnych książek dla dzieci. 15 listopada odwiedziła nas Pani Anna Osipiuk autorka książki „Wiersze o emocjach i nawykach nie tylko dla smyka”, natomiast 21 listopada ze swoją książką pt. „Zaczarowane historie” odwiedziła nas Pani Judyta Piskorz. Obie Pani opowiedziały o tym jak powstała ich książka, o jej historii, inspiracji do jej powstania. Wprowadziły nas w jakże ważny dla każdego świat emocji, bycia ważnym, bycia cudem dla rodziców. Zachęciły dzieci do czytania książek, które jest bardzo ważne dla dziecka, dla rozwoju, jego wyobraźni, słownictwa. O tym, że czytanie dzieciom przynosi mnóstwo korzyści, nie trzeba już nikogo przekonywać. Równie ważne jak samo czytanie jest też to, co wybieramy na wspólną lekturę. Na naszych spotkaniach autorskich głównym bohaterem były „emocje”., ich nazywanie, przeżywanie oraz radzenie sobie z nimi. Dzieci mogły posłuchać fragmentów książek czytanych przez same autorki, bawić się przy tekstach czytanych, przeżywać losy bohaterów. Dziękujemy obu Paniom za wspaniałe spotkanie i  niezwykłą przygodę.                                                                          

    • Współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną w Mrozach
     • Współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną w Mrozach

     • W październiku przedszkolaki z gr. „Sówki” skorzystały z zaproszenia i odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Mrozach, aby wziąć udział w zajęciach z kodowania na maciei programowania przy użyciu ozobotów. Dzieci
      ​​​​​​​z ochotą przystąpiły do zabawy i wspólnie z p. Joanną kodowały m.in. drogę dziewczynki do biblioteki oraz jesienne drzewo z kolorowych kubeczków. Wielkim wyzwaniem ale i radością było programowanie drogi dla ozobota. Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Wkrótce po tym spotkaniu dzieci gościły w progach naszego przedszkola p. Asię, która w ramach akcji „Mała książka- wielki człowiek” zachęcała najmłodszych do wypożyczania i czytania książek. Bardzo dziękujemy za owocne spotkania.                                                                             

    • Konkurs „Ekocyrkularni”
     • Konkurs „Ekocyrkularni”

     • Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie popularyzującym wiedzę o gospodarce i obiegu zamkniętym „Ekocyrkularni”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego  w Warszawie.            W naszej placówce od wielu lat zwracamy szczególną uwagę na zachowania proekologiczne, zachęcamy dzieci do dbania o środowisko, wdrażając różne działania, mające na celu uświadomienie najmłodszym jak ważna jest troska o naszą planetę.  Sukcesywnie propagujemy i wdrażamy różnego rodzaju działania ekologiczne. Poniżej opisujemy najważniejsze z nich. Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych dowiadywały się o szczegółach segregacji śmieci, obiegu wody w przyrodzie i dbania o środowisko naturalne. Wielokrotnie urządzały wiosenne kąciki przyrody, samodzielnie siejąc nasiona roślin a także sadziły młode drzewa na placu przedszkolnym. Zorganizowane zostało przedstawienie teatralne o  tematyce ekologicznej „Las w słoiku”. Umieściliśmy również budki lęgowe na drzewach a także karmniki, aby w okresie zimowym dzieci dokarmiały ptaki.                                Przedszkolaki wykonywały zabawki i instrumenty muzyczne z surowców wtórnych oraz torebki ekologiczne. Miały również okazję do obejrzenia przedstawienia teatralnego o tematyce ekologicznej pt. „Poznaję kulturę
      i dbam o naturę”. Zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, w trakcie których dzieci dowiedziały się jak powstają soki owocowe i warzywne. Oczywiście z degustacją J. Z jesiennych darów lasu wykonana została ścieżka sensoryczna. Zakupiono wiele pozycji książkowych o tematyce ekologicznej i przyrodniczej, po które dzieci chętnie sięgają. W naszym przedszkolu cyklicznie organizowane są akcje sprzątania świata, dzieci zbierają śmieci na terenie i w pobliżu placu przedszkolnego. W budynku przedszkola znajdują się podpisane pojemniki na makulaturę i plastik. Przedszkolaki uczone są w praktyce segregacji śmieci. Bierzemy udział w zbiórce nakrętek, które oddajemy do Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Rodzice chętnie włączają się w działania przedszkola. Dużą uwagę zwracamy na oszczędzanie energii i wody (w salach, łazience znajdują się naklejki z oznaczeniem oszczędzania, które dzieci poznały na zajęciach wiosną i stosujemy na co dzień). Pozyskujemy kartki do rysowania, wycinania dla dzieci jako odpady z Urzędu Miasta i Gminy Mrozy. Zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach do picia, zakupiłyśmy dzbanki filtrujące wodę z kranu. Dzieci nie zabierają podwieczorków w plastikowych torebkach do domu, „odchodzimy” od plastikowych torebek. Zgrabiane są liście na placu przedszkolnym, zbierane są szyszki, trawa skoszona wędruje na kompostownik w ZGK.

      Mamy jeszcze wiele planów. W przyszłości planujemy wykonanie własnego kompostownika który posłuży do gromadzenia dobrej, wartościowej ziemi pod kwiaty, mini ogródka (winogrona, warzywa i zioła do wykorzystania w kuchni przedszkolnej), zamontowanie pojemnika, zbierającego  wodę deszczową do podlewania kwiatów.

       

       

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     • 20 września ustanowiony został przez Sejm - Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to ma na celu podkreślić rangę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci. W naszym przedszkolu ten dzień co roku dostarcza mnóstwo radości, energii i zabawy. W tym roku był obchodzony nieco inaczej. Dzieci z grup „Sówki” i „Biedronki” wybrały się z tej okazji do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mrozach na przedstawienie pt. „Smerfuj bezpiecznie”, podczas którego nasze przedszkolaki miały okazję utrwalić znajomość znaków drogowych, oraz inne zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto dzieci brały aktywny udział w spektaklu, co sprawiło im ogromną radośći wywołało uśmiech na twarzach wszystkich obecnych, również dorosłych. Czas upłynął nam w miłej, pełnej zabawy atmosferze, a przy okazji zdobyliśmy wiele informacji, które na pewno zapamiętamy. Po powrocie do placówki wręczone zostały naszym pociechom odznaki Dnia Przedszkolaka.

      Dla dzieci z młodszych grup ,,Motylki i ,,Jeżyki” zorganizowane zostały gry i zabawy w salach. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Były śpiewy, tańce przy muzyce przedszkolaka oraz zabawy z chustą animacją. Nie zabrakło uśmiechu radości i dobrej zabawy. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu dziecku odznakę.

    • Dzień Kropki
     • Dzień Kropki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności, odwagi  i zabawy, obchodzone jest 15 września. Podczas zajęć dydaktycznych powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.
      W naszym przedszkolu święto kropki obchodziliśmy 14 września, w tym dniu
      dzieci zapoznane zostały z główną bohaterką książki pt. ,,The Dot”, autorstwa Petera Reynoldsa. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Podstawą wszystkich zabaw była oczywiście ,,kropka’’, w tym dniu  gościła także w zabawach ruchowych, muzycznych, matematycznych jak i plastycznych, w trakcie których dzieci rozwijały logiczne myślenie, kreatywność oraz  spostrzegawczość.  Na zakończenie kropkowego dnia w jednej
      z sal przedszkolnych odbyła się mini sesja zdjęciowa oraz wręczenie dyplomów. Tego dnia twarze przedszkolaków rozświetlał promienny uśmiech.                                                                                                      

    • Pierwsze dni w przedszkolu
     • Pierwsze dni w przedszkolu

     • W tym roku do grupy „Jeżyki” i "Motylki" dołączyły nasze najmłodsze przedszkolaki. Dzieci z tej grupy niejednokrotnie pierwszy raz zostały pod opieką innej osoby niż mama. Jesteśmy z niech bardzo dumne, że powiększyły naszą społeczność przedszkolną i tak dzielnie dają sobie radę z obowiązkami przedszkolaka. Pomimo, iż w czasie porannych pożegnań pojawiają się czasem łezki, w większości dzieci świetnie odnajdują się w codzienności przedszkolnej. Jesteśmy zadowolone z tego jak aktywnie biorą udział w zajęciach i zabawach już od pierwszych dni. Nie ukrywamy, że zostałyśmy tym pozytywnie zaskoczone. Dzieci z uwagą słuchają opowiadań czytanych przez nauczycielki, samodzielnie kolorują, bawią się zabawkami, które są w sali oraz uczą się je odkładać na miejsce. Dość szybko poznały rytm dnia, chętnie wychodzą na plac zabaw, co sprawia im dużo radości. Większość z nich spożywa wszystkie posiłki lub chociaż próbuje, co cieszy nasze panie kucharki. Staramy się, aby pobyt w placówce sprawiał im dużo radości i żeby mogły  nauczyć się jak najwięcej. Jednocześnie przypominamy, że proces adaptacji przedszkolnej dla każdego dziecka jest różny i zależy od wielu czynników. Wynosi od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy. Prosimy, więc uzbroić się w cierpliwość i brać pod uwagę prośby i wskazówki udzielane przez nauczycielki. Czym dziecko jest bardziej samodzielne, tym mniej trudności musi pokonać i jest mu łatwiej odnaleźć  się w nowym miejscu. Pracujmy więc nad samodzielnym ubieraniem się, korzystaniem z toalety, spożywaniem posiłków. Prosimy, aby dzieci potrenowały w domu zakładanie kapci, ubranek. Będzie im wtedy łatwiej i będą miały więcej czasu na zabawę, którą przecież uwielbiają.                                                                        

    • To były piękne dni...
     • To były piękne dni...

     • „To były piękne dni,

      Gdy chodziliśmy do przedszkola tu…”

      Tak śpiewały dzieci 23 czerwca podczas Uroczystości Zakończenia Roku Przedszkolnego, dziękując za wspólnie spędzony czas, naukę i zabawę. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Dla części najmłodszych dzieci- czas odpoczynku. Dla starszych przedszkolaków była to ostatnia uroczystość przedszkolna. Po wakacjach zaczną nowy etap edukacji, przekroczą próg szkoły. To bardzo ważny czas, ale my jesteśmy pewne, że wszyscy absolwenci naszego przedszkola świetnie poradzą sobie
      z nowymi obowiązkami. Podczas uroczystości dzieci wprowadziły wszystkich zebranych w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, pachnące plażą i morzem piosenki, recytując wiersze, także w języku angielskim pod opieką pani Moniki Wołkiewicz. Wszystkie dzieci uświetniły swoje grupowe występy  wesołymi tańcami, które kojarzyły się z wakacjami. O oprawę taneczną występów zadbał pan Maciej Rygielski, prowadzący zajęcia taneczne oraz Pani Joanna Pomarańska, prowadząca ZumbaKids.   Przeżyliśmy wyjątkowe zakończenie roku przedszkolnego, był to dzień pełen szczęścia i radości, ale też wzruszeń i łez. Po 43 latach pracy i 32  latach na stanowisku dyrektora Pani  Alicja Jaszczołt przechodzi na emeryturę. Po raz ostatni, jako dyrektor  powitała zebranych rodziców i całą społeczność przedszkolną,  następnie podsumowała miniony rok przedszkolny oraz swoją wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Gminnego Przedszkola w Mrozach. Na koniec nasi absolwenci, pracownicy przedszkola oraz Rada Rodziców pożegnali Panią Dyrektor, dziękując  za wieloletnią pracę oraz za trud, cierpliwość i miłość, jaką wkładała w wychowanie dzieci, wręczając piękny bukiet kwiatów.
      Jeszcze raz życzymy Pani Dyrektor, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pani dobry humor, aby znalazła czas dla siebie, na realizację swoich pasji.
      Życzymy również dobrego zdrowia, ciepła i spokoju w życiu osobistym. Z całego serca dziękujemy za te wszystkie lata, które nam Pani poświęciła.                                                                         
      Wszystkim przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, spełnienia marzeń, a przede wszystkim bezpiecznych
      i radosnych wakacji!

    • Dzień Dziecka w sali zabaw „Młynek”
     • Dzień Dziecka w sali zabaw „Młynek”

     • „Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat.”

      J. Korczak

      Dzień dziecka to szczególne święto najmłodszych, dlatego w tym czasie staramy się szczególnie o nich pamiętać, aby ten dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń, dostarczył naszym dzieciom dużo radości
      i niezapomnianych wrażeń. Nasze dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy swoje święto spędziły bardzo aktywnie w sali zabaw "Młynek" w Siedlcach, w której czekało wiele atrakcji. Najwięcej radości i frajdy sprawiła dzieciom karuzela „Palma Kokosowa”, zjeżdżalnie, zabawy w basenie z piłkami, duże klocki, samochody, gry zręcznościowe, a także skoki na trampolinie. W czasie przerwy na soczek dzieci mogły odpocząć i nabrać sił do dalszej zabawy. Wycieczka była wspaniałą okazją do integracji grup i rozwoju sprawności fizycznej. Dzieci wróciły do przedszkola nieco zmęczone, ale pełne wrażeń i uśmiechu, który  towarzyszył im przez cały dzień.
       

    • Wizyta podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy z okazji Dnia Dziecka
     • Wizyta podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy z okazji Dnia Dziecka

     • 31 maja 2022r. odwiedzili nas niezwykli goście – terapeuci wraz ze swoimi podopiecznymi ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrozach. Było nam bardzo miło, że pamiętali o nas i przybyli z życzeniami oraz słodkim poczęstunkiem dla dzieci. Wizyta ta wpisała się idealnie w naszą tematykę realizowaną w tym tygodniu „Inni,
      a jednak tacy sami”. Była to dla nas lekcja tolerancji, zrozumienia i akceptacji. Naszym gościom życzymy siły
      i wytrwałości w przełamywaniu barier, a także wiele radości i szczęścia.
       

    • Wycieczka do Argo City
     • Wycieczka do Argo City

     • W poniedziałek 16 maja przedszkolaki odwiedziły gospodarstwo Argo City w Głęboczycy, gdzie czekał na nie bardzo ciekawy program edukacyjny. Tematem przewodnim wycieczki były „Bajki z Zaczarowanego Lasu”.
      W malowniczym lesie, przy pięknej pogodzie dzieci „spotkały” bohaterów znanych i lubianych bajek m. in. „Czerwonego Kapturka”, „Jasia i Małgosię”, „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”. Była to świetna okazja do przypomnienia sobie fabuły ponadczasowych utworów.
      Ponadto na dzieci czekały inne atrakcje, tj.: przejażdżka wozem po pięknej okolicy, dojenie sztucznej krowy, szukanie złota, labirynt, układania dużych  puzzli, zjazd tyrolką, łowienie dużych ryb i wiele innych. Przedszkolaki wzięły udział również w zawodach sportowych. Starsze dzieci spróbowały swoich sił m.in. w przeciąganiu liny
      i slalomie a młodsze w zbieraniu i segregowaniu warzyw na czas. Dodatkowo po posiłku i odpoczynku dzieci miały możliwość wysłuchania opowieści o pszczołach, o tym, jak powstaje miód, o zwyczajach pszczelej rodziny. Była to kolejna okazja do przypomnienia i utrwalenia wiadomości nabytych w przedszkolu.  
      Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości, okazji do uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

    • Święta Majowe
     • Święta Majowe

     • Dnia 29.04.2022r. dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Brzechwy w Mrozach wybrały się pod pomnik walk narodowowyzwoleńczych. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych związanych ze Świętem Pracy, które obchodzimy 1 maja, 2 maja - Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja - Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania postaw i uczuć patriotycznych. Dzieci złożyły kwiaty pod pomnikiem oraz zapaliły znicze. Wyrecytowały także wiersz pt. ,,Katechizm Młodego Polaka” autorstwa Władysława Bełzy.
       

    • Warsztaty "Las w słoiku"
     • Warsztaty "Las w słoiku"

     • 7 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty „Las w słoiku”,
      w trakcie których dzieci z pomocą instruktorów oraz nauczycieli stworzyły swoje kompozycje roślinne. Przedszkolaki z zaangażowaniem wykonywały poszczególne czynności – od przygotowania podłoża poprzez wykonanie drenażu i sadzenia sukulentów po ozdobienie swojego mini ekosystemu. Zajęcia były nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim okazją do poznania tajników świata roślin. Stworzone kompozycje na pewno długi czas będą pięknym dodatkiem
      w domach naszych przedszkolaków.
       

    • Udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Polskiej
     • Udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Polskiej

     • Przedszkolaki z grupy "Sówki" wzięły udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Polskiej organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Mrozach w dniu 21 marca 2022r. Piosenka, którą zaśpiewały nasze dzieci, "Dajmy Światu Pokój" nawiązywała do sytuacji na świecie i wyrażała szereg emocji związanych z pragnieniem pokoju na całym świecie. Dzieci miały okazję zaprezentować się przed publicznością, co dostarczyło im wiele radości. 

    • Uroczystość choinkowa
     • Uroczystość choinkowa

     • 17 grudnia 2021r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość choinkowa.
      W związku z pandemią nie mogliśmy osobiście gościć rodziców, dlatego wszystko zostało nagrane
       i udostępnione w internecie. Tego dnia w naszej placówce od rana czuć było wyjątkową, magiczną atmosferę, do której z pewnością przyczynił się nie tylko zachwycający zimowy krajobraz za oknem, ale także piękna dekoracja sali oraz odświętne stroje dzieci. Wśród naszych pociech można było odczuć podekscytowanie i ożywienie związane z przybyciem wyjątkowego gościa – Mikołaja, który dotarł do nas z dźwiękiem dzwonków.
      Na początku uroczystości Pani Dyrektor Alicja Jaszczołt powitała wszystkich i złożyła życzenia na ten szczególny czas. Później oddała głos dzieciom, które z radością zaprezentowały piękne wierszyki oraz śpiewały piosenki i kolędy. Występy dzieci z pewnością dostarczyły niejednemu
      z nas niezwykłych emocji i wzruszeń. Zaangażowanie dzieci zostało nagrodzone brawami
      i prezentami od św. Mikołaja, co zostało uwiecznione pamiątkowym zdjęciem.